[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در Medscape پیدا کنید مرکز منابع ویروس کرونا.

طولی نکشید که جهان فهمید که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، نامزدی خود در انتخابات مجدد را از دست داده است و کشورها شروع به صدور دور جدیدی از سرکوب و اعلامیه های اضطراری علیه ویروس کرونا می کنند.

این بار فرمانداران جمهوری خواه بودند که در بهار و تابستان مقاومت کردند. آنها اکنون با یک ویروس غیر قابل کنترل و فزاینده روبرو هستند و امید کم رنگی به کمک رئیس جمهور لنگ اردک که به نظر می رسد غرق در به چالش کشیدن نتایج انتخابات است ، می رسد.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن از زمان روی کار آمدن در 20 ژانویه قول تلاش های ملی بیشتر و متحد را داده است و کنگره در حال تلاش برای ارائه یک بسته جدید کمک مالی است. اما با بستری شدن در بیمارستان و موارد جدید ، بسیاری از فرمانداران تصمیم گرفته اند که توانایی پرداخت صبر را ندارند.

لانگی چن ، یکی از همکاران موسسه هوور و یک مقام ارشد سابق بهداشت در دولت رئیس جمهور جورج دبلیو بوش ، گفت: “من یک فرماندار نمی شناسم که در آنجا منتظر باشد تا شوالیه سوار اسب خود شود.” “هیچ راهی برای این بچه ها نیست که فقط بنشینند و منتظر بمانند. ویروس و بحران هر روز و هر روز بدتر می شود.”فرماندار مونتانا ، استیو بولاک ، یک دموکرات ، دوره کسل کننده خود را در مدیریت بحران COVID-19 سپری خواهد کرد ، اگرچه مقامات محلی در حال بررسی دولت جدید هستند.

همزمان با اقدامات جدید در کشورها ، کارشناسان بهداشت عمومی نگران این هستند که بسیاری از مردم به اندازه کافی پیشرفت نمی کنند. برای آن دسته از کشورهایی که در تلاشند محدودیت های قابل توجهی اعمال کنند ، موفقیت آنها به همکاری مردم با خستگی همه گیر بستگی دارد. و ممکن است مردم حاضر به محدود کردن مجالس تعطیلات خود نباشند.

ساکنان بسیاری از کشورهای محافظه کار عمق مشکل سلامتی را تشخیص نمی دهند ، به ویژه با توجه به اینکه ترامپ و برخی از متحدان وی تأکید کرده اند که بحران در حال پخش است و به سرعت پایان می یابد.

نتیجه نهایی این است که بسیاری از مردم به سادگی از ویروس نمی ترسند تا آنچه را که برای جلوگیری از شیوع بیماری ضروری است انجام دهند ، گفت: رادنی ویتلاک ، مشاور سیاست بهداشت و مشاور سابق سناتور چاک گراسلی (ایالت آیووا).

ویتلوک گفت: “شما با افرادی روبرو هستید که قطعاً آزادی را بالاتر از هر چیز دیگری قرار می دهند زیرا به اندازه کافی نمی ترسند.” “حتی در مقابل پرونده ها ، حتی در مقابل افراد اطراف آنها که آنها را دریافت می کنند. آنها فقط نمی ترسند.”

از جمله اولین فرمانداران اقدام به از دست دادن گری هربرت فرماندار یوتا بود. یک روز پس از آنکه آسوشیتدپرس انتخابات ریاست جمهوری برای بایدن را در 7 نوامبر فراخواند ، جمهوری خواه اولین دوره ماسک را در یوتا از همه زمان ها اعلام کرد و اجتماعات اجتماعی و سایر فعالیت ها را به 23 نوامبر محدود کرد.

هربرت در یک کنفرانس خبری گفت: “همه ما باید با هم کار کنیم و ببینیم آیا راهی بهتر وجود دارد.”

فرمانداران جمهوری خواه و دموکرات نیز در کلرادو ، آیووا ، میشیگان ، نبراسکا ، نیویورک ، اوهایو ، اورگن ، پنسیلوانیا ، واشنگتن و سایر ایالت ها از این روش پیروی کرده اند. این راهکارها شامل قفل جزئی ، محدودیت جمعیت ، لغو دروس مدرسه و کاهش ساعات و ظرفیت بارها و رستوران ها است.

کارشناسان سیاست های بهداشتی تا حد زیادی موافقند که شیوع ویروس و نه پایان انتخابات ، نیروی محرکه این تغییرات است – اگرچه پایان فصل انتخابات ، فشار سیاسی را بر مدیرانی که مایل به اجرای سیاست های پیشگیری از COVID هستند ، وارد می کند. .

چن گفت: “عمل كردن در مواردي كه به خود توجه نكنيد بسيار آسان تر از هنگامي است كه توجه مي كنيد ، اما اميدوارم كه اين عمل صرف نظر از شرايط سياسي انجام شود.”

هنوز هیچ کشوری به محاصره کامل تصویب شده در بهار متوسل نشده است که منجر به تعطیلی گسترده و قطع فعالیت های تجاری و فروپاشی اقتصاد شده است.

کریستوفر آدولف ، دانشیار دانشگاه واشنگتن و تیم وی از پروژه سیاست دولت COVID-19 دانشگاه در حال بررسی پاسخ های کشورهای همه گیر هستند. وی گفت ، برخی از کشورها نمایش اکشن برگزار کرده اند و محتوای زیادی در پشت آن وجود ندارد. به عنوان مثال ، مایك دونلی ، فرماندار آلاسكا ، یك جمهوری خواه ، در 12 نوامبر وضعیت اضطراری اعلام كرد – اما فقط افراد توصیه می كنند ، بدون دستور ، ماسك بزنند و فاصله اجتماعی خود را حفظ كنند.

سایر استانداران ابتدا قدم های کوچکی برداشتند و فقط با محدودیت های شدیدتر این کار را انجام دادند. به عنوان مثال ، در آیووا ، كیم رینولدز ، فرماندار جمهوری خواه ، كه در دوره مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری مخالفت كرد ، ابتدا اعلام كرد كه همه افراد بالای دو سال باید در تجمعات با اندازه مشخص ماسك بزنند. در 16 نوامبر ، وی مدت سه هفته ساده تر اما سختگیرانه تری را در سراسر کشور صادر کرد.

داگ بورگهام ، فرماندار داكوتای شمالی ، یك جمهوری خواه ، نیز برای اولین بار دستور پوشاندن اجباری را صادر كرد. بیمارستان های آنجا می گویند تعداد بیماران بیشتر از ظرفیت آنها است و این کشور در موارد جدید سرطان COVID کشور را رهبری می کند.

آدولف گفت ، حداقل ، هر كشوري نياز دارد كه اين موضوع را روشن سازد كه مردم نبايد در خانه جمع شوند. وی گفت ، رستوران ها ، بارها ، سالن های بدنسازی و رویدادهای مهم داخلی نباید تعطیل شوند و اجتماعات در خانه های مردم نباید انجام شود.

آدولف گفت: “ما سیاست های کاملاً واضح و شفاف و کاملاً اعلام شده و بدون ابهام را نمی بینیم.”

یک استثنا Her هربرت ، یکی از دو فرمانداری است که در ژانویه کناره گیری می کند. فرماندار دو ساله یوتا زمام امور را به ستوان فعلی خود ، اسپنسر كاكس تحویل خواهد داد ، كه از ابتدا بخشی از پاسخ ایالت به بیماری همه گیر بوده است. هر دو جمهوری خواه قول یک انتقال روان و روان بین دولت ها را دادند.

فرماندار لاستیکی دیگر این کشور استیو بولاک ، دموکرات مونتانا است. اما برخلاف هربرت ، بولاک با زمان محدود با فرمانداری از حزب دیگر جایگزین خواهد شد. گرگ جیانفورت جمهوری خواه ستوان بولاک ، مایک کونی را در انتخابات 3 نوامبر شکست داد. و بولاک نامزدی خود را برای سنای آمریکا از دست داد.

بولاک در 12 نوامبر در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که دیگر برای مداخله با COVID بدون بسته کمک فدرال برای خنثی کردن پیامدهای اقتصادی اقدام نخواهد کرد. پنج روز بعد ، او برای گسترش نیاز قبلی به ماسک و محدود کردن ظرفیت و ساعت در بارها ، رستوران ها و سایر مکان های تفریحی اقدام کرد.

جیانفورت مستقیماً پاسخ نداد که آیا محدودیت های بولاک را ادامه می دهد یا خیر. وقتی از وی سوال می شود ، استاندار منتخب به جای مسئولیت شخصی صحبت می کند و ضمن محافظت از آسیب پذیرترین افراد ، اقتصاد را باز می کند. در ماه ژوئیه ، او به امید بی اساس متكی بود كه ایالات متحده “مصونیت گله” ویروس را تا پایان سال به تأخیر بیندازد.

مانع دیگر این است که قاضی منطقه اساساً حکم می کند که دوره بولاک قابل اجرا نیست. وکلای بهداشت ایالتی از قاضی منطقه دن ویلسون خواسته بودند که علیه پنج شرکت متهم به نقض این مجازات حکم صادر کند.

قاضی گفت: “مشاغل و مالکان در اجرای سیاست های دولت پیشتاز هستند که استثنائات بیشتری نسبت به بخشنامه ها دارد و تقریباً به اندازه یک کلاهک در نجات آب از قایق شکسته موثر است.” امتناع از درخواست

این کار وظیفه بولاک را برای مدیریت بحران در هفته های آخر حکومت خود با مقامات محلی است که از قبل به دنبال یک دولت جدید هستند.

در منطقه فلاتهد ، جایی که پنج شرکت به دلیل نقض حکم محاکمه شدند ، رهبران محلی قبلاً سخت علیه بولاک مبارزه می کردند.

رندی برودل ، نماینده کمیساریای جمهوریخواه ، به بولاک گفت: “او خشم بسیاری از مردم در منطقه فلاتهد را برانگیخت. “او به اینجا نیامده ، با ما صحبت نکرده است.”

مشکلات بولاک نشان می دهد که حتی اگر فرمانداران برای جلوگیری از گسترش COVID-19 گام بردارند ، بازهم ممکن است ترغیب مردم برای توافق دشوار باشد. این مسئله به ویژه در غرب میانه بالایی و کوههای راکی ​​، کانونهای COVID شیبدار آزادیخواهی که زیرساختهای پزشکی از قبل تنگ شده است ، یک مشکل است.

ویتلاک گفت ، برخی از طرفداران ترامپ از رهبران رئیس جمهور در كاهش حقایق ویروس پیروی كرده اند ، در حالی كه دیگران پس از ماهها انزوا و احتیاط خسته شده اند.

ویتلوک گفت ، در مناطق روستایی و محافظه کار ، مردم معترض هستند که اقدامات COVID به دلیل آزادی شخصی و توانایی تأمین معاش است و برخی احساس می کنند که از طرف مدافعان نقابدار و مقامات بهداشت عمومی با آنها صحبت می شود.

وایتلاک اضافه کرد که برای تغییر نگرش پیام های هوشمندانه و مداومی لازم است – اما این بدان معناست که بیش از اینکه بایدن به مردم بگوید پس از روی کار آمدن ماسک بزنند.

وی گفت: “همه باید مالک آن باشند.” “شما باید با شدت تمام در اعتراضات ، در جشن ها ، در مسابقات فوتبال ، در کنسرت ها فریاد بزنید. این باید باشد ،” جلوی آن را بگیرید! ” “”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir