[ad_1]

دکتر Johanna Quist-Nelson از دانشگاه کارولینای شمالی ، چاپل هیل گفت: یک طرح بهبود کیفیت که شامل پاکسازی واژن و آزیترومایسین است ، به طور قابل توجهی عفونت های محل جراحی (SSI) را پس از زایمان سزارین کاهش می دهد.

وی در یک نشست مجازی کالج متخصص زنان و زایمان آمریکا در سال 2020 گفت: “عفونت های بعد از جراحی با عمل سزارین بیشتر رایج است اگر بیمار در حال زایمان یا پارگی غشا باشد.”

کوئست-نلسون گفت ، دو گزینه برای کاهش خطر SSI بعد از سزارین برای بیماران در بدو تولد یا غشای پاره شده ، پاکسازی واژن و آزیترومایسین است که علاوه بر آنتی بیوتیک های قبل از عمل ، داده می شود. وی و همکارانش مطالعه ای را برای بهبود کیفیت اثرات استفاده تدریجی از پاکسازی واژن و آزیترومایسین در کاهش SSI با سزارین در این جمعیت پرخطر انجام دادند. داده ها از سال 2016 تا 2019 در دانشگاه توماس جفرسون ، فیلادلفیا جمع آوری شد.

وی گفت: “هدف ما این بود كه با اتخاذ مداخله پاك سازی و به دنبال آن آزیترومایسین ، سطح SSI را 30٪ كاهش دهیم.”

محققان در ژانویه 2017 و با افزودن آزیترومایسین در مارس 2018 ، پاکسازی واژن را به پروتکل پیشگیری SSI اضافه کردند. پاکسازی واژن شامل 30 ثانیه تمیز کردن از جلو به عقب قبل از قرار دادن کاتتر ادرار بود. آزیترومایسین با دوز 500 میلی گرم داخل وریدی علاوه بر آنتی بیوتیک های قبل از عمل و طی یک ساعت پس از زایمان سزارین تجویز می شود.

در صورت وجود زایمان یا غشای پاره شده ، در مجموع 1033 مورد برای مطالعه واجد شرایط هستند. از این تعداد ، 291 مورد قبل از مداخلات انجام شد ، 335 مورد فقط پاکسازی واژن و 407 مورد تمیز کننده واژن و آزیترومایسین دریافت کردند. میانگین سنی شرکت کنندگان 30 سال است. تقریبا 42٪ سیاه و 32٪ سفید است.

پروتکل پاکسازی SSI را کاهش می دهد

به طور کلی ، درصد SSI ها در گروه مراقبت استاندارد 22٪ ، در گروه پاک کننده واژن 17٪ و در گروه پاک کننده واژن به علاوه آزیترومایسین 15٪ بود. هنگام تقسیم بر اساس نوع عفونت ، هیچ SSI عمیقی در پاکسازی یا پاکسازی واژن به همراه گروه آزیترومایسین مشاهده نشد ، در مقایسه با 2٪ از گروه مراقبت استاندارد (پ = .009). علاوه بر این ، آندومتریت ، که یک SSI اندامی- مکانی است ، در گروه پاک کننده (10٪) و گروه پاک کننده به علاوه آزیترومایسین (11٪) نسبت به گروه مراقبت استاندارد (16٪) به طور قابل توجهی پایین تر بود.

یافته های این مطالعه توسط عواملی از جمله استفاده از EMR برای جمع آوری داده ها محدود شده است ، و از آنجا که این یک مطالعه بهبود کیفیت است ، احتمال تعمیم پذیری بالقوه برای سایر موسسات وجود دارد. کوئست-نلسون گفت ، این مطالعه بر روی بیماران در معرض خطر SSI و استفاده از روش Plan-Do-Study-Act (PDSA) برای انجام مطالعه متمرکز است. وی در پایان گفت: در مقایسه با مراقبت های استاندارد ، استفاده از پاکسازی واژن درصد SSI را تا 33 درصد کاهش می دهد ، بدون اینکه پس از افزودن آزیترومایسین تغییر بیشتری در SSI ایجاد شود.

اشتراک داده ها میزان انطباق را افزایش می دهد

در جلسه پرسش و پاسخ ، کوئیست-نلسون خاطرنشان کرد که ید پوویدون (بتادین) برای پاکسازی واژن انتخاب شد زیرا در م institutionسسه وی به راحتی در دسترس بود ، اما بیماران آلرژی کلرهگزیدین دریافت می کردند. وی توضیح داد که خود پاک سازی “عمدتا از طریق واژن است ، نه یک پاکسازی کامل از واله.” تمیز کردن بلافاصله قبل از قرار دادن کاتتر انجام می شود و مجرای ادرار را درگیر می کند.

Quest-Nelson درمورد راهکارهای افزایش انطباق خاطرنشان کرد که به اشتراک گذاری داده ها با ارزش است ، یعنی “گزارش دادن به گروه ما در مورد انطباق مداوم” و همچنین به اشتراک گذاری اطلاعات از طریق ایمیل و بحث و گفتگو در دورهای چند رشته ای.

کوئیست-نلسون گفت: این مطالعه یک پروژه بهبود کیفیت بود و نه یک مطالعه تصادفی ، بنابراین محققان قادر به استخراج اثرات پاکسازی واژن از اثر آزیترومایسین نبودند.

کوئست-نلسون بر اساس نتایج خود گفت که وی پروتکل را برای استفاده در بیمارانی که پس از تولد یا پارگی غشاها به سزارین نیاز دارند ، توصیه می کند و “تلاش هایی برای حمایت از استفاده از هر دو مداخله وجود دارد.”

وی افزود ، نتایج نشان می دهد فرصت هایی برای آزمایشات تصادفی بیشتر ، از جمله مطالعه استفاده از آزیترومایسین خوراکی در مقابل IV.

این بودجه خارجی دریافت نکرد. کوئیست-نلسون هیچ درگیری مالی برای آشکار کردن ندارد.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر