[ad_1]

“داغترین” سخنرانی در سمپوزیوم آینده سرطان پستان در سال 2020 در سان آنتونیو (SABCS) از RxPONDER (خلاصه GS3-00) ، یک آزمایش بالینی تصادفی بزرگ برای ارزیابی استفاده از ارزیابی عود در زنان با گره های لنفاوی مثبت است. ، مرحله اولیه سرطان پستان برای تعیین اینکه چه کسی می تواند با خیال راحت شیمی درمانی را ترک کند.

این کلمه دکتر ویرجینیا کاکلامانی از مرکز علوم بهداشتی دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو است. کاکلامانی ، استاد پزشکی در بخش خون شناسی / انکولوژی ، مدیر مشترک این نشست است که از 8 تا 11 دسامبر به صورت آنلاین برگزار می شود.

اگر مطالعه جدید آشنا به نظر می رسد ، به این دلیل است که بسیار شبیه به مطالعه TAILORx است ، نتایج آن برای اولین بار در سال 2018 ارائه شد و باعث تغییر روند در زنان مبتلا به بیماری در مراحل اولیه و بدون درگیری گره های لنفاوی شده است.

کاکلمانی گفت: “این گره لنفاوی مثبت TAILORx است. بسیار مهم است.” اخبار پزشکی Medscape، افزود كه هر دو مطالعه شامل زنان مبتلا به HR مثبت و HER2 منفی بوده است.

وی توضیح داد ، اگر مطالعه RxPONDER ، نتایج مشابهی را در بین زنان تصادفی شده به درمان غدد درون ریز به تنهایی در مقایسه با درمان غدد درون ریز به علاوه شیمی درمانی نشان دهد ، پزشکان “می توانند به طور بالقوه از انجام شیمی درمانی به تعداد زیادی از زنانی که در حال حاضر آن را دریافت می کنند جلوگیری کنند.”

کاکلمانی پیشنهاد کرد: از آنجا که زنان مبتلا به گره (یک تا سه گره زیر بغل مثبت) در معرض خطر بیشتری برای عود هستند ، RxPONDER می تواند اطلاعات لازم را برای درمان این نوع سرطان پستان ارائه دهد.

هر دو مطالعه برای تعیین خطر عود از تجزیه و تحلیل بیان ژن 21 توموری (Oncotype Dx) استفاده کردند.

Kaklamani همچنین فاز 3 آزمایش CONTESSA (خلاصه GS4-01) را در 600+ بیمار مبتلا به سرطان پستان به صورت موضعی پیشرفته یا متاستاتیک که HR مثبت و HER2 منفی بودند و قبلا با تاکسان درمان شده بودند ، برجسته کرد.

این آزمایش شامل یک تاکسان خوراکی آزمایشی ، تستاکسل بود. هدف اصلی مقایسه اثرات تستتاکسل به علاوه یک دوز کاهش یافته کپسیتابین (خلودا) در مقایسه با دوز تأیید شده کپسیتابین است. داده های ارائه شده شامل نتایج بدون پیشرفت (PFS) است که تقریباً 3 ماه از مزیت PFS با تستتاکسل هر 3 هفته یک بار تجویز می شود.

کاکلمانی گفت: “داروهای خوراکی بیمارپسند هستند و با وجود همه محدودیت ها ، اما به طور کلی انقلابی در درمان سرطان محسوب می شوند” و افزود: آنها به طور مطلوبی نیاز به تزریق زمان بر و مراجعه به کلینیک های مربوطه و همچنین درگاه های دارویی را از بین می برند.

جالب است که ببینیم دکتر استفان وگل ، یک پزشک خصوصی در برانکس ، نیویورک ، در مورد CONTESSA و SABCS دیگر چه گفته است.

او معمولاً مفسر اتاق جلسه است ، كه مقدمه او “وگل ، نیویورك” برای شركت كنندگان دیرین the جلسه به خوبی شناخته شده است ، همانطور كه ​​در اخبار پزشکی Medscape مشخصات چند سال پیش.

در این سال ، آنکولوژیست پزشکی همچنین به عنوان رئیس جلسه “نمای ترانشه” که به طور خلاصه به طور خلاصه از مهمترین یافته های جلسه برای پزشکان به صورت روزانه اختصاص دارد ، خدمت خواهد کرد.

چند سال پیش ، Vogl ایده این جلسه را ارائه داد ، جایی که لاستیکها با برنامه های SABCS مطابقت داشتند ، و سپس آنها را پذیرفتند. امسال کاکلامانی ووگل را به ریاست جلسه دعوت کرد و وی پذیرفت.

کاکلمانی گفت: ووگل با نظرات و پرسش های خود “یک فرد واقعاً باهوش است که همیشه حق با اوست” و اولین انکولوژیست مستقل مستقر در جامعه خواهد بود.

موضوعات داغ دیگر

کاکلامانی گفت: موضوع مهم دیگری که در این نشست ارائه خواهد شد استفاده از مهارکننده های CDK4 / 6 در درمان کمکی بیماری HR مثبت و HER2 منفی است که خطر عود بالایی دارد. داده های جدید دو آزمایش monarchE و PENELOPE-B ارائه خواهد شد.

ابتدا ، یک به روزرسانی از آزمون monarchE (خلاصه GS1-01) وجود دارد. اولین نتایج این مطالعه در ماه سپتامبر در کنگره مجازی ESMO 2020 اعلام شد و شامل abemacyclib (Verzenio ؛ با و با درمان غدد درون ریز) بود. به گفته کارشناسان ، نتیجه مثبت نشان دهنده اولین بهبود در درمان در این محیط پر خطر بیش از 20 سال است.

یک مطالعه مشابه ، PENELOPE-B (خلاصه GS1-02) ، palbocyclib (Ibrance) را در جمعیت کمی متفاوت بررسی کرد – آن دسته از بیماران که پس از شیمی درمانی نئوآجوانتی در معرض خطر عود هستند. “اینها حتی بیماران خطرناک تر با ER + هستند [than those in monarchE]، به همین دلیل است که آنها قبل از جراحی شیمی درمانی کرده اند “، اظهار داشت کاکلامانی.

در بیماری منفی سه گانه ، بقای کلی (OS) حاصل از مطالعه فاز 3 KEYNOTE-355 (خلاصه GS3-01) پمبرولیزوماب (Keytruda) در مقابل دارونما (به علاوه شیمی درمانی برای همه بیماران) به عنوان درمان خط اول برای عود محلی غیر قابل جراحی یا متاستاتیک سرطان سه گانه منفی. کاکلامانی درباره داده های GA ، اگر از نظر آماری قابل توجه باشد ، گفت: “این یک معامله بالقوه عظیم است.”

فراتحلیل (خلاصه GS4-08) از داده های سلول تومور در گردش (CTC) که از تومور اولیه در خون ترشح می شود ، می تواند ارزش آنها را به عنوان ابزاری برای تعیین کارآیی یا عدم درمان سرطان پستان نشان دهد. کاکلامانی توضیح داد: “CTC به شما امکان می دهد قبل از انجام اسکن ، روند درمان را ارزیابی کنید که معمولاً پس از حدود 3 ماه اتفاق می افتد.”

نتایج CTC را می توان در مدت 3 تا 4 هفته ارزیابی کرد و به پزشکان اجازه داد در صورت افزایش حجم CTC ، درمان را تغییر دهند. با این حال ، یک مطالعه قبلی در CTC ها مزیت بالینی این ابزار را در بیماران تحت درمان با شیمی درمانی نشان نداد. آنچه در مطالعه جدید متفاوت است ، که از یک گروه بین المللی از محققان است ، در درمان بیماران مبتلا به سرطان پستان متاستاتیک است. کاکلامانی گفت: “این مطالعه مربوط به دوره دیگری است – با درمان های هدفمند.”

مطالعه جدید تغییرات در سطح CTC (کاهش نتیجه خوبی است) بین سطح پایه (پیش از درمان) و پیگیری را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد تا مشخص شود آیا به بقای کلی مربوط هستند یا خیر.

جلسات COVID

در روز اول جلسه ، SABCS جلسه ویژه ای در مورد COVID-19 و سرطان پستان ارائه می دهد. برگزارکنندگان این نشست سعی کردند گندم ها را از این گیاه جدا کنند ، زیرا مقالاتی که قبلاً نوشته ، منتشر یا ارائه شده است.

کاکلامانی اذعان کرد: “ما بسیاری از خلاصه های COVID را دریافت کردیم که در مورد آنها ضعیف تحقیق شده بود. سعی کردیم آنها را تحریک کنیم و موارد مورد تحقیق را انتخاب کنیم.”

سازمان دهندگان دو وکیل برای بیمارانی که تحت COVID-19 قرار گرفته اند ، از جمله در طول درمان سرطان پستان ، به عنوان شرکت کنندگان در جلسه تشکیل داده اند. این جلسه همچنین شامل چشم اندازهای جهانی با مجریانی از برزیل ، ایتالیا و هلند خواهد بود.

سخنرانی های عمومی

دو سخنرانی عمومی در این جلسه به ترتیب رویکرد بالینی فزاینده ای برای درمان نئوادجوانت برای سرطان پستان و تحقیقات همه گیر متمرکز است.

دکتر الیزابت میتندورف ، انکولوژیست جراحی و مدیر برنامه تحقیقات ایمنی سرطان پستان و مدیر مشترک برنامه تحقیقات بالینی سرطان پستان در Dana-Farber / Brigham و مرکز سرطان زنان ، بوستون ، “محلی مدیریت منطقه ای پس از درمان نئوادجوانتی: اصلاح شکاف دانش. “

ند شارپلز ، MD ، مدیر انستیتوی ملی سرطان (NCI) ، “بهبود تحقیقات سرطان در زمان های دشوار” را ارائه می دهد.

کاکلامانی هزینه مشاوره با Amgen ، Eisai ، Puma ، Celldex ، AstraZeneca و Athenex را اعلام کرد. هزینه های خدمات غیر CME که مستقیماً از منافع تجاری یا نمایندگان آنها از Pfizer ، Celgene ، Genentech ، Genomic Health ، Puma ، Eisai و Novartis دریافت می شود. و تحقیق را با Eisai ترتیب داد.

این نیک ملکاهی است روزنامه نگار ارشد برنده جایزه برای Medscape. او قبلاً به عنوان فریلنسر برای HealthDay ، MedPageToday کار می کرد و بایت در WashingtonPost.com ، MSNBC و Yahoo داشت. ایمیل: nmulcahy@medscape.net و در توییتر: MulcahyNick

برای کسب اطلاعات بیشتر از Medscape Oncology ، با ما همراه باشید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر