[ad_1]

زوریخ (رویترز) – پزشکان سوئیسی از افراد آسیب پذیر در برابر عوارض ناشی از COVID-19 خواسته اند که برای کاهش فشار بر واحدهای مراقبت های ویژه ، پیشاپیش خواسته های خود را برای مراقبت در پایان زندگی خود بنویسند و این باعث انتقاد گروه طرفداری می شود.

Pro Senectute Schweiz ، یک سازمان برای افراد مسن ، گفت که تماس پزشکان زودرس و بیش از حد است ، اما پزشکان اصرار داشتند که چنین احکام بیمار در واقعیت ویرانگر مراقبت از بیماران بحرانی در طی این همه گیری لازم است.

در حالی که سیستم های بهداشتی با افزایش سطح عفونت دست و پنجه نرم می کنند ، متخصصان بهداشتی که با منابع محدود و فضای محدود در بخش های مراقبت ویژه کار می کنند ، گاهی اوقات با معضلات دردناکی روبرو می شوند و مسائل اخلاقی پیرامون درمان بیماران مبتلا به COVID-19 باعث بازنگری دولت شده است. در انگلیس و دعاوی در آلمان.

با هشدار نسبت به اتمام تخت های مراقبت های ویژه در سوئیس ، انجمن مراقبت های ویژه سوئیس (SGI) این هفته “به ویژه در معرض خطر” ، از جمله افراد بالای 60 سال یا مبتلا به بیماری های بهداشتی مانند بیماری های قلبی و دیابت ، خواستار ابراز خواسته های خود بر روی کاغذ ، در صورت اتفاق بدترین

در این مقاله آمده است: “این به اقوام خود و همچنین تیم های بخش مراقبت های ویژه کمک خواهد کرد ، زیرا آنها تصمیم می گیرند تا بسته به خواسته های فردی بیمار ، درمان به بهترین شکل ممکن انجام شود.” در بیانیه SGI.

پروفسور Senectute Schweiz گفت که درخواست تجدید نظر از SGI ، اگرچه در زمان عادی توصیه های معقولانه ای است ، اما تصور فوریتی را ایجاد می کند ، اما برای تصمیمی که نیاز به بررسی دقیق دارد ، نامناسب است.

این گروه گفت: “فرجام خواهی SGI … در شرایط یک موقعیت اضطراری مطلق صورت می گیرد که در آن سوئیس هنوز وجود ندارد.”

رئیس SGI ، تیری فومو ، پزشكی در بخش مراقبت های ویژه در شهر نیون در غرب سوئیس ، گفت كه هدف این گروه فشار آوردن بر كسی یا ایجاد تخت نیست ، بلكه فقط آنها را تشویق می كند كه به آینده بیندیشند.

فومو گفت: “این یک دعوت فداکاری نیست. این فقط یک فراخوان مسئولیت خودمختاری آنها است.”

آنتونیو کوزولی ، که تا ژوئیه رئیس مراقبت های ویژه در بیمارستان کرمونا در شمال ایتالیا بود ، گفت که از آنجا که ویروس کرونا ویروس باعث شده است منطقه لومباردی در ماه های مارس و آوریل صفر باشد ، بنابراین برخی از بیماران “اقدامات قهرمانی” انجام دادند از درمان امتناع ورزید.

کوتزولی گفت ، ایتالیا “اعلامیه خودداری از درمان تهاجمی” را دارد ، اما برخی در کشور مسلط کاتولیک روم ممکن است آن را رد کنند به این دلیل که با ایمان آنها مغایرت دارد.

با این حال ، برخی از پزشکان مراقبت های ویژه گفتند که بحران COVID-19 نشان داده است که چگونه ایجاد چنین برنامه ای می تواند رنج ناخواسته را نجات دهد.

مارکو ورگانو ، پزشک در بخش مراقبت های ویژه در تورین گفت: “این به شما امکان می دهد شخصی را به بخش مراقبت های ویژه منتقل نکنید که اگر اول انتخاب داشت ، ترجیح می داد که در آنجا (در آنجا) به سرانجام نرسد.” “بعد از یک سن خاص و همراه با بیماری های همزمان ، قرار گرفتن در مراقبت های ویژه راهی مطمئن برای فرار نیست ، اما ممکن است شکنجه باشد.”

در سوئیس ، با سابقه طولانی خودکشی با کمک قانونی ، ممکن است در هنگام تصمیم گیری برای تصمیم گیری های شخصی ، در بین مردم تردید کمتری وجود داشته باشد.

در ماه اکتبر ، وزارت بهداشت و رفاه انگلیس از کمیسیون کیفیت مراقبت ، که بیمارستان ها و خانه های سالمندان را کنترل و بازرسی می کند ، خواست تا نحوه تصمیم گیری به اصطلاح همه گیر را بررسی کند. احیای ریوی »(DNACPR).

این بررسی در پاسخ به نگرانی هایی مبنی بر اینکه افراد مسن و آسیب پذیر بدون رضایت آنها یا تصمیمات آگاهانه کمی برای تصمیم گیری آگاهانه در معرض تصمیمات DNACPR قرار دارند ، آغاز شد.

اما كيو ، استاد حقوق بهداشت در دانشگاه دورهام كه ​​در مورد اخلاق پزشكي تأليفات زيادي داشته است ، اظهار داشت: اين همه گرايي معضل چگونگي برقراري ارتباط با افرادي كه در معرض خطر COVID-19 هستند را درمورد قابليت هاي آنها در صورت بروز بدترين حالت ، افزايش داده است. .

وی گفت ، هیچ کس نباید تحت فشار قرار بگیرد ، اما خودداری از گفتگو با آنها می تواند مانع از مداوا برای درمان خواسته های آنها شود.

کیو گفت: “دشواری انتظار این است که بسیاری از بیماران از مشاوره بهره مند می شوند.” “اگر چنین گفتگویی ندارید ، خطر بی احترامی به نظرات آنها و نقض حقوق آنها را دارد.”

موارد اخلاقی پیرامون اولویت بندی درمان بیماران مبتلا به COVID-19 نیز در دادگاه های آلمان وجود دارد ، در آنجا قوانین تریاژ در جریان است – وقتی بیمارستانها آنقدر شلوغ هستند که مجبورند که چه کسی را معالجه کنند و چه کسی را بمیرند. در آینده

شاکیان دارای معلولیت یا بیماری های زمینه ای از دادگاه قانون اساسی مستقر در کارلسروهه خواستند که دولت آلمان را مجبور به وضع چنین قوانینی کند ، از این که در غیر این صورت ممکن است از این شرایط محروم باشند. دادگاه برخی تردیدها را در مورد اینکه آیا این باید نقش دولت باشد بیان کرد.

در سوئیس ، اعداد COVID-19 در جریان موج دوم عفونت منفجر شد و از 100000 هفته قبل به بیش از 290،000 مورد در روز جمعه رسید ، زمانی که 4946 عفونت جدید گزارش شد. تعداد قربانیان 3575 نفر است.

در منطقه فرانسوی زبان نزدیک دریاچه ژنو ، که میزان آلودگی در بالاترین سطح در اروپا است ، برخی از بیمارستانها بیماران را با هلی کوپتر ازجمله شمال زبانهای آلمانی زبان که نرخ عفونت در آنها کمتر است ، به سمت دیگر هدایت می کنند تا فضا برای مراقبت های ویژه آزاد شود. بخش

داده های رسمی نشان می دهد که تاکنون ، این سیستم کشیده است ، اما با داشتن ظرفیت ذخیره برای مراقبت های ویژه در بسیاری از کشور مقاومت می کند.

برتراند لورات ، مدیر بیمارستان دانشگاه ژنو ، به رویترز گفت: “ما اکنون زیر 600 علائم بیماران بستری در COVID هستیم.” “این گام خوبی است ، اما از آرامش فاصله داریم.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir