[ad_1]

(سلامت رویترز) – پس از اینکه قاضی فدرال ممنوعیت آهن رباهای قدرتمند را از زمین های نادر مسدود کرد ، پس از بلعیدن وسایل کوچک ، کودکان بیشتری در بخش های اورژانس ایالات متحده ظاهر می شوند ،

تقریباً طی چهار سال ، زمانی که فروش آهن ربا محدود یا ممنوع شد ، تعداد کودکانی که آنها را بلعیدند کاهش یافت. محققان JAMA گفتند ، از آنجا که قانون ایمنی کالاهای مصرفی کمیسیون در پایان سال 2016 مسدود شده است ، این تعداد به طور پیوسته در حال افزایش است و به سطحی بالاتر از قبل از این قانون می رسد.

دکتر مایکل فلاهرتی ، منتقد اطفال و مدیر برنامه پیشگیری از آسیب بیمارستان بوستون ماساچوست ، گفت: “ما از زمان برداشته شدن این قانون شاهد یک رونق چشمگیر بوده ایم.” “از این طریق ، به نظر می رسد مقررات فدرال م workedثر بوده و ما باید راهی برای کار با صنعت پیدا کنیم تا نوعی از مقررات فدرال را برای این آهن ربا بازگردانیم.”

دکتر فلاهرتی گفت: “مشکل این آهنرباها به قدری قدرتمند است که اگر کودک دو یا دو جسم فلزی را با یکدیگر قورت دهد ، روده آنها به معنای واقعی کلمه می تواند چسبیده و بچرخد.” “بسیاری از جراحات روده و برخی مرگ ها به دلیل این آهن ربا وجود دارد.”

دکتر فلاهرتی توضیح داد: آهنرباهای خاکی کمیاب 10 برابر قدرتمندتر از آهنرباهای سنتی هستند. وی با بیان اینکه قطر بعضی از آنها به اندازه یک سانتی متر است ، افزود: جذابیت آنها برای سایر آهن ربا و اشیا metal فلزی به قدری زیاد است که توسط بافت انسان کاهش نمی یابد.

دکتر فلاهرتی و همکارانش برای بررسی تأثیر سیاست ایمنی کالاهای مصرفی ایالات متحده در تعداد کودکانی که به دلیل آهنربا بلعیده شده در اتاق های اورژانس ظاهر می شوند ، داده های 17 ساله را از اول ژانویه 2009 تا 31 دسامبر مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. ، 2019 در سیستم ملی نظارت بر تروما (NEISS) ، یک نمونه ملی از بازدیدهای بخش اورژانس ایالات متحده در رابطه با آسیب دیدگی

محققان روندها را طی سه بازه زمانی مورد مطالعه قرار دادند: از سال 2009 ، زمانی که آهن ربا وارد بازار شد ، تا سال 2012. از سال 2013 تا 2016 ، زمانی که قانون CPSC اعمال می شد ؛ و از سال 2017 تا 2019 ، پس از انتشار قانون.

این تیم 1421 مورد از كودكان را شناسایی كرد كه پس از بلعیدن آهنربا در طول دوره 17 ساله مطالعه به اورژانس منتقل شدند. کودکان 5 سال به بالا با 847 و درصد 7 در 100000 بالاترین تعداد مراجعه به ED را داشتند.

در سالهای قبل از قانون CPSC ، متوسط ​​پذیرش آهن ربا برای همه سنین 3.58 در 100،000 بود. این در طی سالها کاهش یافت. CPSC فروش را به طور متوسط ​​به 2.83 در 100،000 محدود کرد ، اما اخیراً دوباره افزایش یافت 5.16 در 100000.

نویسندگان اظهار داشتند ، پایگاه داده NEISS اطلاعات محدودی در مورد شدت آسیب ها و نتایج دارد ، بنابراین مطالعه بیشتر در مورد این موارد مورد نیاز است.

دکتر فلاهرتی پیشنهاد می کند که متخصصان اطفال به والدین بگویند این یکی از چندین محصولی است که نباید به بازار عرضه شود. وی گفت: “آنها برای کودکان در نظر گرفته نشده اند و والدین باید از این موضوع آگاه باشند.”

دکتر امیلی اف باس ، استادیار گوش و حلق و بینی ، اطفال و سیاست های بهداشتی و مدیریت در انستیتوی پزشکی جان هاپکینز در بالتیمور ، که در این مطالعه نقش نداشت ، گفت: این مطالعه جدید بر لزوم محافظت از کودکان در برابر محصولات بالقوه خطرناک تأکید دارد.

دکتر فلاهرتی در نامه الکترونیکی گفت: “این مطالعه یک پیام قدرتمند را در مورد اینکه چگونه آگاهی ، حمایت و قانونگذاری واقعاً می تواند از بروز یک مشکل جدی در کودکان تأثیر بگذارد و کاهش می دهد نشان می دهد – و اینکه چگونه تغییر دادن قانون می تواند آسیب را افزایش دهد.” “در این سناریو ، یک چالش ناشی از صنعت برای از سرگیری فروش این محصول منجر به هجوم جذب کودکان با آهنربا نئودیمیم شده است. این مطالعه احتمالاً اثرات سلامتی بر کودکان را دست کم می گیرد ، زیرا نتایج بالینی شدید از جمله سوراخ شدن روده و مرگ شناخته شده است. در پایگاه داده بررسی شده موجود نیست. “

منبع: https://bit.ly/3l00IuM JAMA ، آنلاین 24 نوامبر 2020[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر