[ad_1]

افراد بزرگسال لزبین ، همجنسگرا و دوجنس گرا (LGB) در مقایسه با افراد غیر LGB بیشتر در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی (CVD) هستند ، اما کمتر تحت درمان داروهای کاهش دهنده کلسترول قرار می گیرند. تحقیقات جدید را نشان دهید

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه فلوریدا ، گینسویل ، یک مطالعه آنلاین انجام دادند که توسط فیس بوک ارائه شده است و بیش از 1500 نفر بالای 40 سال در مورد سابقه پزشکی ، وضعیت سلامت ، استفاده از استاتین و جمعیت شناسی ، از جمله گرایش جنسی و جنسیت هویت.

آنها دریافتند که فقط 20٪ از بزرگسالان LGB برای پیشگیری از CVD اولیه استاتین مصرف می کنند ، در حالی که 43.8٪ از پاسخ دهندگان غیر LGB.

دکتر یی گوو ، استادیار نتایج بهداشت و انفورماتیک زیست پزشکی ، “نتایج به دست آمده از بینش نیاز به ارائه دهندگان به تحقیق درباره مراقبت از جمعیت LGBT برای اطمینان از توصیه و تجویز درمان هدفمند است.” و نویسنده ارشد دکتر جیانگ بیان ، مدیر علوم کامپیوتر برای سرطان و دانشیار ، گفت اخبار پزشکی Medscape نامه الکترونیکی مشترک نویسنده

مطالعه Guo ، Bian و همکارانش در تاریخ 2 دسامبر در اینترنت منتشر شد مجله انجمن قلب آمریکا.

“سکوی ایده آل”

“اقلیت جنسی [SGM] گوو و بیان گفتند که افراد … به دلیل افزایش درصد عوامل خطر بهداشتی مانند سیگار کشیدن ، در معرض خطر CVD قرار دارند.

آنها یادآور می شوند: “اگرچه شواهد واضحی وجود دارد که نشان می دهد استفاده از استاتین ممکن است از CVD در برخی از جمعیت های بالغ جلوگیری کند ، اما هیچ مطالعه ای در مورد چگونگی استفاده از استاتین در جمعیت SGM وجود ندارد.”

تحقیقات قبلی حاکی از آن بود که کمتر از نیمی از افراد در جمعیت واجد شرایط استاتین می توانند از آنها استفاده کنند ، اما ممکن است به دلیل “مشارکت پایین در خدمات پیشگیری” ، اختلافاتی در بین جمعیت LGB وجود داشته باشد.

بنابراین ، محققان متعهد شدند “با انجام یک مطالعه مقطعی آنلاین از سپتامبر تا دسامبر 2019” با استفاده از تبلیغات در “شیوع و پیش آگهی استفاده از استاتین در افراد میانسال و مسن تر از LGB و غیر LGB” مطالعه کنند. فیس بوک.

آنها فیس بوک را انتخاب کردند زیرا استفاده از آن در طول دهه گذشته در میان بزرگسالان بزرگسال در ایالات متحده “به طرز چشمگیری” افزایش یافته است ، “و آن را به یک بستر ایده آل برای تحقیق درمورد هدف قرار دادن افراد مسن تبدیل کرده است.”

علاوه بر این ، تبلیغات فیس بوک “تبلیغات هدفمند بر اساس موقعیت کاربر ، اطلاعات جمعیتی و سایر اطلاعات حساب” را تسهیل می کند.

س questionsالات نظرسنجی بر گرایش جنسی ، هویت جنسیتی ، استفاده از استاتین ، سلامت عمومی ، شرایط پزشکی مزمن ، وضعیت سیگار کشیدن و سایر اطلاعات جمعیتی (به عنوان مثال نژاد / قومیت ، تحصیلات و درآمد خانوار) ​​متمرکز بود.

این تبلیغات توسط 1531 پاسخ دهنده (6/59 درصد زن) انجام شده است [assigned at birth]؛ 6/90 درصد سفید غیر اسپانیایی). بیشتر افراد (1/80 درصد) بین 40 تا 75 سال سن دارند.

از گروه همگانی ، بیشتر افراد دارای سلامت جسمی یا روانی “عالی / بسیار خوب / خوب” (به ترتیب 6/77 و 2/88 درصد) گزارش شده اند. تقریباً یک سوم پاسخ دهندگان بیمه درمانی خصوصی داشتند ، در حالی که بیش از نیمی از آنها از طریق مدیکر بیمه شده بودند (به ترتیب 32.3 و 53.5 درصد).

از پاسخ دهندگان ، 12.2٪ (n = 187) خود را به عنوان LGB معرفی می کنند. در زیر ذکر شده است که تفاوت های قابل توجهی بین پاسخ دهندگان LGB و غیر LGB وجود دارد.

مشخصه غیر LGB LGB پ ارزش
> آموزش دبیرستان 84.4٪ 91.8٪ .012
سلامت جسمی عالی / بسیار خوب / خوب 77.5٪ 78.1٪ .999
<50،000 دلار درآمد خانوار 40.6٪ 53.6٪ .006
سیگار کشیدن فعلی 14.5٪ 21.6٪ .021
سلامت روان بسیار عالی / بسیار خوب / خوب 89.4٪ 78.7٪ <.001
بیمه پزشکی 3.7٪ 8.9٪ .008
بیمه مدیکر 54.5٪ 45.2٪ .008

استفاده کمتر از استاتین ها

در حال حاضر ، تقریباً یک سوم از کل گروه (6/31 درصد) استاتین مصرف می کنند. با این حال ، LGB میزان قابل توجهی پایین تر از مصرف استاتین را نسبت به پاسخ دهندگان غیر LGB گزارش کرد (به ترتیب 20.9٪ در مقابل 33.1٪). پ <.001).

