نوید درمانی جدید با لیزر در کودکان مبتلا به صرع مقاوم


تحقیقات جدید نشان می دهد ، نوع جدیدی از لیزر درمانی برای کودکان مبتلا به صرع مقاوم به دارو ایمن و موثر است.

در مطالعه ای که روی تقریباً 150 کودک انجام شد ، بیش از نیمی از کسانی که تحت درمان با حرارت بینابینی لیزر با MRI (MRgLITT) قرار گرفتند در 1 سالگی بدون تشنج بودند.دکتر الیسا ویدجاجا

دکتر الیزا ویجایا ، متخصص مغز و اعصاب اطفال در بیمارستان برای کودکان بیمار و استاد گروه تصویربرداری پزشکی در دانشگاه تورنتو ، گفت که نتایج نشان می دهد که این “درمانی جدید و امیدوار کننده” برای کودکانی است که درمان دارویی برای آنها ناموفق بوده است. ، تورنتو ، کانادا.

ویدجاجا گفت ، علاوه بر این ، این روش تهاجمی نیست و نیاز به بستری در بیمارستان نسبت به صرع آشکار دارد. اخبار پزشکی Medscape.

این یافته ها در هفتاد و چهارمین نشست سالانه انجمن صرع آمریکا (AES) 2020 ارائه شد که امسال به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 برگزار شد.

مطالعه ثبت نام

ویدجاجا خاطرنشان کرد ، تا به امروز ، بیشتر مطالعات منتشر شده در مورد روش لیزر تعداد کمی شرکت کننده از فقط چند مرکز داشته است.

وی گفت: “هدف از ثبت ما جمع آوری داده ها از تعدادی از مراكز در كانادا و ایالات متحده است تا تلاش شود نتایج لیزر درمانی و عوارض مرتبط با این روش را بهتر بشناسد.”

در طی این عمل ، یک جراح سوراخ کوچکی را از طریق جمجمه سوراخ می کند و با هدایت MRI ، یک فیبر لیزر بسیار نازک را به مرکز ضایعه وارد می کند. سپس گرما منطقه مغز مبتلا را کاهش می دهد.

محققان از ثبت ویژه 182 کودک تحت درمان با MRgLITT را در هفت مرکز کودکان در ایالات متحده و دو مرکز در کانادا استخدام کردند.

کوچکترین بیمار 14 ماهه و بزرگترین 21 ساله است (میانگین سنی 11.2 سال). ویدجاجا خاطرنشان کرد ، برخی از بیمارستان های کودکان تا 21 سال بیماران را معالجه می کنند.

وی افزود: همه شرکت کنندگان در این مطالعه صرع کانونی داشتند ، “بنابراین تشنج از ناحیه خاصی از مغز ایجاد می شود.” علاوه بر این ، شرایط شرکت کنندگان در مطالعه نسبت به داروهایی که در آنها دو داروی ضد عفونی کننده قبلاً از کار افتاده بودند ، مقاوم بود.

متوسط ​​سن شروع تشنج 5/4 سال و میانگین داروهای ضد صرع مصرفی 3/2 سال بود.

قبل از دریافت درمان ، کودکان معمولاً مورد تجزیه و تحلیل گسترده ای قرار می گیرند ، از جمله MRI و ویدئو الکتروانسفالوگرافی ، برای تعیین محل تشنج در مغز. ویدجاجا خاطرنشان کرد که منطقه خاصی از مغز که تحت تأثیر آن قرار دارد ، از کودکی به کودک دیگر بسیار متفاوت است.

محققان ویژگی های اولیه بالینی و داده های رویه ای ، از جمله محل فرسایش ، نوع ضایعه ، مدت اقامت ، عوارض ، تعداد اقدامات MRgLITT و نتیجه تشنج را جمع آوری کردند. برای جمع آوری این اطلاعات ، آنها از یک بستر الکترونیکی امن استفاده شده اند که برای جمع آوری و ذخیره داده های تحقیق طراحی شده است.

آزادی تصرف

در میان 137 بیمار که تشنج یک ساله برای آنها رخ داده است ، 74 بیمار (54٪) آزادی تشنج را گزارش کرده اند.

در متاآنالیزی که اخیراً توسط محققان انجام شده ، میزان نتایج عدم تشنج پس از جراحی صرع حدود 65٪ است.

گرچه این درصد بیشتر از لیزر درمانی است ، ویدجاجا خاطرنشان كرد كه مداخله لیزر كمتر تهاجمی است و اقامت در بیمارستان به طور متوسط ​​3.3 روز كمتر از هفته یا پس از عمل جراحی است. به گفته وی ، این روش مقرون به صرفه است.

ویدجاجا گفت ، برخلاف جراحی ، لیزر درمانی برای رسیدن به ضایعات در اعماق مغز و بدون آسیب رساندن به بافت اطراف “به ویژه خوب” است.

اگرچه محققان نتایج تشنج را از نظر سن ارزیابی نکرده اند ، ویدجاجا معتقد است که سن عامل اصلی در نتایج نیست. وی گفت: “من گمان می کنم این نوع ضایعه و بزرگی ضایعه باشد که عمدتا بر نتیجه تأثیر می گذارد ، نه بر سن واقعی.”

عوارض مرتبط با لیزر درمانی ، از جمله عفونت و خونریزی ، در 15٪ بیماران رخ داده است. کمبودهای عصبی حدود 8٪ از بیماران را تحت تأثیر قرار داده است. ویجایا خاطرنشان کرد: با این حال ، آنها معمولاً زودگذر بودند.

دو مورد (1٪) با نقص عصبی مداوم وجود دارد که هر دو شامل ضعف در بازوها یا پاها هستند. ویدجاجا گفت ، این کمتر از 5٪ نقص عصبی مداوم است که پس از جراحی رخ می دهد ، همانطور که در ادبیات گزارش شده است.

هیچ موردی از خونریزی شدید داخل جمجمه در بین شرکت کنندگان وجود نداشت. یک مرگ در 30 روز گزارش شد.

ویدجاجا گفت ، لیزر درمانی محدود به ضایعات نسبتاً کوچک است که به طور متوسط ​​بیش از 2 سانتی متر نیست. وی افزود: ما معمولاً نمی توانیم با لیزر درمانی ضایعات عظیم را درمان كنیم ؛ آنها به عمل جراحی احتیاج دارند.

با این حال ، می توان همان منطقه را دو بار درمان کرد. در مطالعه حاضر ، 20 بیمار (11٪) دو بار تحت لیزر درمانی در یک منطقه قرار گرفتند. از این شرکت کنندگان ، 12 نفر (60٪) به آزادی تشنج دست یافتند.

ویدجاجا اشاره کرد که دو مرکز صرع اضافی به زودی لیزر درمانی را ارائه می دهند و ثبت را گسترش می دهند. علاوه بر این ، محققان در حال ایجاد ثبت جراحی هستند که به آنها امکان مقایسه نتایج لیزر درمانی با جراحی را می دهد.

در حال حاضر لیزر درمانی فقط در مراکز تخصصی صرع که جراحی انجام می دهند در دسترس است.

تحقیق “بسیار مهم”

اظهار نظر در مورد اخبار پزشکی Medscape، دانیل گلدن هولتز ، MD ، گروه صرع ، بخش مغز و اعصاب ، مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess ، بوستون ، ماساچوست ، این را “یک مطالعه بسیار مهم” خواند.

گلدن هولتز ، که در این مطالعه نقش نداشت ، گفت: “لیزر درمانی” فرصتی برای بهبود سریع از فناوری هدفمند با حداقل تهاجم و در عین حال نتایج امیدوار کننده فراهم می کند.

وی به اهمیت انتخاب محققان برای تسکین در برابر تشنج در نتیجه علاقه اشاره کرد. وی گفت ، علاوه بر این ، 54 درصد از درجه آزادی تشنج در مطالعه “به طور قابل توجهی بهتر” از سطح سایر مداخلات بود.

گلدن هولز گفت: “برای قرار دادن نتایج در معرض دید ، یک مطالعه دیگر نشان داد که در صورت آزمایش بسیاری از ترکیبات مختلف داروها ، همین بیماران کمتر از 10٪ احتمال حمله را دارند.”

وی خاطرنشان کرد که نتایج یک ساله “اولین لحظه خوب” است ، اما ارزیابی نتایج بلند مدت بسیار مهم است. وی افزود: “اغلب نتایج بعد از عمل در صورت مشاهده در 2 یا 5 سال بعد از عمل ، بدتر است.”

گلدن هولز گفت: “این داده های طولانی مدت” برای آگاهی کامل بیماران در مورد پیش آگهی طولانی مدت مهم خواهند بود.

هنوز هم ، با توجه به نتایج مطلوب کلی تاکنون ، “من فکر می کنم مراکز بیشتری احتمالاً این فناوری جدید را کشف خواهند کرد.”

بودجه این مطالعه توسط بنیاد تحقیقات صرع کودکان تأمین شد. نویسندگان این تحقیق و گلدن هولز گزارش داده اند که هیچ رابطه مالی مرتبطی وجود ندارد.

هفتاد و چهارمین نشست سالانه انجمن صرع آمریکا (AES) 2020: خلاصه 912227 (پوستر 372). ارائه شده در 6 دسامبر سال 2020

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مغز و اعصاب Medscape ، در Facebook و. به ما بپیوندید توییتر.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes