[ad_1]

کار با یک متخصص تغذیه ثبت شده (RD) می تواند اطمینان حاصل کند که تغییر رژیم غذایی بیماران مبتلا به بیماری التهابی روده (IBD) باعث کم شدن مواد مغذی مورد نیاز آنها نمی شود.

بسته به موقعیت و منابع عمل پزشکی ، تماس با یک متخصص تغذیه ممکن است یک امر لوکس به نظر برسد. اما ایجاد این اتصالات ممکن است در طول بیماری همه گیر COVID-19 در دسترس باشد ، زیرا متخصصان تغذیه بیشتر کار می کنند.

کلی ایسوکسون ، MS ، RD ، هماهنگ کننده تغذیه بالینی IBD در مرکز پزشکی Cedars Sinai در لس آنجلس ، کالیفرنیا ، دو وب سایت را پیشنهاد داده است که به کاربران اجازه می دهد RD را با کد پستی یا افرادی که به طور مجازی کار می کنند جستجو کنند: بنیاد بین المللی دستگاه گوارش – اختلالات روده ای و قانون تغذیه .org ، وب سایت بدن حرفه ای برای جامعه رژیم غذایی ، که همچنین دارای یک پایگاه داده قابل جستجو است.

اشوین N. Anantakrishnan ، دکتر ، دکتر ، مدیر مرکز کرون و کولیت در بیمارستان ماساچوست در بوستون ، گفت که برای متخصصان گوارش مهم است که دقیقاً همان کاری را که می خواهند متخصص تغذیه انجام دهد ، نه فقط مراجعه به بیمار.

وی گفت: ارائه دهنده خدمات باید بداند که چه روشهای درمانی وجود دارد و سپس متخصص تغذیه را برای راهنمایی بیمار از طریق این برنامه راهنمایی کند.

مارک ماتار ، دکترای بیمارستانی ، از بیمارستان دانشگاه MedStar Georgetown در واشنگتن دی سی ، گفت که علاوه بر ارتباط بیماران با متخصصان تغذیه ، “من همیشه بیمار خود را برای دریافت جدیدترین مطالب آموزش یافته بیمار به بنیاد کرون و کولیت ارجاع می دهم.” در مورد تغذیه “

شرکت کنندگان در نشست سالانه برنامه پیشرفت در بیماری التهابی روده 2020 ، ملاحظات رژیم غذایی را برای دو سناریو بیمار تنظیم شده توسط ماریا آبرئو ، دکترای دکترای مرکز کرون و کولیت در دانشکده پزشکی دانشگاه میامی بررسی کردند.

اولین سناریو مربوط به مرد 54 ساله ای بود که مدتهاست به بیماری کرون فیبروتیک مبتلا است و به تازگی به دلیل انسداد در بیمارستان بستری شده بود و برای او نسخه تجویز پردنیزون 40 میلی گرم در روز تجویز می شد. بیمار از اینفلیکسیماب (Remicade) استفاده می کرد و اکنون هفتگی از آدلیومیماب (Humira) استفاده می کند. وی برای برداشتن تنگی استخوان تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت. Abreu پرسید که شرکت کنندگان برای اطمینان از تغذیه کافی قبل از جراحی و جلوگیری از مانع دیگری ، چه تغییراتی در رژیم غذایی ایجاد می کنند؟

آنانتاکریشنان گفت که او سطح ویتامین B ، ویتامین D ، آهن و آلبومین را بررسی می کند تا ببیند آیا عناصر کمیاب لازم است جایگزین شوند.

وی گفت كه اگرچه معتقد است كه از رژیم های غذایی با فیبر كم اغلب به طور پیش فرض برای بیماری کرون و کولیت اولسراتیو استفاده می شود ، اما در این حالت وی توصیه می کند از نظر فیبر کم استفاده کرده و از بیمار بخواهد از مصرف میوه های خام ، سبزیجات ، آجیل و دانه.

وی گفت: بیمار می تواند پوست را برداشته و هنوز لرزش و اسموتی داشته باشد تا از غذاهای حاوی فیبر بدون ترکیب فیبر استفاده کند.

دکتر آندرو گروسمن ، متخصص گوارش کودکان در بیمارستان کودکان فیلادلفیا ، در مورد نسخه کودک از این سناریو گفت که او بر روی درمان تغذیه روده ای تمرکز خواهد کرد.

وی گفت: “ما به شدت توصیه می كنیم كه برای بهبود وضعیت تغذیه از فرمولی استفاده كنیم كه می دانیم می تواند نتایج جراحی را بهبود بخشد.”

مورد دوم مربوط به دختری 15 ساله با رشد متوقف است. وی در 10 سالگی به بیماری کرون تشخیص داده شد ، در حال حاضر بیماری متوسطی دارد و هر روز به همراه درد شکمی پس از خوردن غذا ، پنج تا هفت دفع مایع دارد. القای آدلیومیماب را شروع می کند.

گروسمن گفت: “اول از همه ، من قادر به انجام این کار به تنهایی نخواهم بود. من این کار را با یک متخصص تغذیه مدیریت می کنم و برای بهبود نتایج با هم همکاری می کنم. ما باید در مورد درمان تهاجمی فکر کنیم و این برای من شامل در نظر گرفتن درمان بیولوژیکی ، اما همچنین رژیم درمانی ممکن است – رژیم غذایی برای رد بیماری کرون یا درمان تغذیه ای روده ای به عنوان گزینه ها. “

وی خاطرنشان كرد كه در كودكان باید این را نیز در نظر گرفت كه والدین چیست خواستن کودک برای انجام و آنچه کودک است با آرزوی انجام دادن.

وی گفت: “تمرکز اصلی من بهبود کالری دریافتی ، کار با یک متخصص تغذیه برای جلوگیری از غذاهایی است که بیشتر شما را نگران می کنند.”

ایساکسون گفت که او یک رژیم غذایی انحصاری روده ای یا یک رژیم خاص کربوهیدرات (SCD) را برای نوجوانان توصیه می کند.

“می بینیم [SCD] این مشكل رشد پزشكان را مختل نمی كند به شرطی كه آنها با یك متخصص تغذیه همراه شوند و اطمینان حاصل كنیم كه مواد مغذی كافی دریافت می كنند.

ابرئو گفت اخبار پزشکی Medscape که “رژیم غذایی در بیماران مبتلا به IBD مهم است ؛ این مکمل درمانی است که ما از آن استفاده می کنیم و فرصتی بالقوه برای تقویت بهبود طولانی مدت است.”

وی گفت: “اگرچه تحقیقات رژیم غذایی در حال حاضر انجام می شود ،” ما در حال حاضر ایده های اساسی خوبی در مورد رژیم غذایی و نقش آن در کاهش التهاب و کاهش علائم داریم. وی افزود: متخصصان گوارش قطعاً باید از گفتن به بیماران كه “رژیم غذایی مهم نیست” خودداری كنند.

Abreu با Boehringer Ingelheim ، Cosmo Biopharma ، Eli Lilly ، Gilead ، Janssen ، Landos Biopharma ، Prometheus Bioscience ، Takeda ، UCB Biopharma ، Pfizer و آزمایشگاه های Prometheus ارتباط دارد. آنانتاکریشنان ، گروسمن و ایسوکسون روابط مالی مربوطه خود را فاش نکردند.

نشست سالانه پیشرفت در بیماری التهابی روده (AIBD) 2020. ارائه شده در 9 دسامبر 2020

مارسیا فرلیک یک روزنامه نگار مستقل مستقر در شیکاگو . او قبلا نیز در مورد آن نوشته است شیکاگو تریبون ، ساینس نیوز و Nurse.com و سردبیر در شیکاگو Sun-Times ، سینسیناتی پرسشگر و ابر مقدس ( مینه سوتا ) بار. او را در توییتر در دنبال کنید mfrellick

Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir