[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، روز دوشنبه در گفتگو با استانداران ، دوزهای اولیه واکسن ویروس کرونا را می توان از اواسط ماه دسامبر ارسال کرد.

فرآیند توزیع می تواند این هفته در 14 دسامبر آغاز شود ، با توجه به تماس صوتی گروه ویژه کاخ سفید در مورد ویروس کرونا ، دریافت شده توسط CBS News. تمرکز این برنامه بر برنامه تایید و توزیع واکسن است.

“با اخبار امروز صبح که Moderna به Pfizer پیوست تا درخواست مجوز اضطراری کند [to the FDA]پنس گفت: “ما هنوز در حال حرکت هستیم.”

FDA پس از جلسه کمیته مشورتی در 10 دسامبر برای بررسی درخواست شرکت ، باید درباره مجوز استفاده اضطراری Pfizer تصمیم بگیرد. CBS News گزارش داد ، استفان هان ، کمیسار FDA ، متعهد به تاریخ 14 دسامبر نیست.

خان گفت: “ما همه ترفندهایی را که خودمان را خرد می کند انجام می دهیم.” “ما همه داده ها ، همه بیماران و تولید را یک به یک بررسی می کنیم. ما تجزیه و تحلیل آماری انجام می دهیم و نتیجه گیری می کنیم که برای تصمیم گیری یا شست یا شست.”

CBS News گزارش داد ، طبق دستور جلسه ، تحویل واکسن های فایزر باید از 15 دسامبر و به دنبال آن واکسن Moderna در 22 دسامبر آغاز شود.

بین 13 تا 19 دسامبر ، Pfizer باید 6.4 میلیون دوز را تحویل دهد ، این میزان برای ایمن سازی حدود 3 میلیون نفر با دو بار شلیک کافی است. روزنامه گزارش داد “یک شماره مشخص” برای دوزهای ذخیره رزرو شده است.

هفته آینده ، Pfizer و Moderna باید دوزهای کافی برای واکسیناسیون 10 میلیون نفر دیگر تولید کنند. در پایان ماه ، حدود 30 میلیون نفر باید دوز دریافت کنند.

با شروع شیوع واکسن ها ، پنس گفت “ما برای ادامه راه” راه داریم تا به مردم در مورد ایمن سازی اطمینان خاطر بدهیم. وی از استانداران خواست تا از “منبر قلدری” خود برای آموزش کشورهای خود و “توسعه اعتماد عمومی” به واکسن ها استفاده کنند.

در طول مکالمه ، دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، از ایمنی و اثر بخشی واکسن ها حمایت کرد. اگرچه روند تولید و تأیید واکسن ها در سال جاری تسریع شد ، اما وی گفت “این به هیچ وجه ایمنی را به خطر نمی اندازد و همچنین یکپارچگی علمی را به خطر نمی اندازد.”

وی گفت: “هرگونه تصور غلطی مبنی بر اینكه این واكسنها مربوط به مداخله دولت یا شركت است ، به وضوح خلاف واقع است.”

منابع

CBS News ، “پنس به فرمانداران می گوید که گسترش واکسن ویروس کرونا ممکن است طی دو هفته آغاز شود.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر