[ad_1]

عوامل خطر برای سرطان کراتینوسیت ، عمدتا ویژگی های رنگی و حساسیت به آفتاب ، در تجزیه و تحلیل 92.097 زن در فرانسه با خطر ابتلا به لنفوم غیر هوچکین (NHL) و سرطان خون لنفوسیتیک مزمن (CLL) ارتباط دارند.

وجود “بسیاری ، بسیاری ، بسیاری از خال ها [moles]بر اساس گزارشی که به صورت آنلاین در پزشکی سرطان منتشر شده است ، “به ویژه با خطر ابتلا به CLL در افراد گروه E3N مرتبط است. E3N یک گروه بالقوه از زنان فرانسوی 40-65 ساله است که در سال 1990 ثبت نام کرده اند. محققان داده های مربوط به سرطان پایه را جمع آوری کردند. سطح و هر 2-3 سال.

نسبت خطر و 95٪ فاصله اطمینان برای ارتباط بین صفات رنگدانه ای بیماران و قرار گرفتن در معرض آفتاب و خطر ابتلا به CLL / NHL با استفاده از مدل های Cox ارزیابی شد پاریس-ساکلای ، ویلجویف و همکارانش.

علت شناسی عمومی؟

در میان 92.097 زن ثبت نام شده در این مطالعه ، 622 مورد از موارد CLL / NHL با پیگیری متوسط ​​24 سال مشاهده شد.

وجود خال با خطر ابتلا به CLL / NHL همراه است. منابع انسانی برای “بسیاری یا خیلی از خالها” در مقابل “خالها” 1.56 است. ارتباط با تعداد خال ها برای خطر ابتلا به CLL قوی تر است ، با HR برای “بسیاری یا خیلی از خال ها” از 3.00 در مقابل 1.32 برای NHL. علاوه بر این ، محققان دریافتند که زنانی که پوستشان به آفتاب سوختگی بسیار حساس است ، خطر CLL بیشتری نیز دارند (HR ، 1.96) ، در حالی که هیچ افزایش خطر ابتلا به NHL مشاهده نمی شود. تمام مقادیر منابع انسانی در بازه اطمینان 95٪ مربوطه قرار دارند.

ویژگی های مربوطه که مشخص شد با خطر اضافی CLL / NHL ارتباط ندارند ، رنگ پوست یا مو ، تعداد کک و مک و دوز متوسط ​​UV روزانه در بهار و تابستان در محل زندگی هنگام تولد یا درگیری است.

به گفته محققان ، این مشاهدات نشان می دهد که به ویژه CLL ممکن است برخی از عوامل خطر سازنده سرطان کراتینوسیت را داشته باشد.

“ما یک ارتباط بین فراوانی خال خال و خطر ابتلا به CLL / NHL را گزارش می دهیم ، که تا حدی یک علت عمومی ژنتیکی از این تومورها را پیشنهاد می دهد. تحقیقات آینده باید مسیرهای پاتوفیزیولوژیکی مشترک را بررسی کند که می تواند توسعه سرطان پوست و CLL / NHL “، محققان نتیجه گیری کردند.

این مطالعه با حمایت مالی دولت فرانسه انجام می شود. نویسندگان اظهار داشتند که هیچ تضادی در منافع ندارند.

منبع: Garcin LM و همکاران سرطان پزشکی 2020. doi: 10.1002 / cam4.3586.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر