[ad_1]

لندن (رویترز) – هکرهای مظنون از کره شمالی در هفته های اخیر سعی کرده اند به سیستم داروسازی انگلیسی AstraZeneca نفوذ کنند ، دو نفر که با این موضوع آشنا بودند به رویترز گفتند که این شرکت برای اجرای واکسن خود علیه ویروس COVID-19 مسابقه می دهد. .

منابع گفتند که هکرها به عنوان استخدام کننده در LinkedIn و WhatsApp ظاهر شده اند تا با پیشنهادات جعلی کار با AstraZeneca تماس بگیرند. آنها سپس اسنادی را ارسال کردند که گفته می شود شرح وظایف مرتبط با کد مخربی است که برای دسترسی به رایانه قربانی طراحی شده است.

یکی از منابع گفت ، این تلاش های هکری “طیف وسیعی از مردم” را هدف قرار داده است ، از جمله کارکنان مشغول تحقیق در مورد COVID-19 ، اما اعتقاد بر این نیست که موفقیت آمیز است.

مأموریت کره شمالی در سازمان ملل در ژنو به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. پیونگ یانگ پیشتر حملات سایبری را رد کرده بود. او ارتباط مستقیمی با رسانه های خارجی ندارد.

AstraZeneca ، که به یکی از سه تولید کننده اصلی واکسن علیه COVID-19 تبدیل شده است ، از اظهار نظر خودداری کرد.

منابعی که خواستند نامشان فاش نشود و در مورد اطلاعات غیرعمومی صحبت کنند ، گفتند که ابزارها و تکنیک های مورد استفاده در این حملات نشان داد که آنها بخشی از یک کار هک در حال انجام است که مقامات آمریکایی و محققان امنیت سایبری به کره شمالی نسبت دادند.

پیش از این ، این کمپین به شرکت های دفاعی و سازمان های رسانه ای متمرکز بود ، اما طبق گفته های سه نفر که این حملات را بررسی می کردند ، در هفته های اخیر اهداف مربوط به COVID متمرکز بود.

حملات سایبری علیه مقامات بهداشتی ، دانشمندان واکسن و تولیدکنندگان دارو در طی بیماری همه گیر COVID-19 جهش کردند ، در حالی که گروه های هکرهای جنایتکار و مورد حمایت دولت برای کسب آخرین تحقیقات و اطلاعات در مورد شیوع مبارزه می کنند.

مقامات غربی می گویند هرگونه اطلاعات سرقت شده می تواند برای سود به فروش برسد ، برای سیاه نمایی قربانیان استفاده شود یا به دولت های خارجی یک مزیت استراتژیک ارزشمند بدل شود زیرا آنها برای مهار بیماری که منجر به مرگ یک میلیون و 400 هزار نفر شده است ، می جنگند. در سراسر جهان.

مایکروسافت در این ماه اعلام کرد که دو گروه هکر در کره شمالی دیده است که سازندگان واکسن را در چندین کشور هدف قرار می دهند ، از جمله با “ارسال پیام با شرح وظایف ساختگی”. مایکروسافت از هیچ یک از سازمانهای هدف نام نبرد.

قانون گذاران کره جنوبی روز جمعه گفتند که آژانس اطلاعاتی این کشور برخی از این تلاش ها را خنثی کرده است.

پیش از این ، رویترز گزارش داده بود که هکرهای ایران ، چین و روسیه سعی کرده اند امسال به تولیدکنندگان برجسته دارو و حتی سازمان بهداشت جهانی نفوذ کنند. تهران ، پکن و مسکو این ادعاها را رد کردند.

یک منبع گفت ، برخی از حسابهای استفاده شده در حملات به AstraZeneca در آدرسهای ایمیل روسیه ثبت شده است ، در تلاش برای گمراه کردن محققان.

کره شمالی توسط دادستان های ایالات متحده به جسورترین و مضرترین حملات سایبری در جهان متهم شده است ، از جمله هک و درز ایمیل از سونی پیکچرز در سال 2014 ، سرقت 81 میلیون دلار از بانک مرکزی بنگلادش در سال 2016 و آزاد کردن آن باج افزار ویروس Wannacry در سال 2017

پیونگ یانگ این ادعاها را بخشی از تلاش های واشنگتن برای تخریب چهره خود توصیف کرد.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir