[ad_1]

نیویورک (سلامت رویترز) – طبق یک آزمایش کنترل شده تصادفی جدید ، پیوند میکروبیوتای مدفوع (FMT) کاهش عملکرد سلولهای بتا جزیره را در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 1 نوظهور (T1D) متوقف می کند.

دکتر ماکس نیودورپ از مرکز پزشکی دانشگاه آمستردام ، هلند ، در نامه ای به رویترز سلامتی گفت: “بیماری های خودایمنی می توانند با تغییر ترکیب میکروبیوتا در روده کوچک تقویت شوند.” “ترکیب رژیم غذایی و میکروبیوتای روده ممکن است در بیماریهای غدد درون ریز خودایمن مهم باشد ، اما تحقیقات بیشتری لازم است.”

دکتر Niewdorp و تیم وی در Gut نوشتند ، مطالعات روی موش ها نشان می دهد که T1D با تغییر در میکروبیوم مرتبط است و ممکن است سیستم ایمنی روده کوچک نقش داشته باشد.

آنها بررسی کردند که آیا FMT اتولوگ یا FMT آلوژنیک از اهدا کنندگان سالم بر عملکرد سلولهای بتا در 20 بیمار مبتلا به دیابت که کمتر از شش هفته قبل تشخیص داده شده است ، تأثیر می گذارد. بیماران به طور تصادفی در طی چهار ماه سه FMT اهدا کننده یا سه FMT اتولوگ دریافت کردند.

در 12 ماه ، سطح پپتید C تحریک شده بیشتر حفظ عملکرد سلولهای بتا در گروه FMT اتولوگ در مقایسه با گروه FMT اهدا کننده نشان داد.

بازخوردی بین Prevotella در روده کوچک و عملکرد سلولهای بتا باقی مانده وجود دارد. حفظ عملکرد سلولهای بتا با سطوح متابولیتهای 1-arachidonoyl-GPC و 1-myristoyl-2-arachidonoyl-GPC ارتباط خطی دارد.

چندین فاکتور اساسی پیش بینی کردند که آیا بیمار عملکرد سلولهای بتا را با FMT حفظ خواهد کرد ، از جمله تعداد سلول های CD4 + CXCR3 + T ، خوک Desulfovibrio در روده کوچک و نمونه برداری از اثنی عشر که بیان ژن CCL22 و CCL5 را نشان می دهد.

دکتر Nieuwdorp گفت: “به نظر می رسد یک تطابق خاص بین سویه های خاص میکروبیوتای روده و تن خود ایمنی برای برخی از بیماران مبتلا به DM1 وجود دارد.” یافته ها همچنین نشان می دهد ، “براساس ترکیب میکروبیوتا در ابتدا ، ممکن است بتوانیم بفهمیم کدام بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 می توانند توسط میکروبیوتا تغییر کنند و کدام یک نمی توانند. بودن”.

او و همکارانش در حال انجام مطالعات بزرگتر از FMT در بیماران مبتلا به T1D هستند و قصد دارند بررسی کنند که آیا میکروبیوتای روده با خود ایمنی در بیماران با بیماری های طولانی تر مرتبط است یا خیر.

این مطالعه بودجه تجاری نداشت.

منبع: https://bit.ly/3eNLmYH روده ، آنلاین 30 اکتبر 2020[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir