[ad_1]

یک مطالعه کوهورت نشان می دهد برخی از بیمارانی که با تشخیص جدیدی از نارسایی قلبی (HF) در بیمارستان به سر می برند ممکن است ناآگاهانه سیگنال های هشدار دهنده اولیه را برای یک واقعه حاد که توسط پزشکان تشخیص داده نشده است ارسال کرده اند.

محققان گفتند ، یافته اصلی که تماس این بیماران با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی به سرعت در ماه های اخیر تکثیر شده است ، می تواند به “فرصت های از دست رفته” برای تشخیص HF زودتر و شروع درمان هایی منجر شود که ممکن است از بستری شدن در بیمارستان جلوگیری کند.

مطالعه آنها سه گروه تطبیقی ​​بیش از 26000 بیمار را مقایسه کرد که هر یک از آنها با HF تازه تشخیص داده شده یا بیماری انسداد ریوی مزمن (COPD) یا HF پایدار در بیمارستان بستری شدند.

تعداد تماس های بهداشتی – مراجعه به بیماران سرپایی ، بستری شدن در بیمارستان به دلایل غیرمرتبط یا مراجعه به بخش های اورژانس – در این سه گروه در سال گذشته به طور پیوسته رشد می کند ، بیشتر برای کسانی که در نهایت با HF یا COPD تشخیص داده می شوند. کیم اندرسون ، دکترا ، MSC و همکارانش در شماره 1 دسامبر گفتند: مجله کالج قلب و عروق آمریکا: نارسایی قلبی.

بسیاری از بیماران مبتلا به HF تنها هنگامی تشخیص داده می شوند که پس از مراجعه به پزشکان متعدد مراقبت های اولیه و اورژانس برای علائم مشابه و ظاهرا بدون سو susp ظن به HF ، اندرسون ، از ملکه الیزابت دوم هالیفاکس خدمات در نوا اسکوشیا ، کانادا ، گفت theheart.org | قلب و عروق Medscape.

وی خاطرنشان كرد: “به پپتید ناتریورتیك نیازی نیست ، به اكوكاردیوگرام نیاز نیست. و اغلب بیماران دوره های متعددی از قبیل ذات الریه یا عفونت دستگاه تنفسی فوقانی را طی كرده اند و بنابراین درمان نامناسب خواهند داشت.” “متأسفانه ، غالباً پس از تعاملات متعدد با سیستم بهداشتی وی ، بالاخره کسی دچار نارسایی قلبی می شود.”

تجزیه و تحلیل حاضر نشان می دهد که چنین مواردی جدا نیستند و افزایش دفعات تماس با پزشکان ، با توجه به مشخصات مداوم علائم ، می تواند به عنوان یک هشدار تلقی شود. “ما معتقدیم که حداقل یکی از توضیحات در مورد افزایش تماس با مراقبت های بهداشتی قبل از بستری شدن ، تشخیص از دست رفته نارسایی قلبی بود.”

اندرسون گفت ، درس اصلی این مطالعه ، به ویژه برای پزشکان مراقبت های اولیه و اورژانس ، “این است که وقتی بیماران با علائمی مانند تنگی نفس ، تنگی نفس ، خستگی یا تورم پاها را می بینیم ، باید سو susp ظن قلبی خود را افزایش دهیم.”

سرمقاله گفت: “از آنجا که ارائه دهندگان ممکن است علائم غیر اختصاصی مانند تنگی نفس و خستگی را به عنوان HF اصلی تشخیص ندهند ، ممکن است فرصت هایی برای بهبود دقت تشخیصی و جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان وجود داشته باشد.”

“سیستم بهداشتی برای پاسخگویی به علائم حاد به خوبی مجهز است ، اما در موقعیت کمتری قرار دارد که در شناسایی علائم با گذشت زمان فعال باشد که در نهایت می تواند منجر به یک واقعه سلامتی شود که نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد و حتی ممکن است تهدید کننده زندگی باشد.” Nihaar R. Desai ، MD ، MPH ، و Harlan M. Krumholz ، MD ، SM ، هر دو از دانشکده پزشکی Yale ، نیوهاون ، کانتیکت.

اما در “دنیای داده های دیجیتال” با سیستم های نظارتی با فرکانس بالا ، مانیتورهای قابل حمل و سایر فن آوری های مشابه “، جایی که داده های بالینی تولید شده توسط بیماران و داده های گزارش شده توسط بیمار می توانند به موتورهای تحلیلی سرازیر شوند” ، آنها ادامه می دهند ، این احتمال وجود دارد که ایجاد بسترهایی که می توانند به صورت پویا ریسک را ارزیابی کرده و در صورت لزوم برای کاهش تهدید مداخلات را آغاز کنند. “

همچنین ، آنها می نویسند ، “ما باید همكاران خود را در زمینه مراقبت های اولیه ، پزشكی داخلی ، فوریت های پزشکی و سایر رشته هایی كه احتمالاً جز among اولین ارائه دهندگان ارزیابی بیمار هستند ، درگیر كنیم. در اینجا ، توسعه مسیرهای بالینی یا مشاوره الکترونیکی یا سایر مدل ها مراقبت می تواند به شما کمک کند تا مراقبتهای بالینی لازم را برای جلوگیری از بستری در HF انجام دهید. “

این سه گروه مطالعه ، شامل 26463 بیمار ، از بیماران بستری در HF یا COPD یا دارای HF پایدار در جمعیت بزرگسال انتاریو ، کانادا ، از سال 2006 تا 2013 جمع آوری شده اند. آنها از نظر سن ، جنس و اداری محلی مقایسه شدند منطقه بهداشتی میانگین سنی برای همه 75 سال و 51٪ زن هستند.

گروه ها از نظر تعداد تماس های بهداشتی در سال قبل ، به عنوان سیزده دوره 28 روزه قبل از بستری شدن در بیمارستان برای HF یا COPD یا زمان مربوط به بیماران با HF پایدار ، تحت نظر قرار گرفتند.

در تجزیه و تحلیل چند متغیره ، تفاوت بین تعداد تماس های بهداشتی برای بیماران بستری در بیمارستان با HF و COPD در بیشتر سال قبل از پذیرش افزایش می یابد. نسبت بروز در بیماران با HF حاد در دوره 28 روزه سوم قبل از واقعه حاد به 13٪ و در 28 روز گذشته به 28٪ رسیده است (پ <.001 برای هر دو).

گروه CH بستری شروع به عملکرد بهتر گروه HF پایدار در تعداد چنین تماس هایی می کنند ، از حدود چهارمین دوره 28 روز گذشته قبل از پذیرش. نسبت اضافی برای گروه مبتلا به HF حاد با افزایش شدید به 75٪ در 28 روز گذشته (پ <.001).

تجزیه و تحلیل چند متغیره ثانویه فقط بیماران بستری در HF و اعضای گروه بزرگتر را که بخشی از روند تطبیق نبودند ، شامل می شود. نویسندگان خاطرنشان می کنند که در مراکز مراقبت طولانی مدت (که معمولاً بیمارتر هستند و دسترسی متفاوتی به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی دارند) از این موارد مستثنی هستند. این گروه کوهستانی ثانویه 45،347 است.

فراوانی تماس های بهداشتی در طول سال با هر دوره 28 روزه بعدی قبل از بستری شدن در بیمارستان HF در مقایسه با اولین دوره 28 روزه به طور پیوسته افزایش می یابد. این روند از یازدهمین دوره قبل از تصویب به اهمیت رسید و در بقیه سال به صورت تصاعدی افزایش یافت و در آخرین ماه قبل از واقعه شدید منفجر شد.

نسبت نرخ تعدیل شده (RR) برای تماس با سلامتی ترکیبی در دوره های بعدی و در مقابل دوره های 28 روزه قبل از بستری در HF
دوره 28 روزه قبل از بستری در HF RR اصلاح شده * (95٪ CI)
یازدهم 1.01 (0.99-1.02)
نهم 1.03 (1.01-1.04)
هفتم 1.06 (1.05-1.08)
پنجم 1.11 (1.09-1.13)
سوم 1.24 (1.23-1.26)
یکم 1.94 (1.91-1.97)
* تمام RR ها در برابر سیزدهمین دوره (اولین) 28 روز قبل از بستری شدن در HF هستند پ <.001 ، به جز یازدهمین دوره پذیرش که نشان داده شده است.

آندرسون گفت که آزمایش پپتید ناتریورتیک در یک نقطه مراقبت برای کمک به تشخیص HF “در کاهش تعداد تماس های مکرر برای علائم مشابه مفید است”.

“ما اکنون در ساخت تروپونین بسیار خوب هستیم تا مطمئن شویم که حمله قلبی را از دست نمی دهیم. ما باید همین کار را با نارسایی قلبی انجام دهیم.” به گفته وی ، پپتیدهای ناتریورتیک “تروپونین برای نارسایی قلبی” هستند.

اندرسون و همکارانش هیچ افشاگری مرتبطی ندارند. دسای گزارش می دهد که تحت قرارداد با مراکز مدیکر و خدمات مدیکاید کار می کند تا اقدامات عملکردی را که برای گزارش عمومی و پرداخت برنامه اجرا استفاده می شود ، حفظ و حفظ کند. و دریافت کمک هزینه های تحقیق و مشاوره برای Amgen ، Astra Zeneca ، Boehringer Ingelheim ، Cytokinetics ، شرکت داروها ، Relypsa ، Novartis و SCPharmaceuticals را افشا می کند. کرومهولتز گزارش می دهد که وی از طریق بیمارستان یل نیو هیون با مراکز خدمات مدیکر و مدیکاید برای حمایت از برنامه های اندازه گیری کیفیت و از طریق ییل با گروه یونایت هلث برای شرکت در تحقیقات مشترک قرارداد بسته است. یافته های دیگر وی در این گزارش است.

نارسایی قلبی JACC. سال 2020 8: 1024-1034. متن کامل ، ویرایش

استیو استایل را در توییتر دنبال کنید: @ SteveStiles2. برای اطلاعات بیشتر از theheart.org Medscape Cardiology ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir