[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در Medscape پیدا کنید مرکز منابع ویروس کرونا.

با تأیید یک واکسن ویروس کرونا در ایالات متحده ، که احتمالاً به وجود خواهد آمد و تصویب مورد دوم نیز به زودی انتظار می رود ، پزشکان احتمالاً دچار سوال خواهند شد. نگرش عمومی در مورد واکسنها با توجه به آمار جمعیتی متفاوت است ، با یک مطالعه اخیر نشان داده است که مردان و افراد مسن بیشتر واکسیناسیون را انتخاب می کنند و زنان و افراد رنگی احتیاط بیشتری دارند.

اگرچه دلایل عدم تمایل ممکن است متفاوت باشد ، اما سوالات بیمار احتمالاً مشابه است. برخی از آنها مربوط به زبان “میزان تغییر شکل” برای واکسن ها است. نگرانی های دیگر از این واقعیت ناشی می شود که سیستم عامل – mRNA – قبلاً در واکسن های انسانی استفاده نشده است. و مانند هر واکسنی ، شایعات و باورهای غلط در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.

در پیش بینی رایج ترین س questionsالاتی که ممکن است پزشکان با آن روبرو شوند ، Medscape از دو متخصص ، دکتر Krutica Kupala ، دانشیار گروه پزشکی در گروه بیماری های عفونی در دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی و دکتر Angela Rasmussen ، ویروس شناس و غیر مقیم س askedال کرد. مرکز علوم و امنیت جهانی بهداشت دانشگاه جورج تاون ، در مورد آنچه پزشکان می توانند انتظار داشته باشند و پاسخ های مبتنی بر شواهد و دلسوزانه به نظر می رسد.

س: آیا این واکسن COVID-19 به من می دهد؟

راسموسن گفت: “در آنجا ویروس سالم وجود ندارد.” واکسن های مبتنی بر MRNA نمی توانند باعث COVID-19 شوند زیرا در آنها از هیچ بخشی از ویروس کرونا استفاده نمی شود. در عوض ، واکسنهای Moderna و Pfizer حاوی مولکولهای تولید شده mRNA هستند که دستورالعملهای مربوط به ساخت پروتئین ویروس را دارند. سلولهای خود گیرنده پس از تجویز واکسن ، این mRNA را جذب کرده و از آن برای ساختن این قسمت از پروتئین استفاده کرده و روی سطوح خود نمایش می دهند. پرچم پروتئین خارجی پاسخ سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند.

RNA وارد هسته سلول نمی شود و با DNA گیرنده ارتباط برقرار نمی کند. و از آنجا که بسیار شکننده است ، خیلی زود خراب می شود. برای جلوگیری از این امر قبل از ورود سلول ها ، mRNA ها نرم شده و به چربی های محافظ تبدیل می شوند.

سوال: آیا این واکسن خیلی سریع ساخته شده است؟

کوپالی گفت: “مردم 30 سال است که روی این سیستم عامل کار می کنند ، بنابراین کاملاً جدید نیست.”

محققان کار بر روی واکسن های mRNA را از دهه 1990 آغاز کردند. پیشرفت های فن آوری در دهه اخیر به این معنی است که استفاده از آنها عملی شده است و آنها بر روی بسیاری از بیماری های ویروسی بر روی حیوانات آزمایش شده اند. واکسن های RNA از آن جهت جذاب هستند که انتظار می رود از مواد معمولی ایمن و آسان ساخته شوند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) در وب سایت خود نوشت ، این همان چیزی است که ما در بیماری همه گیر COVID-19 مشاهده کردیم. طراحی مولفه mRNA پروتئین پروتئین به محض دسترسی ژنوم ویروسی در ژانویه آغاز شد.

راسموسن اذعان می کند که معمولاً سال ها طول می کشد تا واکسن تهیه شود ، بنابراین در کمتر از یک سال برنامه ای به نام Operation Warp Speed ​​یک حرکت خیلی سریع به نظر می رسد. “این نام به مردم این احساس را می داد که وقتی با سرعت تغییر شکل قدم می زنیم ، تمام گوشه ها را می بریم. [But] واقعیت این است که Operation Warp Speed ​​اساساً برای تولید و توزیع است. “

کوپالی گفت ، هسته اصلی این سرعت بازسازی روند طبیعی تولید واکسن است. همان مراحل تکامل – آزمایش حیوانات ، فاز کوچک اولیه انسانی ، مرحله دوم برای آزمایش ایمنی ، سومین مرحله کارآیی بزرگ – برای هر واکسن انجام شد. اما در این حالت ، برخی از مراحل به صورت موازی و نه به ترتیب انجام شده است. این رویکرد چنان موفقیت آمیز به اثبات رسیده است که پیش از این صحبت از تبدیل آن به الگویی برای تولید واکسن های آینده شده است.

کوپالی و راسموسن می گویند دو عامل دیگر در این سرعت موثر بوده اند. اول ، تسریع در تولید ممکن است سرعت بازاریابی را کاهش دهد ، اما با استفاده از این واکسن ها ، شرکت ها تولید خود را افزایش داده اند ، حتی قبل از اینکه کسی از عملکرد واکسن ها مطلع شود – قسمت “میزان تغییر شکل”. عامل دوم تعداد زیاد موارد است ، که احتمال مواجهه را بیشتر می کند و بنابراین نتایج آزمایشات کارآیی را تسریع می کند. راسموسن گفت: “در همه جای ایالات متحده آنقدر COVID پخش می شود که طولی نکشید که برای خواندن فاز 3 به آستانه حوادث رسید.”

س: این واکسن هرگز در انسان استفاده نشده است. از کجا می دانیم بی خطر است؟

در آزمایش فاز 3 Pfizer بیش از 43000 نفر شرکت کردند و Moderna بیش از 30،000 نفر داشت. اولین افراد واکسن های مبتنی بر mRNA علیه COVID-19 را در ماه مارس دریافت کردند. کوپالی می گوید: شایع ترین عوارض جانبی بلافاصله پس از واکسیناسیون رخ می دهد.

مانند هر واکسنی که تأیید شود ، نظارت ادامه خواهد داشت.

مقامات بهداشتی انگلیس گفتند که به نظر می رسد دو کارگر بهداشتی در زمان انتشار اولیه واکسن Pfizer واکسینه شده اند ، واکنش آلرژیک شدیدی داشته اند. هر دو گیرنده سابقه واکنش های آلرژیک آنافیلاکتیک داشتند و از قلم های Epi استفاده می کردند و هر دو بهبود یافتند. در طول مطالعه ، میزان بروز واکنش های آلرژیک در گروه واکسن 63/0 و در گروه دارونما 0/51 درصد بود.

در نتیجه هر دو واکنش ، تنظیم کننده های انگلیس به بیماران با سابقه آلرژی شدید توصیه می کنند که در حال حاضر واکسن دریافت نکنند.

س: عوارض جانبی احتمالی چیست؟

کوپالی گفت ، تاکنون شایعترین عوارض جانبی درد در محل تزریق و احساس دردناک و شبیه آنفولانزا است. واکنشهای شدیدتری گزارش شده است اما در مطالعات غیر معمول است.

راسموسن خاطرنشان می کند که عوارض جانبی شایع علامت و نشانه خوبی است که گیرنده “یک واکنش ایمنی قوی” ایجاد می کند.

کوپالی گفت: “هر کسی با آنها صحبت کردم و کسانی که جواب را دریافت کردند گفتند که دوباره آن را بررسی می کنند.” وی افزود: “من قطعاً قصد دارم صف آرایی كنم و جزو اولین افرادی باشم كه این واكسن را مصرف می كنم.”

سوال: من قبلاً COVID-19 داشتم یا آزمایش آنتی بادی مثبت داشتم. آیا هنوز هم باید واکسن بزنم؟

راسموسن می گوید “ناشناخته های زیادی” وجود دارد که می تواند بگوید تاریخ COVID-19 مهم خواهد بود یا خیر. وی گفت: “ما نمی دانیم که آنتی بادی های خنثی کننده پس از عفونت چه مدت دوام می آورند.” “آنچه ما می دانیم این است که واکسن تمایل به تولید تیتر آنتی بادی در انتهای فوقانی طیف دارد” ، از ایمنی بهتر در واکسیناسیون نسبت به عفونت طبیعی حکایت دارد.

س: آیا بیماران رنگین پوست می توانند هنگام دریافت واکسن احساس امنیت کنند؟

“افراد رنگین پوست ممکن است به طرز نامفهومی تمایل به استفاده از واکسنی داشته باشند که به شکلی سریعتر به نظر می رسد. [than past development]”راسموسن می گوید. او می گوید پزشكان باید داستانی را كه باعث شده این احساس را داشته باشند تصدیق و درك كنند” ، از توسكگی گرفته تا هنریتا تا به امروز مفقود شده است. “

همدلی کلیدی است و “ارائه دهندگان باید با بیماران در جاهایی که هستند ملاقات کنند ، با آنها نرم نباشند.” کوپالی موافق است. “پزشکان واقعاً باید تلاش کنند تا سوگیری های خود را از بین ببرند.”

طبق گفته این شرکت ها ، تاکنون هیچ سیگنال ایمنی وجود ندارد که از نظر نژاد یا نژاد متفاوت باشد. مطالعه فاز 3 فایزر شامل بیش از 9٪ از مشارکت کنندگان سیاه پوست ، 0.5٪ از بومیان هند / آلاسکا ، 0.2٪ از بومی هاوایی ها / جزایر اقیانوس آرام ، 2.3٪ از شرکت کنندگان چند نژادی ، و 28٪ از اسپانیایی ها / اسپانیایی ها بود. به نوبه خود ، مدرنا می گوید که تقریباً 37٪ از شرکت کنندگان در مطالعه مرحله 3 وی از اجتماعات رنگی ناشی می شوند.

س: در مورد کودکان و زنان باردار چطور؟

اگرچه این مطالعات شامل شرکت کنندگان از گروه های مختلف سنی و زمینه های مختلف بود ، کودکان و زنان باردار یا شیرده در میان آنها نبودند. Pfizer در ماه اکتبر تأییدیه شرکت کنندگان زیر 12 سال را دریافت کرد و سخنگوی Moderna به Medscape گفت که این شرکت قصد دارد در اواخر سال 2020 تا حدی که تصویب می شود ، کودکان را نیز شامل کند.

کوپالی می گوید: “متأسفانه ، ما هیچ اطلاعاتی در مورد زنان باردار و شیرده نداریم.” وی امیدوار است که سازمان های بهداشت عمومی مانند CDC طی هفته های آینده به این موضوع رسیدگی کنند. راسموسن کمبود اطلاعات در زنان باردار و کودکان را “نظارت عالی” خواند.

راسموسن هیچ رابطه مالی را فاش نکرد. کوپالی مشاور GlaxoSmithKline است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر