پلاسمای بیماران بهبودیافته سود کمی برای بیمارانی که با COVID-19 بستری شده اند نشان می دهد: مطالعه


(رویترز) – بر اساس اطلاعات منتشر شده در روز سه شنبه از یک آزمایش بالینی در آرژانتین ، استفاده از پلاسمای خون از بازماندگان COVID-19 برای معالجه بیماران مبتلا به ذات الریه شدید ناشی از ویروس کرونا جدید سود کمی داشته است.

درمانی ، معروف به پلاسمای نقاهت ، که آنتی بادی از بازماندگان COVID-19 را به افراد آلوده منتقل می کند ، به طور قابل توجهی وضعیت سلامتی بیماران را بهبود نمی بخشد یا خطر مرگ ناشی از بیماری را بهتر از دارونما کاهش نمی دهد ، دارویی پیدا شد

با وجود شواهد محدود در مورد کارآیی آن ، پلاسمای بهبودی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در ماه آگوست به عنوان “پیشرفت تاریخی” تبلیغ کرد ، اغلب به بیماران در ایالات متحده داده می شود.

در ماه اکتبر ، یک مطالعه کوچک از هند پیشنهاد کرد که بازیابی پلاسما علائم را در بیماران مبتلا به COVID-19 مانند تنگی نفس و خستگی بهبود می بخشد ، اما خطر مرگ یا پیشرفت بیماری شدید بعد از 28 روز را کاهش نمی دهد.

در مطالعه جدید آرژانتین ، 333 بیمار بستری در بیمار مبتلا به ذات الریه شدید COVID-19 که برای دریافت پلاسمای بهبودی یا دارونما تصادفی تصادفی شدند ، درگیر شدند.

پس از 30 روز ، محققان هیچ تفاوت قابل توجهی در علائم یا سلامت بیماران پیدا نکردند. میزان مرگ و میر در 11٪ در گروه پلاسمای بهبود یافته و 4/11٪ در گروه دارونما تقریباً یکسان بود ، تفاوتی که از نظر آماری معنی دار نبود.

دکتر Ventura Simonovic از بیمارستان Italiano de Buenos Aires گفت ، پلاسمای بهبودی هنوز هم برای کمک به کمتر بیمار بیمار با COVID-19 امکان پذیر است ، اما تحقیقات بیشتری لازم است و زایمان های درمانی مقیاس پذیر نیستند.

وی گفت: برای بیماران مبتلا به بیماری شدید ، مانند کسانی که در این مطالعه هستند ، “سایر درمان های مبتنی بر آنتی بادی می توانند نقش داشته باشند.”

منبع: https://bit.ly/2J5v2XT NEJM ، آنلاین 24 نوامبر 2020
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes