در بازاری بسیار رقابتی مانند این، شناخت ویژگی های یک وکیل خوب از وکلای حقوقی سکویا و توسعه آنها در طول حرفه حرفه ای خود بیش از حد ضروری است. اگر فکر می‌کردید که برای فعالیت به عنوان وکیل، فقط باید بر دانستن اصول قانون اساسی یا قانون مجازات کشور تمرکز کنید، باید این مقاله را بخوانید. در آن، ویژگی های یک وکیل خوب را برای به دست آوردن وفاداری مشتری، به دست آوردن سهم بازار و ایجاد شهرت برای احترام در دنیای حقوقی پوشش خواهیم داد.

ویژگی های یک وکیل خوب

برای اینکه یک متخصص حقوق خوب باشید، باید برخی از ویژگی های مهم را فراتر از دانش فنی قرار دهید. در اینجا 8 عنصر یک وکیل خوب آورده شده است.

1. دانش عمیق

در مقدمه، ما قبلاً این نکته را ارائه کردیم: دانش دبیرخانه از راه دور حقوقی باید بسیار فراتر از کرسی های دانشگاهی باشد. دانستن قوانین و آموزه‌ها از الزامات ضروری برای انجام یک حرفه است. برای برجسته شدن، باید جلوتر بروید.

بنابراین، اگر به شغل علاقه مند هستید، بدانید که پس از فارغ التحصیلی، هنوز راه زیادی در پیش است. در این مورد، ما در مورد تخصص‌ها، دوره‌های آزاد، سخنرانی‌ها و فرصت‌هایی برای کاوش در موضوع مورد علاقه صحبت می‌کنیم. به این ترتیب می توان توانایی تحلیل یک موضوع را از دیدگاه های مختلف ایجاد کرد.

نکته دیگری که در خور توجه است استفاده از داده ها در دفاتر حقوقی است. با توجه به حجم داده‌هایی که امروزه به آن دسترسی داریم و توانایی فناوری برای عبور از آن برای دریافت پاسخ، استفاده نکردن از آن هدر خواهد بود.

2. ارتباطات سیال و موثر

یکی دیگر از ویژگی های یک وکیل خوب، توانایی او در بیان خود است. ارتباط خوب علاوه بر تضمین موفقیت در فرآیندهایی که نظارت می کند، ایجاد رابطه اعتماد و شفافیت با مشتریان خود را ممکن می سازد. در این نکته نیز یک جهش از گربه وجود دارد: تسلط به اصطلاح قانونی ضروری است، اما دانستن اینکه چگونه واضح صحبت کنید و آنچه را که می خواهید بگویید بیان کنید بسیار بیشتر است.

با این حال، اگر موهبت ارتباط روان را ندارید اما می خواهید مسیرهای صحیح را دنبال کنید، نگران نباشید. این بازار مجموعه ای از دوره ها و آموزش های متمرکز بر توسعه سخنرانی و زبان بدن را ارائه می دهد. برخی از آنها به طور انحصاری بر محیط قانونی تمرکز داشتند. با هدف بهبود ارتباط بین وکیل و موکل، قانون بصری را برجسته می کنیم، ابزاری که هدف آن تسهیل درک مشتری و کمک به یک تجربه مثبت است.

3. چشم انداز استراتژیک

کار یک وکیل خوب هرگز معطوف به پرونده در حال ارائه نیست. علاوه بر این، در نظر گرفتن عوامل خارجی متعددی برای انجام این حرفه با دید استراتژیک و ظرفیت برنامه ریزی منطقی ضروری است. به عنوان مثال، اگر هدف شما این است که دفتری را بر عهده بگیرید و باز کنید، چشم انداز استراتژیک جنبه ضروری تری پیدا می کند. در این مورد، لازم است تحقیقات عمیق بازار شامل موارد زیر باشد:

تحلیل رقابتی؛

ارزیابی رفتار مصرف کننده؛

مطالعه عوامل مؤثر بر موفقیت یا شکست ابتکارات مشابه.

نکته مهمی که در اینجا باید به خاطر داشت این است که بدون توجه به انتخاب حرفه ای خود به عنوان وکیل، ضروری است که با اهداف و اهداف قابل دستیابی مطابق با واقعیت کار کنید. و این تنها با ایجاد یک استراتژی کارآمد امکان پذیر است.

4. رفتار اخلاقی

مطابق با آنچه وکیل آمریکایی هنری درینکر در مقاله خود “وکیل اخلاقی” منتشر شده در سال 1954 می گوید، یک وکیل صرفاً با اطاعت از قوانین اخلاقی رفتار نمی کند. همچنین این امر صرفاً به این دلیل نیست که او در رفتاری که دادگاه یا کمیته اخلاق می تواند او را توبیخ کند شکست می خورد.

https://resalat-news.com/?p=63954

ایندکسر