[ad_1]

MRI با انتشار دیفیوژن پس از تعویض دریچه آئورت ترانس کاتتر (TAVR) دریچه های آئورت دو شکمی (BAV) در یک مطالعه تک مرکز ، صدمات مغزی ساکت تری را نشان داد.

اگرچه نشان داده شده است که TAVR برای BAV استنوتیک امکان پذیر است ، اما هیئت منصفه هنوز نمی داند که آیا این بهترین روش برای این مورفولوژی چالش برانگیز است یا خیر. از آنجا که بیماران مبتلا به BAV از مطالعات کلیدی TAVR کنار گذاشته شدند ، داده ها محدود باقی می مانند اما احتمال ابتلا به سکته مغزی 30 روزه بالاتر از دریچه های آئورت سه لک (TAV) را نشان می دهد.

مطالعه حاضر ، شامل 204 بیمار چینی متوالی تحت TAVR ، با این مشاهدات مطابقت دارد و میزان سکته مغزی واضح را 2.4٪ در بیماران مبتلا به BAV و 1.7٪ بیماران TAV را گزارش می کند.

بروز ضایعات مغزی ایسکمیک جدید نیز قابل مقایسه است (3/84 درصد در مقابل 76 درصد) ، اما در اینجا به نظر می رسد شباهت ها متوقف می شوند.

بیماران مبتلا به BAV تحت TAVR ضایعات جدید بیشتری داشتند (متوسط ​​، 4 در مقابل 2؛ پ = .008) ، حجم كل ضایعات جدید بیشتر (290 میلی متر)3 در مقابل 140 میلی متر3؛ پ = .008) و تقریباً سه برابر تعداد ضایعات بزرگتر از 1 سانتی متر است3 (28.6٪ در مقابل 10.9٪؛ پ = .005).

عوامل خطر مستقل موثر بر تعداد ضایعات جدید BAV ، نوع دریچه مصنوعی ، سن ، کسر جهشی بطن چپ ، اتساع پس از اتساع و مدت زمان عمل است.

جیاقی فن ، MD ، “مطالعه ما نشان داد که بیماران مبتلا به BAV استنوتیک تحت TAVR ممکن است از نظر تعداد ضایعات و ضایعات بزرگتر دچار آسیب دیدگی مغزی شدیدتری شوند.” ، بیمارستان دوم متصل ، دانشکده پزشکی دانشگاه ژجیانگ ، هانگژو ، چین ، گفت theheart.org | قلب و عروق Medscape از طریق ایمیل.

محققان پیشنهاد می کنند ، پیچیدگی رویه ای در بیماران مبتلا به BAV با طولانی تر بودن روش و فرکانس بالاتر پس از اتساع ، ممکن است با افزایش تعداد ضایعات ایسکمیک جدید در MRI وزنی منتشر (DW-MRI) ، خطر آسیب مغزی را افزایش دهد.

آنها در مقاله ای منتشر کردند که این هفته در مجله کالج قلب و عروق آمریکا.

در یک مقاله همراه ، با این حال ، دکتر مارک رادرمکر ، دکتر ، مرکز بیمارستان دانشگاه سارت-تیلمان ، لیژ ، بلژیک و همکارانش استدلال کردند که وجود T3-امروز DW-MRI ، ضایعات خاموش جدید را می توان در بیشتر بیماران ، اگر نه در همه ، تحت TAVR تشخیص داد.

“الگوی بافت برای [central nervous system] بنابراین ، ارزیابی آسیب CNS نگرانی های عمده ای را در مورد اهمیت این آسیب های مغزی به اصطلاح “خاموش” یا “پنهان” ایجاد می کند.

فن و همکارانش اذعان داشتند که ضایعات ایسکمیک جدید در 74٪ تا 100٪ بیماران DW-MRI پس از TAVR پیدا شده است. اگرچه برخی مطالعات نشان داده اند که آنها با علائم عصبی آشکار همراه نیستند ، “شواهدی وجود دارد که ایسکمی بعد از عمل ممکن است خطر عملکرد شناختی و زوال عقل طولانی مدت را افزایش دهد.”

مطالعه حاضر برای اولین بار بینشی را در مورد خطر آسیب مغزی در DW-MRI پس از TAVR در بیماران مبتلا به BAV ارائه می دهد. 83 بیمار مبتلا به BAV کوچکتر از 121 بیمار مبتلا به TAV (متوسط ​​، 76 در مقابل 79 سال) بودند ، نمرات کمتری نسبت به انجمن جراحان قفسه سینه (4.87 در مقابل 6.38) داشتند و تعداد آنها کمتر بود احتمالاً سکته قبلی داشته است (1.2٪ در مقابل 8.3٪).

Postdilation در 63.9 of از بیماران با BAV و 48.8 of از بیماران با TAV استفاده شد. مدت زمان عمل 60 دقیقه در مقابل 53 دقیقه است. BW DW-MRI قبل و در طی 5.7 روز پس از TAVR انجام می شود.

تفاوت معنی داری در تعداد ، حجم و حجم ضایعه بین BAV رافه نوع 0 و 1 یافت نشد. مورد 67٪ بیماران مبتلا به BAV را پوشش می دهد ، در حالی که رافه نوع 1 بیشتر در کشورهای اروپایی و غربی مشاهده می شود.

در پاسخ به سوالی در مورد عدم تفاوت بین دو گروه ، فن پیشنهاد کرد که میزان مقایسه پس از اتساع در بیماران با BAV نوع 0 و نوع 1 (9/67 درصد در مقابل 6/55 درصد) ، پ = .332) ، سن مشابه (75 در مقابل 78 سال ؛ پ = .180) و حجم قابل مقایسه کلسیم (949.1 در مقابل 966.4 میلی متر)3؛ پ = 0.800) ممکن است مسئول باشد ، اما یافته باید توسط یک آزمایش بالینی بزرگتر تأیید شود.

در مورد کلیت نتایج کلی ، فن گفت. “اگرچه ما داده هایی را از جمعیت آسیا با شیوع بالاتر بیماران با BAV نوع 0 ارائه کردیم ، اما در بیماران با BAV نوع 1 نیز ضربه مغزی بالاتری یافتیم.”

وی خاطرنشان کرد: سن شرکت کنندگان نیز مشابه یک مطالعه اخیر در مورد 1034 بیمار مبتلا به BAV از 24 مرکز قلب و عروق در هشت کشور غیر آسیایی بود. “علاوه بر این ، بروز سکته مغزی پس از TAVR در این 1034 بیمار مبتلا به BAV بین گروه های مختلف در مورفولوژی دریچه مشابه بود که مربوط به بروز سکته مغزی در مطالعه ما است.”

در مطالعه فن ، دو بیمار BAV دچار سکته غیرمعلول شده و دو بیمار TAV قبل از ترخیص دچار سکته مغزی شدند.

نمرات اصلاح شده در مقیاس Rankin بین دو گروه در ابتدا قابل مقایسه است (پ = .096) و 1 سالپ = .482)

دستگاه های تجاری برای محافظت مغزی در چین مورد تأیید قرار نگرفته اند ، اما فن و همکارانش می گویند چنین دستگاه هایی برای TAVR ، به ویژه در بیماران مبتلا به BAV ، توصیه می شود تا از ضایعات ایسکمیک که می توانند عملکرد عصبی و شناختی را مختل کنند ، جلوگیری شود.

آنها یادداشت می کنند که برای مرگ و میر ، سکته مغزی ، عملکردهای عصبی و شناختی پیگیری طولانی مدت لازم است. محدودیت های دیگر این مطالعه ، طراحی تک مرکز و بدون علامت تجاری و امکان سوگیری با کنار گذاشتن بیماران بالینی پایین تر است که قادر به تحمل MRI نیستند.

Radermecker با توصیه برای محافظت از مغز موافقت کرد ، اما پیشنهاد کرد که به بهبودهای خاص دستگاه و بهبودهای رویه نیز نیاز باشد.

ویراستاران نوشتند: “سرانجام ، ما به عنوان پزشک با علائم محتاطانه TAVR در بیماران مبتلا به BAV موافق هستیم ، همانطور که در اینجا به طور ضمنی پیشنهاد شده است.”

اگرچه عاری از آسیب سیستم عصبی مرکزی نیست ، اما امکان جایگزینی پیشرفته دریچه آئورت جراحی (SAVR) ، که می تواند پروتز و مدیریت صحیح بیماری مربوط به BAV را تضمین کند ، هر دو م effectiveثر است و در حال حاضر تحت جراحی مینی قرار دارد. Radermecker و همکارانش می گویند مهاجم است. “این 2 ویژگی ارزش SAVR بالایی را در بیماران BAV منتقل شده بدون به خطر انداختن نتیجه دیررس ایجاد می کند.”

مارتین بی لئون ، نویسنده این تحقیق ، به عنوان عضوی بدون حقوق در هیئت مشاوره علمی ادواردز زندگی و به عنوان مشاور Abbott Vascular و Boston Scientific خدمت کرد. سایر نویسندگان و ویراستاران هیچ گونه روابط مالی را فاش نمی کنند.

J Am Coll Cardiol. منتشر شده در اینترنت در تاریخ 1 دسامبر 2020. متن کامل ، ویرایش

پاتریس وندلینگ را در توییتر دنبال کنید: pwendl. برای بیش از theheart.org | Medscape Cardiology با ما همراه باشید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر