[ad_1]

(رویترز) – Pfizer Inc با شریک BioNTech SE ، Moderna Inc و AstraZeneca Plc داده های آزمایشات این ماه را منتشر کرد که نشان می دهد واکسن های آزمایشی آنها در پیشگیری از بیماری موثر است.

اگر نهادهای نظارتی هر یک از واکسن ها را در هفته های آینده تأیید کنند ، شرکت ها گفتند که گسترش این بیماری می تواند بلافاصله با دولت های سراسر جهان آغاز شود.

با این حال ، بسیاری از کشورهای آسیایی در ابتدا انتظار دریافت مبالغ زیادی را ندارند و زمان تخصیص ، معاملات زایمان اعلام شده و آزمایشات بالینی در حال انجام در منطقه در زیر محاسبه می شود.

استرالیا

وی با خرید 135 میلیون دوز موافقت کرد: 34 میلیون از AstraZeneca ، 40 میلیون از Novavax Inc ، 10 میلیون از Pfizer و 51 میلیون از CSL Ltd.

انتظار می رود 3.8 میلیون دوز واکسن AstraZeneca در ژانویه و فوریه سال آینده تحویل شود.

چین

چین معاملات عرضه با تولیدکنندگان داروهای غربی را اعلام نکرده است که در عوض با شرکت های خصوصی همکاری کرده اند.

واکسن AstraZeneca می تواند تا اواسط سال 2021 در چین تأیید شود و شریک چینی آن محصولات بیولوژیکی Shenzhen Kangtai قصد دارد تا پایان سال 2020 ظرفیت تولید سالانه حداقل 100 میلیون دوز واکسن را داشته باشد.

برای واکسن Pfizer / BioNTech ، بخشی از گروه دارویی شانگهای Fosun در حال برنامه ریزی آزمایش فاز 2 است.

هلدینگ دارویی تبت رودیولا کاندیدای واکسن روسی Sputnik V را جذب می کند و در حال برنامه ریزی برای آزمایش های اولیه و متوسط ​​این تیراندازی در چین است.

چین همچنین سه نامزد واکسن تولید شده توسط Sinovac و Sinopharm دولتی را برای یک برنامه استفاده اضطراری تأیید کرده است و Sinopharm امیدوار است که دو نامزد این کشور تأیید مشروط برای استفاده عمومی را امسال دریافت کنند.

ژاپن

ژاپن در نیمه اول سال آینده معاملات خرید 120 میلیون دوز از Pfizer / BioNTech ، 120 میلیون از AstraZeneca را انجام داده است که 30 میلیون اول آن تا مارس 2021 و 250 میلیون آن از Novavax حمل می شود.

او همچنین در حال مذاکره با جانسون و جانسون است و با Shionogi & Co. قرارداد دارد.

به گفته کارشناسان ، تولیدکنندگان واکسن قبل از تأیید نیاز به حداقل آزمایش 1 تا 2 فاز در ژاپن دارند.

کره جنوبی

هدف آن تهیه واکسن برای 10 میلیون نفر از COVAX و 20 میلیون نفر از معاملات فردی دارویی تا پایان سال جاری است.

وی با COVAX توافق نامه “اختیاری خرید” دارد که به وی امکان انتخاب واکسن از تولیدکنندگان واکسن خاص را می دهد.

به گفته مقامات بهداشتی ، زمان سفارش و مقدار آن به برنامه تولید این واکسن ها بستگی دارد.

تلقیح احتمالاً در سه ماهه دوم سال آینده آغاز می شود تا زمان بیشتری برای نظارت بر عوارض جانبی احتمالی فراهم شود.

هند

رئیس موسسه سرمی AstraZeneca در هند ، تولید کننده واکسن AstraZeneca ، در تاریخ 23 نوامبر گفت که نتیجه مثبت دوره آزمایشی متقاضی به او اجازه می دهد تا پایان سال قبل از دریافت تصویب آزادی کامل در فوریه یا مارس ، درخواست مجوز استفاده اضطراری کند. سال آینده.

هند همچنین انتظار دارد که واکسن مورد حمایت دولت در فوریه و در حالی که مرحله پایانی Sputnik V را انجام می دهد ، راه اندازی شود.

تایوان

تایوان در ابتدا قصد دارد حدود 15 میلیون دوز را از طریق طرح COVAX و یا از طریق خرید مستقیم از تولید کنندگان واکسن فراهم کند و ممکن است 15 میلیون دوز اضافی نیز خریداری کند.

دولت گفته است امیدوار است واکسیناسیون را در سه ماهه اول سال آینده آغاز کند.

فیلیپین

وی در حال مذاکره با AstraZeneca برای تحویل حداقل 20 میلیون دوز است که ممکن است در سه ماهه دوم سال آینده به کشور برسد. او امیدوار است که بتواند در مجموع 60 میلیون دوز را نتیجه بگیرد ، و همچنین در حال مذاکره با Pfizer و Sinovac است.

تولید کنندگان واکسن می توانند برای تأیید از مقامات نظارتی کشور درخواست کنند ، حتی اگر هیچ آزمایش بالینی در فیلیپین انجام نشود.

اندونزی

این یکی از کشورهایی است که در فهرست 92 اقتصاد کم درآمد و متوسط ​​قرار گرفته است ، به این معنی که این کشور حق دارد از طریق COVAX برای 20٪ از جمعیت به واکسن دسترسی داشته باشد ، یا در صورت تزریق هر فرد به هر دو تزریق تقریباً 106-107 میلیون دوز.

اندونزی در حال آزمایش واکسن سینوواک است و در حال آماده سازی برای واکسیناسیون گسترده برای پرسنل پزشکی و سایر کارگران خط مقدم از اواخر ژانویه است.

ویتنام

یک مقام دولتی می گوید واکسن های COVAX فقط 20٪ از جمعیت آن را پوشش می دهد و احتمالاً کشور به زودی فرصتی برای تأمین معاملات فردی خواهد داشت ، زیرا تقاضای کلی بسیار زیاد است.

بنگلادش

بنگلادش قراردادی با سرم هند برای خرید 30 میلیون دوز واکسن AstraZeneca امضا کرده است.

یک مقام ارشد وزارت بهداشت گفت که وی همچنین انتظار دارد 68 میلیون دوز GAVI با نرخ یارانه دریافت کند.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر