وقتی خطر مالاریا زیاد است ، داروهای ضد مالاریا پس از درمان کم خونی از بیماری جلوگیری می کنند


نیویورک (سلامت رویترز) – بر اساس یک مطالعه بالینی جدید ، پزشکان معالجه کودکانی که به دلیل کم خونی شدید در کنیا و اوگاندا در بیمارستان بستری شده اند ، با ارائه سه ماه مالاریا درمانی ، احتمال بستری مجدد در بیمارستان یا مرگ را 70٪ کاهش داده اند.

دکتر Feiko ter Kuile ، استاد اپیدمیولوژی گرمسیری در دانشکده پزشکی گرمسیری لیورپول ، انگلیس ، و همکارانش در مجله پزشکی نیوانگلند یادداشت می کنند که درمان فقط در مناطقی با انتقال مالاریا شدید توصیه می شود.

فواید درمان – دوره های سه روزه دی هیدروآرتمیزیینین و پیپراکوین ، در دو ، شش و 10 هفته پس از ترخیص داده می شود – بیش از 14 هفته طول نکشید. محققان گزارش دادند ، 1049 کودک ، که همه آنها برای درمان کم خونی خود به انتقال خون نیاز داشتند ، به مدت 26 هفته تحت پیگیری قرار گرفتند و در طی آن کاهش کلی مرگ یا بستری مجدد در بیمارستان 35٪ بود (001/0> P).

دکتر Ter Kuyle ، همچنین از م Instituteسسه تحقیقات پزشکی کنیا در Kisumu ، هنگام مصاحبه ویدیویی با رویترز سلامت گفت: “ما از میزان تأثیر تعجب کردیم.” “ما انتظار داشتیم كه این كار مفید باشد ، اما مشاهده كاهش 70٪ بسیار زیاد است. همچنین نشان می دهد كه مالاریا همچنان یك مشكل بزرگ در این كشورها است. این مداخله نسبتاً ساده در صورت استفاده از نظر كودكان بسیار مثر است.”

پزشکان سال ها می دانند که کودکان در مناطق مستعد مالاریا اغلب پس از بهبودی از کم خونی شدید به زودی می میرند ، اما راهی برای کاهش خطر وجود ندارد.

حتما بخوانید:
خرید کفش اینترنتی دخترانه اسپرت

دکتر ریچارد ایدرو ، پزشک متخصص اطفال و رئیس پزشکی گفت: “اینها کودکان بسیار مریضی هستند که با هموگلوبین زیر 5 گرم (گرم در دسی لیتر) وارد بدن می شوند. بدون انتقال خون ، در طی 24 ، 48 ، 72 ساعت آنها می میرند.” انجمن در اوگاندا “سرریز آنها را تثبیت کرده است ، اما هیچ پیگیری نشده است. تصور می شود که آنها خوب هستند.”

“این کودکان در همان محیط خطر به خانه می روند و به راحتی به مالاریا آلوده می شوند.” دکتر Ter Kuile گفت ، اما این بار ، آنها با سطح هموگلوبین که در حال حاضر کم است شروع می شوند ، بنابراین ممکن است در خانه بمیرند یا نیاز به بستری مجدد داشته باشند.

مطالعه جدید ، براساس کار این تیم در مالاوی ، نشان داد که شیمی درمانی سه ماهه مالاریا که به کودکان زیر 5 سال بهبود می یابد و از کم خونی شدید ناشی از مالاریا بهبود می یابند ، از 21٪ مرگ یا بستری مجدد برای شش نفر جلوگیری می کند. ماه ها.

اما این نتیجه برای تغییر رویه کافی نبود. با یافته های جدید ، بحث در مورد پذیرش درمان در اوگاندا در حال انجام است. دکتر ایدرو ، استاد ارشد اطفال در کالج دانشگاه ماکره در کامپالا ، اوگاندا ، طی یک مصاحبه ویدیویی گفت: مالاوی و کنیا نیز به همین روش پیروی می کنند.

دکتر تر کویل گفت: “این باید در سطح سازمان بهداشت جهانی مورد بحث قرار گیرد.”

مطالعه آنها در کنیا / اوگاندا ، بر روی کودکانی که از کم خونی شدید بهبود می یابند ، صرف نظر از علت ، انجام شده است ، اگرچه مالاریا در 85٪ موارد منبع آن است. همه مکمل آهن دریافت کردند و برخی نیز اسید فولیک دریافت کردند.

حتما بخوانید:
واکسن COVID-19 در ایالات متحده برای "شروع نورد" از روز یکشنبه

با کموپروفیلاکسی پس از ترخیص مالاریا ، صدک بیستم زمان مرگ یا اولین بستری مجدد 135 روز بود ، در حالی که در کودکان دریافت کننده دارونما 55 روز بود.

بروز بستری مجدد در بیمارستان به هر دلیلی در طول دوره مداخله برای کودکانی که تحت درمان پیشگیری از مالاریا بودند 69٪ کمتر بود. بسیاری از کودکان چندین بار بستری شدند. مرگ و میر ناشی از هر علتی 92 درصد کمتر بود. هر دو یافته از نظر آماری قابل توجه هستند.

در طول 26 هفته کامل مطالعه ، به ترتیب 37 و 26 درصد کمتر بود ، اما فقط افت قبلی از نظر آماری معنی دار بود.

از 28 مرگ در گروه كامل ، هشت مورد به علت كم خوني مالاريا شديد ، 9 مورد به علت كم خوني شديد و 11 مورد به دليل ديگر بوده است.

محققان گفتند: “هیچ عارضه جانبی جدی با دی هیدروآرتمیزیینین-پیپرازین مشاهده نشد.” “طولانی شدن QTc بدون علامت ، همانطور که انتظار می رفت ، بیشتر با دی هیدروآتمیزینین-پیپراوین نسبت به دارونما بیشتر بود. با این حال ، هیچ دوره ای از طولانی شدن QTc با آریتمی یا عوارض جانبی بالینی همراه نبود.”

دکتر عارضه جانبی “باید در مقابل خطر بستری مجدد یا مرگ در خانه متعادل شود. ما معتقدیم که این یک رژیم مطمئن برای استفاده در این دوزها است”.

منبع: https://bit.ly/3mkM9DC مجله پزشکی نیوانگلند ، آنلاین 2 دسامبر 2020.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma