[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در مرکز منابع Medscape Coronavirus بیابید.Kurt Papenfuss یک پزشک مجرد تمام وقت در اورژانس در Cheyenne Wells ، کلورادو ، یک شهر 900 نفره ، نه چندان دور از خط کانزاس است.

کورت پاپنفوس ، پزشکی در شاین ولز ، کلرادو ، در حوالی هالووین بیمار شد. سرفه وحشتناک ، علائم روده ای و سردرد را بهبود می بخشد. در میان یک بیماری همه گیر ، خبر ابتلای وی به COVID-19 تعجب آور نیست ، اما بیماری پاپنفوس عواقبی فراتر از سلامتی وی خواهد داشت.

پاپنفوس تنها پزشک اورژانس تمام وقت در شهر 900 است ، نه چندان دور از خط کانزاس.

وی گفت: “من رئیس ستاد و مدیر پزشکی همه چیز در بیمارستان Keef Memorial در حال حاضر در Cheyenne County ، کلرادو هستم.”

بیمارستان با بیمار پاپنفوس در تلاش است تا یک جایگزین پیدا کند. از آنجا که موارد ویروس کرونا در مناطق روستایی کلرادو و به ویژه در دشت های شرقی ایالت به سطوح بی سابقه ای افزایش می یابد ، بیماری پاپنفوس آزمایشی است بر نحوه تأثیر همه گیر بر سیستم بهداشتی شکننده در مناطق روستایی.

استلا ورلی ، رئیس اجرایی بیمارستان گفت: “او شخص اصلی است. و این یک چالش بسیار بزرگ است.”

اگر وی نمی توانست کسی را پیدا کند که بیمار را پر کند ، ممکن است وورلی مجبور شود بیماران با ضربه و اورژانس را در نزدیکی 40 مایلی شمال بورلینگتون منحرف کند.

وی گفت: “زمان گاهی زندگی است.” “و این کاری نیست که شما هرگز بخواهید انجام دهید.”

“The Beast of Rhone یک جانور بسیار تند و زننده است”

با بیش از 250 هزار مورد مرگ ویروس کرونا در ایالات متحده ، داده های جدید نشان می دهد که بیماری همه گیری به ویژه در مناطق روستایی کشنده است – در این مناطق تقریباً 3.5 برابر بیشتر از ایالات متحده جان خود را از دست داد. جوامع پایتخت

حدود 63 نفر در شهرستان Cheyenne مبتلا به COVID-19 شده اند که بیشتر آنها در سه هفته گذشته بوده اند.

پاپنفوس ، یک جوان 63 ساله و سرحال ، پس از 9 روز اقامت در بیمارستان سنت جوزف در دنور مرخص شد و مشتاق بود نگرانی ها را درباره آنچه او “رونا” می نامید ، مطرح کند.

پاپنفوس گفت: “جانور رون (Rhone) یک جانور بسیار زننده و خنده دار نیست. او روحیه بسیار بدی دارد. او عاشق جنگ است و دوست دارد مدام به دنبال شما بیاید.”

او مطمئن نیست که کجا آن را برده است ، اما معتقد است که ممکن است در ماه اکتبر به شرق سفر کرده باشد. او گفت که در هواپیما دقیق است ، جلو نشسته ، آخرین بار اول روشن است. اما هنگام فرود او در فرودگاه بین المللی دنور ، پاپنفوس سوار قطار شلوغ نزدیک ترمینال شد و به زودی زنگ خطر در سر او به صدا درآمد.

پاپنفوس گفت: “مردم به معنای واقعی کلمه با من فاصله دارند و همه ما مانند ساردین در این قطار بسته شده ایم.” “و من می روم ،” خدای من ، اکنون بیش از حد گسترده هستم. ” “

سخنگوی فرودگاه از اظهار نظر درباره تجربه پاپنفوس خودداری کرد.

یک هفته بعد ، علائم بروز می کند. او آزمایش مثبتی دریافت کرد و تصمیم گرفت سه ساعت را در بیمارستانی در دنور بگذراند. وی گفت: “من نمی خواهم اجازه دهم کسی با من سوار این اتومبیل شود و COVID شود زیرا نمی خواهم به کسی رونا بدهم.” انجام داد

با مراجعه به بیمارستان ، با اشعه ایکس قفسه سینه مشخص شد که وی به ذات الریه مبتلا شده است.

وی با ارسال پیامی به خبرنگار ، تصاویری از اسکن قفسه سینه خود را نشان داد که مناطق بزرگ ، مات و سفید ریه هایش را نشان می دهد: “عزیزم ، من شانه رونا را زدم ، من یک ویروس بزرگ داشتم.” وی گفت ، فقط یک هفته زودتر ، عکس برداری از قفسه سینه طبیعی بود.

دکتر کریستین کانلی هنگام بازگشت به چایان ولز برخی از شیفت های پاپنفوس را انجام داد ، اگرچه برای این کار مجبور شد 10 ساعت از فورت ورث تگزاس رانندگی کند. وی گفت که کارکنان بیمارستان از قبل لاغر بودند.

وی گفت: “این فقط پزشكان نیستند ، پرستاران ، می دانید. یافتن پرستار پشتیبان سخت است.” “قطعات یدکی زیادی از هر چیز دور وجود ندارد.”

پاپنفوس گفت ، علاوه بر خود ، شش کارمند دیگر – از 62 کارمند در بنای یادبود کیف – نیز اخیراً مثبت شده اند.

بیمارستانهای دشت غالباً بیمارترین بیماران خود را به بیمارستانهای بزرگتر در دنور و کلرادو اسپرینگ می فرستند. اما با بیماری بسیاری از مردم منطقه ، کانلی نگران است که بیمارستانها ممكن است شلوغ شود. مقامات بهداشتی سیستم فرمان جدیدی را برای جابجایی بیماران در سراسر ایالت ایجاد کرده اند تا فضای بیشتری ایجاد کند ، اما کانلی گفت که محدودیتی وجود دارد.

وی گفت: “وقتی بیمارستان های شهرها پر می شوند و وقتی در ارسال آنها مشكلی داریم ، خطرناک است.”

“سارقین بانک در آنجا ماسک می بندند”

تأثیر عدم حضور پاپنفوس در سراسر دشت های شرقی کلرادو گسترش می یابد. او معمولاً یک ساعت در شمال غربی ، در بیمارستان جامعه لینکلن در هوگو کار می کرد. مدیر اجرایی آن ، کوین استنسبوری ، گفت که این شهر بیشتر از موج بهار جلوگیری کرده است و امکانات آن می تواند باعث بهبود بیماران COVID از شهرهای کلرادو شود. استنسبوری گفت ، اکنون ویروس به مکانهایی مانند شهرستان لینکلن رسیده است ، با جمعیت 5700 نفر. طبق آمارهای ایالتی ، وی 144 پرونده و همسایه کیت کارسون 301 پرونده داشته است. شهرستان کراولی در جنوب ، زندان یک زندان دولتی اداره می شود ، دارای 1239 پرونده است. این کشور تا حد زیادی متأثرترین سرانه در این ایالت است.

استنسبوری گفت: “بنابراین این تعداد بسیار زیاد است.” وی گفت که تا اواسط ماه نوامبر ، حدود نیمی از کارکنان بیمارستان آزمایش ویروس مثبت داشتند. آنها معتقدند که شیوع بیماری مربوط به پرونده پاپنفوس نیست.

بیمارستان شهرداری لینکلن بار دیگر آماده پذیرش بیماران بهبود یافته است. بودجه برای مراقبت های بهداشتی روستایی همیشه محدود است و پذیرش بیماران جدید کمک خواهد کرد.

استنسبوری گفت: “ما کارکنانی داریم که این کار را انجام می دهیم ، به شرطی که کارکنان من از بیماری ویران نشوند.”

جوامع روستایی به ویژه آسیب پذیر هستند. ساکنان معمولاً از یک بیماری اساسی رنج می برند که می تواند COVID-19 را شدیدتر کند ، از جمله مقادیر بالای سیگار ، فشار خون بالا و چاقی. و بروک اسلاباخ از انجمن ملی بهداشت روستایی گفت که 61 درصد بیمارستان های روستایی واحد مراقبت ویژه ندارند.

اسلباه گفت: “این وضعیت بی سابقه ای است که در حال حاضر در آن قرار داریم.” “من فکر نمی کنم که در زندگی خود چنین مواردی را دیده باشیم که از نظر ظرفیت افزایش رشد کند.”

ساعت ها در شرق Cheyenne ولز ، COVID-19 اخیراً به شهرستان سنگین Gove ، کانزاس برخورد کرد.

مدیر اورژانس شهرستان ، مدیر اجرایی بیمارستان محلی و بیش از 50 نفر از پرسنل پزشکی مثبت هستند. در یک خانه سالمندان ، بیشتر از 30 نفر از ساکنان این ویروس را گرفتند. به گزارش آسوشیتدپرس ، شش نفر از اواخر سپتامبر درگذشتند. یک کلانتر شهرستان بیش از یک ساعت از خانه خود را در بیمارستان دید و به دلیل کمبود جا در یک مرکز پزشکی محلی در تلاش برای نفس کشیدن بود.

پاپنفوس در مورد شهر خود و احتمال مبارزه با ویروس نگران بود.

وی گفت: “دشت غربی ماسک کشور نیست.” مردم در آنجا ماسک نمی زنند ؛ سارقین بانک در آنجا ماسک می بندند ». وی کلرادوها را به هوشیاری فراخواند و ویروس را تهدیدی وجودی دانست. “این یک بیداری عظیم است.”

از زمان مرخص شدن از بیمارستان ، پاپنفوس به شدت بهبود یافته است. همسرش ، جوآن ، هنگامی که برای گرفتن اکسیژن از پشت سوار می شد ، در حالی که در طی سه ساعت رانندگی سرفه می کرد ، او را با ماسک و دستکش N95 به ماشین سوار کرد.

پاپنفوس پس از بازگشت از اقامت 9 روزه خود به خانه ، قوز می کرد و گهگاه به بیرون می رفت تا با شاهین خانگی خود بیرون بیاید.

اما یک هفته بعد از رسیدن به خانه ، او شروع به تب شبانه کرد. وی سی تی اسکن را در بنای یادبود کیف ، بیمارستانی که در آن کار می کند ، انجام داد. این امر باعث ریه های ذات الریه در ریه های وی شد ، بنابراین او به دنور بازگشت و مجدداً در بیمارستان سنت جوزف بستری شد. این بار پاپنفوس با آمبولانس وارد شد.

یافتن جایگزین Papenfuss در Keefe دشوار بود. این بیمارستان با خدماتی کار می کند که پزشکان جایگزین را ارائه می دهد ، اما امروزه ، وقتی ویروس کرونا در سراسر کشور بیداد می کند ، رقابت شدید است.

پاپنفوس از تخت بیمارستان گفت: “آنها واقعاً برای گرفتن پوشش می جنگند.” “یک شهرستان کامل نمی تواند صبر کند تا برگردد ، اما این بیماری واقعاً مرا از بین برد.”

او گفت که او اکنون در روز 35 از اولین علائم است ، در تخت بیمارستان خود در دنور دراز کشیده است ، “تعجب می کند که چه زمانی من برمی گردم.” پاپنفوس خاطرنشان کرد که COVID-19 بر تفکر انتقادی وی تأثیر گذاشته است و برای بازگشت به کار باید از نظر شناختی پاک شود. وی گفت که می دانسته “برای مدتی ، اگر همیشه” توانایی بازگشت فیزیکی را نخواهد داشت.

این داستان از همکاری است که شامل رادیو عمومی کلرادو ، NPR و KHN است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر