وزیر آلمان ، آمازون ، شرکت های دارویی باید کمک کنند تا واکسن COVID-19 به فقیرترین ها برسد


برلین (رویترز) – وزیر بین الملل آلمان گفت: شرکت هایی که از بحران ویروس کرونا بهره مند شده اند ، مانند آمازون و تولیدکنندگان دارو ، باید به کشورهای ثروتمند بپیوندند تا کمک مالی برای دسترسی به واکسن برای کشورهای فقیرتر انجام دهند. توسعه در روز سه شنبه.

تلاش های تحقیقاتی Herculean مشاهده کرده است که در هفته های اخیر چندین واکسن امیدوار کننده به مرز تأیید رسیده اند. اما با سفارش کشورهای ثروتمندتر ، ترس از دست رفتن کشورهای فقیر افزایش یافته است.

گرد مولر ، وزیر توسعه آلمان ، گفت که نه تنها نباید دولت های ثروتمندتری تلاش کنند تا اطمینان حاصل کنند که کشورهای در حال توسعه سهم عادلانه خود را به دست می آورند.

وی به رویترز گفت: “شرکت های خصوصی که به ویژه از بحران ویروس کرونا بهره مند شده اند مانند آمازون یا شرکت های دارویی نیز بدهی دارند.”

روز یکشنبه ، آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان اظهار نگرانی کرد که برای اطمینان از تهیه کافی واکسن های جدید به کشورهای فقیرتر ، حتی در حالی که منابع اروپایی و ایالات متحده تجهیزات را غارت کرده اند ، اقدامات کافی انجام نشده است.

مولر گفت ، شرکت های دارویی باید ابتکار سازمان جهانی بهداشت (COVAX) را برای تهیه تجهیزات به کشورهای فقیرتر پیشنهاد دهند – “بهترین شرایط ممکن و بهترین قیمت” برای واکسن های خود.
منبع: ketabche-online.ir

حتما بخوانید:
برترین خودرو اسپرت سال 2022 از نگاه مجله موتورترند [تماشا کنید]