اگرچه شیوع کلی استفاده از استاتین با افزایش سن (از 28٪ در این 40-75 سال به 39٪ در افراد بالای 75 سال) در LGB ، و همچنین در پاسخ دهندگان غیر LGB افزایش می یابد ، پاسخ دهندگان LGB به میزان قابل توجهی پایین تر از استفاده از استاتین در مقایسه با همتایان غیر LGB آنها (به ترتیب در هر گروه سنی 21.3 v در مقابل 31).

محققان هنگامی که به طور خاص استفاده از استاتین ها را برای پیشگیری اولیه بررسی کردند ، دریافتند که 39.6٪ از کل پاسخ دهندگان از داروهای دارای استاتین استفاده می کنند. با این وجود ، میزان استفاده از استاتین در LGB نسبت به پاسخ دهندگان غیر LGB به میزان قابل توجهی پایین تر است (20.8٪ در مقابل 43.8٪؛ پ <.001).

وقتی محققان به طور جداگانه به هر گروه سنی نگاه می کنند ، این الگو مشابه است.

هیچ تفاوتی آماری بین پاسخ دهندگان LGB و غیر LGB در استفاده از استاتین ها برای پیشگیری اولیه وجود ندارد.

هنگامی که محققان با تمام متغیرهای سازگار سازگار شدند ، همچنین دریافتند که شرکت کنندگان LGB کمتر از استاتین ها در کل استفاده می کنند (OR ، 0.62 [95% CI, 0.41 – 0.94) and the primary prevention (OR, 0.37 [95% CI, 0.19 – 0.70)] جمعیت

“اشاره شده است که رفتارهای بهداشتی مانند استفاده از مراقبت های بهداشتی نقش مهمی در پیش بینی استفاده از استاتین در افراد واجد شرایط برای درمان استاتین دارد … با این حال ، افراد LGB کمتر از افراد غیر LGBT هستند. LGB ، برای مراجعه منظم به پزشک ، که منجر به گسترش استفاده از استاتین در این جمعیت شده است “.

آنها خاطرنشان می کنند ، استفاده از منابع بهداشتی ، افزایش پیچیدگی به دلیل رفتارهای پرخطر ، تعصب از طرف ارائه دهندگان ، عدم درک جامعه LGB در مورد خطر آنها و اهمیت و مزایای درمان ، نیاز به مداخلات مختلف دارد.

محققان همچنین اشاره کردند که مستند سازی مداوم مشکلات مربوط به LGB در پرونده های الکترونیکی سلامت به تولید داده های مطالعات واقعی کمک می کند تا درک پزشکان از تفاوت های بهداشتی در جمعیت LGB را بهبود بخشد.

مراقبت های متناسب

اظهار نظر در مورد مطالعه برای اخبار پزشکی Medscape، بیلی کاسرس ، Ph.D. ، RN ، استادیار دانشکده پرستاری کلمبیا و برنامه تحقیقات بهداشت LGBT در دانشگاه کلمبیا ، نیویورک ، گفت که این یافته ها “از نیاز پزشکان برای شناسایی بهتر بیماران LGBT پشتیبانی می کند.” در معرض خطر استفاده بهینه از استاتین ها است. “

با این حال ، وی خاطرنشان کرد که در شیوه های فعلی مراقبت های بهداشتی ، ممکن است شناسایی بیماران LGB دشوار باشد ، زیرا ارزیابی جهت گیری جنسی در مراکز بهداشتی درمانی معمول نیست.

کاسرس ، که در این مطالعه شرکت نکرد ، خاطرنشان کرد که پزشکان معمولاً فاقد آموزش و مهارت مناسب برای “س askال از بیماران در مورد گرایش جنسی خود به روشی حمایت کننده و مثبت” هستند.

نتایج مطالعه ، کاسرس گفت ، بیشتر بر اهمیت ارزیابی جهت گیری جنسی بیمار به عنوان بخشی از کمکهای اولیه معمول کمک می کند تا به پزشکان کمک کند تا افرادی را که بیشترین خطر استفاده از استاتین زیر بهینه و وقایع قلبی عروقی را دارند ، شناسایی کنند.

وی خاطرنشان کرد: این یک مرحله مهم در ایجاد غربالگری شخصی برای بزرگسالان LGB در معرض خطر CVD است.

بودجه این مطالعه تا حدی توسط منابع مشترک اطلاعاتی سرطان از مرکز بهداشت سرطان دانشگاه فلوریدا و دانشگاه فلوریدا ، انستیتوی علوم بالینی و ترجمه ای بود که بخشی از آن توسط مرکز ملی توسعه علوم ترجمه NIH پشتیبانی می شود. بودجه اضافی توسط م Instituteسسه ملی سرطان و م Nationalسسه ملی پیری تأمین شد. نویسندگان این مطالعه و Caceres روابط مالی مربوطه را فاش نمی کنند.

همیار قلب آمر منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 9 دسامبر 2020. متن کامل

برای اخبار بیشتر از روانپزشکی Medscape ، در فیس بوک و توییتر[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر