[ad_1]

یک مقام فدرال گفت که اولین زایمان واکسن COVID-19 Pfizer / BioNTech از روز یکشنبه “شروع به کار می کند” ، و زایمان اولیه تا روز دوشنبه به زنجیره توزیع منتقل می شود. .

ژنرال ارتش آمریكا گوستاو پرنا ، مدیر عامل ، گفت: اما مقامات فدرال در حال حاضر در حال برنامه ریزی در صورت بروز مشكلات تولید و توزیع هستند ، با این هدف كه اطمینان حاصل كنند افرادی كه دوزهای اولیه واكسن COVID-19 را دریافت می كنند ، می توانند تیر دوم را دریافت كنند. مدیر تلاش فدرال برای هماهنگی و ترویج تولید و تحویل واکسن ها علیه COVID-19 ، معروف به Operation Warp Speed.

پرنا در روز شنبه در گفتگو با خبرنگاران ، اقدام سریعي را كه به دنبال تصمیم روز جمعه سازمان غذا و داروی آمریكا (FDA) مبنی بر انتشار واكسن COVID-19 Pfizer / BioNTech برای استفاده اضطراری در افراد 16 ساله و بالاتر انجام شد ، برجسته كرد.

پرنا گفت: “در حال حاضر جعبه ها با تأكید بر كنترل كیفیت در حال بسته بندی و بارگیری در واكسن هستند.”

تحویل از پایگاه تولید Pfizer به مراکز UPS و FedEx طی 24 ساعت آینده آغاز می شود. وی گفت ، از آنجا حمل واکسن به 636 مکان در سراسر کشور منتقل می شود که قبلاً توسط ایالت ها و مناطق برای توزیع اولیه شناسایی شده بود.

پرنا گفت: “ما انتظار داریم كه 145 سایت در همه ایالت ها دوشنبه ، 425 سایت دیگر در روز سه شنبه و 66 سایت آخر در روز چهارشنبه این واكسن را دریافت كنند كه تحویل اولیه سفارشات واكسن Pfizer را به پایان می رسانند.”

شرکای دیگر در فرآیند توزیع اولیه شامل توزیع کننده عظیم دارو McKesson و زنجیره های داروخانه های Walgreens و CVS هستند. دوزهای اولیه واکسن Pfizer-BioNTech به متخصصان مراقبت های بهداشتی و افراد در خانه های سالمندان داده می شود. در روزهای اخیر ، مقامات دولتی برنامه های توزیع خود را تا انتظار تصویب اضطراری واکسن توسط FDA یادآوری کرده اند.

به عنوان مثال ، در تگزاس ، دومین ایالت بزرگ ایالات متحده پس از کالیفرنیا ، فرماندار Greg Abbott در 11 دسامبر طرحی را برای همکاری با برنامه مشارکت داروسازی بلند مدت داروسازی برای واکسیناسیون ساکنان و کارکنان در شرایط مراقبت طولانی مدت علیه COVID-19 اعلام کرد. . این برنامه برای امکانات رایگان است و کارمندان و واکسن های Pfizer را از سایت های همکار Walgreens و CVS به این امکانات می فرستد تا ساکنان و کارکنانی که داوطلب می شوند را واکسینه کنند.

بر اساس اعلامیه مطبوعاتی دفتر ابوت ، اولین واکسن های موجود در این برنامه در طی هفته 21 دسامبر در دسترس داروخانه ها قرار خواهد گرفت و برنامه از 28 دسامبر آغاز می شود.

در کنفرانس مطبوعاتی روز شنبه ، پرنا خاطرنشان کرد که دولت های فدرال و ایالت می توانند به زودی منبع دوم منابع واکسن COVID-19 را دریافت کنند و FDA نیز سریعاً واکسن Moderna را بررسی کرد. گروهی از مشاوران FDA در 17 دسامبر برای بررسی پیشنهاد Moderna برای استفاده اضطراری واکسن COVID-19 خود ملاقات خواهند کرد.

یک روند ظریف

هنگام بحث در مورد آماده سازی واکسن COVID-19 در ماه های اخیر ، پرنا اغلب از کلمه “cadence” استفاده می کند ، اصطلاح ترجیحی در محافل نظامی ، برای توصیف هدف یک جریان ثابت از دوزهای واکسن از تولید کنندگان به آمریکایی های مورد نیاز. رفتار.

هر دو واکسن Pfizer و Moderna به گونه ای طراحی شده اند که در دو دوز تجویز شوند. وی گفت ، مقامات فدرال قصد دارند برخی از ذخایر واکسن ها را مانند ذخیره در برابر مشکلات احتمالی تولید یا سایر مشکلات که می توانند تأمین منابع را مختل کنند ، ذخیره کنند.

“دلیل اینکه ما به دوز دوم و همچنین برخی از رزروها پایبند هستیم این است که ما به ریتم اطمینان مطلق نداریم – نه به این دلیل که Pfizer یا Moderna یا سازندگان و پرکننده های پشتیبانی کننده در روند کار خود کوشا نیستند – اما این روند بسیار ظریف است.” گفت پرنا.

وی افزود: “ما می خواهیم از كامل بودن واكسن اطمینان حاصل كنیم زیرا نمی خواهیم كاری مفید باشد كه مشكلی باشد.”

در طی کنفرانس مطبوعاتی ، از پرنا در مورد کمبود آشکار منابع اولیه واکسن COVID-19 سال شد. در اوایل این هفته ، دولت فدرال گفت که فقط دوزهای کافی واکسن COvID-19 Pfizer را توزیع می کند. برای مصون سازی 2.9 میلیون آمریکایی در هفته اول پس از ترخیص کالا از گمرک FDA ، بسیار کمتر از 6/4 میلیون دوزی که در ابتدا بحث شد.

پرنا روز شنبه گفت که به نظر می رسد ایالات متحده ممکن است 40 میلیون دوز واکسن COVID-19 تا پایان ماه داشته باشد.

Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر