هیچ افزایش CTA برای ACS با خطر متوسط ​​تا زیاد وجود ندارد


یک مطالعه تصادفی نشان داد که استراتژی CT آنژیوگرافی کرونر معمول (CTA) برای تصمیمات درمانی یا نتایج یک ساله در مقایسه با مراقبت استاندارد در بیماران متوسط ​​تا پر خطر با درد قفسه سینه و سندرم های حاد کرونر حاد (ACS) قابل توجه نبود. .

مطالعه RAPID-CTCA تنها آخرین تلاش برای تعیین مناسب ترین نامزدهای کرونر برای CTA در میان بیمارانی است که برای ارزیابی درد حاد قفسه سینه به بخش اورژانس مراجعه می کنند.

بر خلاف مطالعات قبلی در بیماران کم خطر با درد قفسه سینه پایدار یا حاد که سفرهای کمتری به CTA داشتند ، CTA معمول کرونر نیز منجر به استفاده بیشتر از آنژیوگرافی تهاجمی نسبت به مراقبت های استاندارد شد. آزمایشگاه کاتا ، در میان CTA کرونر.

Alasdair J. Gray ، MBChB ، MD ، بیمارستان سلطنتی در ادینبورگ ، انگلیس ، هنگام ارائه RAPID-CTCA در 16 نوامبر در طی انجمن قلب آمریکا ، این گروه همچنین افزایش متوسطی در هزینه های بستری در بیمارستان و مراقبت های بهداشتی را نشان داد. (AHA) نشست علمی مجازی جلسات 2020.

نقطه پایانی اولیه در مطالعه بیش از 1700 بیمار ، مرگ ناشی از هر علتی یا انفارکتوس میوکارد نوع 1 یا نوع 4b (به علت پارگی پلاک در ترومبوز یا ترومبوز استنت) در 5.8٪ بیماران مشاهده شد. کسانی که به CTA عروق کرونر معمول اختصاص داده می شوند ، از نظر آماری با سطح مراقبت استاندارد 6.1٪ برابر است.

همانطور که آزمایشگران همچنین نتیجه گرفتند ، “جودیت سی هاچمن” گفت: “این یافته ها از استفاده معمول CTA کرونر زودرس در بیماران با خطر متوسط ​​یا زیاد با مشکوک به سندرم حاد کرونر در این دوره استفاده از آزمایشات سریع تروپونین پشتیبانی نمی کند.” ، MD ، NYU مرکز پزشکی Langone ، نیویورک.

هاچمن بعنوان بحث كننده دعوت شده پس از ارائه گری گفت: “و استفاده مساوی از رگاسكولاریزاسیون وجود داشت كه نشان می دهد پزشكان بیماران را به طور مناسب در هر دو گروه انتخاب می كنند.”

رون بلانکشتاین گفت: “CTA کرونر یک آزمایش عالی برای بیمارانی است که بیماری کرونر قلب را نمی شناسند. ممکن است همیشه در بیمارانی که قبلاً به بیماری کرونر قلب مبتلا بوده اند که در این مطالعه یک سوم بیماران است ، به همان اندازه مفید نباشد”. وی گفت: “دکتر” theheart.org | قلب و عروق Medscape.

بلانکشتاین ، مدیر توموگرافی کامپیوتری قلب در بیمارستان بریگام و زنان ، بوستون ، ماساچوست ، گفت: “بنابراین ، هنگام برخورد با جمعیت بیمار مانند این ، استفاده از CTA ممکن است مفید باشد ، اما فقط در بیماران با دقت انتخاب شده است.”

به طور کلی ، وی گفت ، یک مطالعه طراحی شده برای تعیین اینکه بیماران مبتلا به ACS مشکوک احتمالاً از CTA کرونر بهره مند می شوند ، با توجه به مطالعات قبلی ، به بهترین وجه بیماران مبتلا به بیماری کرونر قلب (CHD) را رد می کند. . بلانکشتاین ، که بخشی از RAPID-CTCA نبود ، گفت: “به عنوان یک گروه ، اینها بیمارانی هستند که می توانند از طریق آزمایش عملکرد بهتر ارزیابی شوند.” “من واقعاً کنجکاو خواهم بود بدانم که آیا شما این بیماران را بیرون آورده اید ، آیا سود بیشتری برای CT وجود دارد.”

این مطالعه شامل بیماران علامتی بود که از نظر ACS مشکوک ارزیابی شدند و حداقل یکی از سه نشانگر خطر اضافی را داشتند: ناهنجاری های ECG مانند افسردگی قطعه ST. سابقه تایید شده از بیماری ایسکمیک قلب. یا تروپونینهای بالا در 1٪ از محدوده طبیعی یا بالاتر. این بیماری هر کسی را که دارای علائم ACS پرخطر باشد مانند نارسایی حاد قلبی یا شوک و کسانی که دارای قطعه ST هستند ، از مطالعه خارج می کند.

در طول فرآیند ، آنها یک معیار اضافی اضافه کردند. گری گفت: “اگر پزشک معالج فکر کند که بیماری زمینه ای بیمار نیاز به آنژیوگرافی تهاجمی دارد ، آنها نیز منتفی هستند.”

وی گفت: “ما در مورد ناهمگنی نسبی معیارهای ورود در این مطالعه عملی دقیق بودیم” ، بنابراین یک تجزیه و تحلیل زیر گروه برای مقایسه سن ، جنس ، سابقه بیماری عروق کرونر قلب ، سطح تروپونین ، تخمین های GRACE از قبل تعیین شد. آیا اختلالات ECG وجود دارد و آیا بیمارستان آنژیوگرافی تهاجمی را در محل ارائه می دهد. در هیچ زیرگروهی هر دو استراتژی بهتر از دیگری نیست.

این مطالعه به طور تصادفی 1748 بیمار با میانگین سنی 62 و 64٪ مردان را به انجام CTA زودرس کرونر یا مراقبت های استاندارد (به ترتیب 877 و 871) در 37 مرکز در انگلیس بین سال های 2015 و 2019 انجام داد. سابقه شخصی بیماری کرونر قلب در 34 بیمار وجود دارد. 31٪ سابقه خانوادگی CHD و 18٪ دیابت داشتند. تروپونین های بالا در 57٪ و اختلالات ECG در 61٪ یک عامل خطر واجد شرایط است.

CTA کرونر در 87.5٪ از بیماران گروه CTA ، متوسط ​​4/2 ساعت پس از تصادفی انجام شد. این بیماری انسداد انسدادی قلب در 47٪ ، بیماری انسدادی غیر انسدادی قلب در 29٪ و بیماری عروق کرونر قلب طبیعی در 23٪ را نشان می دهد.

نسبت خطر تنظیم شده (HR) برای نقطه نهایی اولیه در گروه CTA در مقایسه با افرادی که به مراقبت های استاندارد اختصاص داده شده اند ، در 0.91 (95٪ CI ، 0.62 – 1.35 ، ناچیز است) پ 65/0 =). همچنین تفاوت مهمی در مرگ به هر علت ، مرگ بر اثر بیماری عروق کرونر قلب یا سکته مغزی غیرفادی وجود نداشت.

بروز آنژیوگرافی عروق کرونر تهاجمی با CTA کرونر کاهش یافت ، برای HR 0.81 (95٪ CI ، 0.72 – 0.92 ، پ = 0.001) ، اما سرعت عروق کرونر در هر دو گروه مشابه بود: HR ، 1.03 (95٪ CI ، 0.87 – 1.21).

بلانکشتاین گفت ، در RAPID-CTCA ، “تقریباً نیمی از بیماران بیماری انسدادی ریوی نداشتند. این در واقع نسبت بیشتری نسبت به جمعیتی است که انتظار درد حاد در قفسه سینه را دارند.”

“و در نتیجه ، جای تعجب نیست که وقتی با CTA شروع می کنید ، بیماران کمتری برای آزمایش گربه پذیرش می شوند. فکر می کنم این مزیت بالقوه CTA کرونر باشد. اگر بیماران مناسب را انتخاب کنید ، می توانید از آنژیوگرافی تهاجمی جلوگیری کنید.”

گری هیچ درگیری را گزارش نکرد. هوخمان رابطه معناداری با Amgen ، Abbott Vascular ، Medtronic ، St Jude Medical ، Volcano ، Merck و Omron Healthcare ؛ و از تحقیقات AstraZeneca و Arbor داروسازی دریافت می کنند. بلانکشتاین نشان می دهد که او از آمگن و آستلاس بورسیه های تحقیقاتی دریافت کرده است.

جلسات علمی انجمن قلب آمریکا 2020: خلاصه LBS.07 خلاصه روزانه و علم شکستن دیرهنگام: آزمایشات تصادفی – مغز ، کلیه و قلب. ارائه شده در 16 نوامبر 2020

استیو استایل را در توییتر دنبال کنید: @ SteveStiles2. برای اطلاعات بیشتر از theheart.org Cardiology Medscape ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes