[ad_1]

نتیجه کلسیم شریان کرونر (CAC) به عنوان معیار بارگیری پلاک با اطمینان بیشتری خطر قلبی عروقی (CV) در آینده را در بیماران مشکوک به بیماری عروق کرونر قلب (CAD) پیش بینی می کند ، از این که بیماری انسداد است یا نه ، یک مطالعه گذشته نگر بزرگ نشان می دهد .

در حقیقت ، خطر بیماریهای قلبی عروقی همزمان با افزایش پلاکها ، چه بیماری انسدادی در هر شریان کرونر وجود داشته باشد یا نداشته باشد ، افزایش می یابد ، که با آنژیوگرافی توموگرافی کامپیوتری (CTA) به عنوان تنگی 50٪ یا بیشتر تعریف می شود.

محققان گفتند که یافته ها شدت پلاک را اندازه گیری می کنند ، به جای درصد شدت تنگی ، برای هدایت تصمیمات درمانی بیشتر در چنین بیمارانی ، با CAC اندازه گیری می شود.

این مطالعه مبتنی بر بیش از 20،000 بیمار علامتی است که برای CTA تشخیصی در ثبت بیماری های قلبی در غرب دانمارک مراجعه می کنند ، که پس از آن حدود 4 سال برای وقایع مهم مرتبط با SS ، از جمله مرگ ، سکته قلبی دنبال می شوند. یا سکته

مارتین بودتکر مورتنسن ، دکترای بیمارستان دانشگاه اورهوس گفت: “آنچه ما نشان می دهیم این است که CAC برای پیش آگهی مهم است و بیماران بدون تنگی خطر مشابه با بیماران مبتلا به تنگی دارند که شدت CAC مشابه باشد.” آرهوس ، دانمارک theheart.org | قلب و عروق Medscape.

وی گفت ، این دستورالعمل ها “بین بیماران مبتلا به پیشگیری اولیه و ثانویه” براساس وجود یا عدم وجود بیماری انسداد عروق کرونر قلب ، تشخیص می دهد ، اما “نتایج ما این رویکرد طولانی مدت را به چالش می کشد. ما نشان می دهیم که بیماران مبتلا به بیماری انسداد غیر انسدادی کرونر قلب خطر مشابه بیماران مبتلا به انسداد انسداد شرایین قلب دارند.” “

در عمل ، خطر در بیماران با انسداد در مقایسه با بیماری انسداد کرونر قلب غیر انسدادی بیشتر است. مورتنسن گفت: “دلیل این امر این است که آنها معمولاً از نظر آترواسکلروز بیشتر هستند.” “وقتی طبق شدت آترواسکلروز طبقه بندی می کنید ، بیماران مشابه با انسداد و غیر انسداد انسداد انسداد شرایین قلب نیز خطر مشابهی دارند.”

این تجزیه و تحلیل امروز به صورت آنلاین در مجله کالج قلب و عروق آمریکا با مورتنسن به عنوان نویسنده اصلی.

تصور می شد که تا همین اواخر خطر بیماری های قلبی عروقی به دلیل ایسکمی باشد – اما “ایسکمی به سادگی یک جایگزین برای درجه بیماری آترواسکلروتیک است” ، دکتر آرمین ارباب زاد ، دکتر ، که درگیر نیست مطالعه حاضر ، در یک مصاحبه.

این یافته که خطر CV با افزایش شدت پلاک کرونر افزایش می یابد “اساساً” سایر مطالعات اخیر را تأیید می کند ، اما با “ارزش افزوده در نشان دادن چقدر خوب نمرات کلسیم در مقایسه با بیماری انسدادی ریه در معرض خطر کنترل می شود. بنابراین قطعاً ادامه خوبی برای اثبات این شواهد است. “

“این مطالعه روشن می کند که هیچ” آستانه ایسکمی “وجود ندارد ، این خطر با درمان شروع می شود و با شدت بیماری تصلب شرایین افزایش می یابد. ما اساساً چندین دهه به ما اشتباه آموخته ایم.”

مورتنسن موافق است که نتایج جدید “مطابق با مطالعات قبلی است که نشان می دهد شدت تصلب شرایین برای خطر بسیار مهم است.” آنها همچنین توضیح می دهند که چرا عروق مجدد در بیماران با آنژین پایدار نتوانسته خطر MI یا مرگ را در آزمایشاتی مانند COURAGE ، FAME-2 و ISCHEMIA کاهش دهد. این بدان دلیل است که “تنگی به خودی خود خطر کمی را در مقایسه با شدت تصلب شرایین توضیح می دهد.”

در تجزیه و تحلیل حاضر ، به عنوان مثال ، حدود 65٪ از حوادث در بیمارانی رخ می دهد که بیماری انسداد عروق کرونر قلب را در CTA نشان نمی دهند. 23759 بیمار وی با علائم CAD از 2008 تا 2017 برای CTA ارجاع شدند. مشخص شد که 5043 (21.2٪) دارای بیماری انسداد هستند و 18 716 (78.8٪) یا بیماری عروق کرونر قلب یا بیماری غیر انسدادی ندارند.

حدود 4.4٪ از بیماران اولین رویداد مهم CV را طی میانگین پیگیری 4.3 سال داشتند. مورتنسن خاطرنشان کرد ، فقط رویدادهایی که بعد از 90 روز پس از CTA رخ داده است شمرده می شوند تا سعی شود هرگونه ارتباط مستقیم با عروق را رد کند.

خطر وقایع متناسب با ارزیابی SAS و تعداد عروق کرونر با بیماری انسداد افزایش می یابد.

تعداد وقایع عمده CV در هر 1000 سال انسانی 6.2 برای بیماران با CAC نمره 0 بود که 87٪ CAD توسط CTA ، 7٪ CAD غیر انسدادی و 6٪ CAD انسدادی داشتند.

درصد مربوطه در بیماران با نمره CAC> 100-399 برای عامل خطر (HR) 1.7 (95٪ CI 1.4 – 2.1) در مقایسه با نمره CAC 0 5/17 است.

و این 42.3 در هر 1000 سال بیمار در میان بیماران با نمره CAC> 1000 ، HR 3.4 (95 C CI ، 2.5 – 4.6) در مقایسه با نمره CAC 0 بود. در میان کسانی که بالاترین نمره CAC ، هیچ کس بدون CAD از CTA نیست ، 17٪ به بیماری غیر انسدادی مبتلا بوده و 83٪ به CAD انسداد مبتلا بوده اند.

شیوع SS با تعداد عروق کرونر مبتلا به بیماری انسداد ریوی به روشی مشابه افزایش یافته است. این در بیماران بدون بیماری کرونر قلب 6.1 در هر هزار سال در هر سال بود. اما این در افراد مبتلا به بیماری غیر انسدادی 3/12 ، HR 1.3 (95٪ CI 1.1 – 1.6) و 34.7 در افراد با بیماری انسداد عروقی سه گانه ، HR 2.9 (95٪ CI) است. 2.2 – 3.9) ، در برابر CAD.

با این حال ، در تجزیه و تحلیل با طبقه بندی توسط سطح ارزیابی SAS (0 ، 1-99 ، 100-399 ، 400-1000 و> 1000) ، بیماری انسداد عروق کرونر قلب با افزایش خطر وقایع عمده CV در هیچ ارتباطی ندارد لایه یافته ها در هر زیرگروه با 1 رگ ، 2 رگ یا 3 رگ CAD هنگام طبقه بندی با نمره CAC مشابه هستند.

گروه گزارش داد که خطر حوادث عمده قلبی با بیماری انسداد انسداد شرایین قلب با افزایش سن یا پس از محرومیت از تمام بیمارانی که طی 90 روز از CTA تحت عروق کرونر قرار گرفتند ، کنترل نمی شد.

مورتنسن گفت: “من معتقدم که این نتایج از استفاده از CTA به عنوان آزمایش خط اول در بیماران با علائم CAD پشتیبانی می کند ، زیرا اطلاعات ارزشمندی را هم برای تشخیص و هم برای پیش آگهی در بیماران با علامت فراهم می کند.” وی افزود ، کسانی که بار آترواسکلروز بیشتری دارند ، باید درمان پیشگیرانه تهاجمی را انجام دهند ، چه آنها بیماری انسدادی داشته باشند یا نه.

زاد گفت ، شواهد حاصل از این مطالعه و دیگران “از روش مبتنی بر CTA پشتیبانی می کند” در چنین بیمارانی. “و بیشتر می خواهم بگویم که تست استرس واقعاً ناکافی است” زیرا در مراحل پایانی بیماری را تشخیص می دهد به طوری که فرصت شناسایی بیماران مبتلا به آترواسکلروتیک را از دست می دهید در حالی که می توانید کاری انجام دهید سپس. “

زاد گفت ، استفاده مداوم از آن به عنوان آزمون خط اول “اساساً شواهد را از نظر من رد می کند.”

نسخه همراه موافقت می کند که “زمان آن رسیده است که تعاریف پیشگیری اولیه و ثانویه شامل اقدامات CAC و CTA برای خطر بیمار بر اساس شدت شریان کرونر باشد.”

اما همان مقاله توسط تاد سی ویلینس ، دکتر ، و پاتریشیا رودریگز لوزانو ، دکتر ، از سیستم بهداشت دانشگاه ویرجینیا ، شارلوتزویل ، به برخی از محدودیت های مطالعه حاضر اشاره کرد.

به عنوان مثال ، آنها می نویسند ، “نویسندگان CAC را با تنگی٪ 50٪ به جای CAC با CTA کرونر مدرن و مدرن مقایسه می کنند” و بنابراین “بسیاری دیگر از اقدامات بارگذاری پلاک کرونر معتبر را که به طور معمول از CTA عروق کرونر مشتق شده اند ارزیابی نمی کنند. معمولاً دقت پیش آگهی تنگی عروق کرونر در خارج از تنگی را بهبود می بخشد. “همچنین ، هیچ کمی تعیین پلاک در CTA کرونر ، یک منطقه مطالعه در حال ظهور ، انجام نشد.”

همچنین ، ویراستاران خاطرنشان می کنند ، “CT بدون کنتراست که در مطالعه برای ارزیابی CAC استفاده می شود” معمولاً به عنوان یک تست مستقل در بیماران علامت دار توصیه نمی شود. بیشتر مطالعات نشان می دهد CTA کرونر ، آزمایشی است که به طور دقیق تنگی را تشخیص می دهد و انواع آترواسکلروز کرونر را شناسایی می کند کلسیفیه شده و غیر کلسیفیک شده) از نظر تشخیصی و پیش آگهی به طور قابل توجهی بالاتر از CAC است که در بیماران علامت دار بدون بیماری عروق کرونر شناخته می شود. “

مورتنسن رابطه مالی مربوطه را فاش نکرد. افشای اطلاعات درباره سایر نویسندگان در این گزارش است. ویلینز و رودریگز لوزانو هیچ رابطه مالی را فاش نکردند. زاد رسید را فاش می کند پشتیبانی از سیستم های پزشکی کانن.

J Am Coll Cardiol. منتشر شده بصورت آنلاین در 7 دسامبر 2020. متن کامل ، ویرایش

استیو استایلز را در توییتر دنبال کنید: @ SteveStiles2. برای اطلاعات بیشتر از theheart.org Cardiology Medscape ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر