[ad_1]

لندن (رویترز) – Remdezivir Gilead در بیمارانی که با COVID-19 بستری شده اند ، هر چقدر بیمار باشد ، نباید استفاده شود ، زیرا هیچ مدرکی مبنی بر بهبود زنده ماندن دارو یا کاهش نیاز به تهویه وجود ندارد ، سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد. .

در این دستورالعمل آمده است: “این هیئت … هیچ مدرکی دال بر اینکه رمدزیویر نتایج قابل توجهی برای بیماران را بهبود بخشیده است ، پیدا نکرده است.”

وی افزود: “به ویژه با توجه به هزینه و تأثیر منابع رمدزیویر … هیئت معتقد است که مسئولیت باید نشان دادن شواهدی از کارآیی باشد که از اطلاعات موجود در دسترس نیست.”

این توصیه یکی دیگر از نارسایی های این دارو است ، که بعد از آزمایش های اولیه نویدبخش توجه جهانیان را به عنوان یک درمان بالقوه موثر برای COVID-19 در تابستان جلب کرده است.

داروی ضد ویروسی ، که با علامت تجاری Veklury شناخته می شود ، یکی از تنها دو دارویی است که در حال حاضر برای درمان بیماران مبتلا به COVID-19 در سراسر جهان تأیید شده است. اما یک مطالعه بزرگ به رهبری WHO ، معروف به آزمون همبستگی ، ماه گذشته نشان داد که این تأثیر در مرگ و میر 28 روزه یا مدت بستری در بیمارستان برای بیماران مبتلا به COVID-19 کم است یا هیچ تأثیری ندارد.

این دارو یکی از داروهایی است که برای درمان عفونت ویروس کرونا توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده استفاده می شود و در مطالعات قبلی نشان داده شده است که زمان بهبودی را کاهش می دهد. این ماده برای استفاده به عنوان درمانی برای COVID-19 در بیش از 50 کشور جهان تأیید یا تأیید شده است.

گلیاد نتایج فرایند همبستگی را زیر سال برد و روز جمعه در بیانیه ای گفت كه از رهنمودهای جدید WHO “ناامید” شده است.

در این گزارش آمده است: “وكلوری به عنوان استاندارد مراقبت از درمان بیماران بستری با COVID-19 در جهت سازمانهای ملی بسیار معتبر شناخته شده است.”

“به نظر می رسد دستورالعمل های WHO این شواهد را نادیده می گیرند در حالی كه موارد به طور چشمگیری در سراسر جهان در حال افزایش است و پزشكان به وكلوری به عنوان اولین و تنها درمان ضد ویروسی مورد تایید بیماران مبتلا به COVID-19 اعتماد می كنند.”

شورای WHO سوالاتی را در مورد اینکه آیا اتحادیه اروپا ماه گذشته به 500000 یورو نرم افزار آنتی ویروس به ارزش یک میلیارد دلار (1.2 میلیارد دلار) نیاز دارد ، مطرح می کند.

کمیسیون اروپا روز جمعه گفت که دستورالعملهای به روز شده WHO را برای رمدزیویر در نظر گرفته است ، اما “در حال حاضر هیچ تغییری در مجوز آن برای دارو وجود ندارد.”

وی گفت که تنظیم کننده داروهای منطقه ای ، آژانس دارویی اروپا ، داده های کاملی را از آزمون همبستگی درخواست کرده است و “شواهد را ارزیابی می کند … همراه با سایر داده های موجود برای بررسی اینکه آیا تغییرات لازم است”.

تنظیم کننده داروی ایتالیایی ، AIFA ، گفت که “بر اثر بخشی متوسط ​​رمدزیویر برای هفته ها تأکید کرده است”.

سخنگوی گفت: “در عمل ، مدتی بود که می گفتیم زیاد استفاده نمی شود.”

هیچ تاثیری مهم ندارد

پانل گروه توسعه رهنمودهای WHO (GDG) گفت كه توصیه آن بر اساس بررسی شواهدی است كه شامل داده های چهار آزمایش بین المللی تصادفی با بیش از 7000 بیمار بستری در COVID-19 است.

کمیته پس از بررسی شواهد اظهار داشت که به این نتیجه رسیده است که رمدزیویر ، که باید از راه وریدی تجویز می شود و بنابراین هزینه آن بسیار پیچیده و تجویز می شود ، تأثیر مهمی بر مرگ و میر یا سایر نتایج مهم برای بیماران ندارد.

پیتر هوربی ، استاد بیماری های عفونی در حال ظهور در دانشگاه آکسفورد انگلیس ، گفت که توصیه جدید WHO باید منجر به “تجدید نظر در مورد رمدزیویر در COVID-19” شود.

وی گفت: “رمدزوویر” داروی گران قیمتی است که باید طی پنج تا 10 روز از طریق وریدی تجویز شود ، بنابراین این توصیه موجب صرفه جویی در هزینه و سایر منابع بهداشتی می شود.

پزشکان بیماری های عفونی ایالات متحده گفتند که آنها به استفاده از این دارو ادامه می دهند زیرا یک مطالعه دوسوکور و کنترل شده با دارونما در ایالات متحده نشان داد که این باعث کاهش مدت زمان بستری در برخی از بیماران مبتلا به COVID-19 می شود.

دکتر راجش گاندی ، پزشک بیماری عفونی در بیمارستان ماساچوست و دانشکده پزشکی هاروارد ، گفت: “چشم انداز من این است و دیدگاه موسسه ما این است که هنوز یک داروی مفید است. آنچنان که دوست داریم مفید نیست.” .

دکتر هلن بوچر ، رئیس داروی جغرافیایی و بیماری های عفونی در مرکز پزشکی Tufts در بوستون ، گفت که او در نظر گرفت که مطالعه همبستگی یک مطالعه باز است – به این معنی که پزشکان و بیماران از تجویز دارو مطلع بودند. – یک مطالعه دوسوکور و کنترل شده با دارونما نیست. مطالعات کنترل شده با دارونما به طور کلی از نظر علمی دقیق تر در نظر گرفته می شوند.

توصیه غیر الزام آور بخشی از پیش نویس به اصطلاح WHO “رهنمودهای زندگی” است که برای ارائه رهنمودهای مداوم برای پزشکان طراحی شده است. این هیئت افزوده است كه از ادامه گنجاندن در آزمایشات بالینی برای ارزیابی رمدزیویر در بیماران مبتلا به COVID-19 پشتیبانی می كند ، كه به گفته آنها “اطمینان بیشتری از شواهد برای گروه های خاصی از بیماران فراهم می كند”.

(1 دلار = 0.8424 یورو)[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر