نقص ایمنی ، به شدت با بیماری روانی ، خودکشی مرتبط است


تحقیقات جدید نشان می دهد ، بیماران مبتلا به نقص ایمنی هومورال اولیه (PID) 91٪ بیشتر دچار اختلال روانپزشکی و 84٪ بیشتر رفتار خودکشی دارند.

نتایج نشان می دهد که این رابطه ، که در زنان قویتر است ، نمی تواند به طور کامل با بیماری های خود ایمنی همراه یا گیجی خانوادگی توضیح داده شود.

یوزف ایسونگ ، PhD ، مرکز تحقیقات روانپزشکی ، انستیتوی کارولینسکا ، استکهلم ، سوئد ، گفت: این یافته ها پیامدهای بالینی مهمی دارند. اخبار پزشکی Medscape.

ایسونگ گفت ، پزشکان بالینی که بیماران PID را کنترل می کنند “باید از این ارتباط افزایش یافته با اختلالات روانپزشکی آگاه باشند و شاید آنها را بررسی کنند.”

این مطالعه در شماره ماه نوامبر منتشر شد روانپزشکی JAMA.

مطالعه ثبت نام

جمع آوری شواهد نشان می دهد که اختلال ایمنی از طریق تعدادی مکانیسم ، از جمله تغییر در رشد عصبی ، در اختلالات روانپزشکی نقش دارد. با این حال ، اطلاعات کمی در مورد اثرات عصبی-روانی ناشی از تولید ناکافی آنتی بادی های هموستاتیک در دست است.

ایسونگ گفت: PIDs شامل کمبود تولید آنتی بادی است که به طور عمده بر ایمونوگلوبولین تأثیر می گذارد ، “یا جنبه هومورال سیستم ایمنی بدن.” آنها با افزایش خطر ابتلا به عفونت های مکرر و ایجاد بیماری های خود ایمنی در ارتباط هستند.

نقص ایمنی می تواند شدید ، حتی تهدید کننده زندگی باشد ، اما همچنین می تواند نسبتاً خفیف باشد. یکی از انواع شدید PID کمبود IgA انتخابی است که با افزایش عفونت در بافت لنفاوی مرتبط با مخاط (MALT) ، یک مانع ایمنی مهم همراه است.

مدت هاست که متخصصان گمان می کنند عفونت های MALT با اشکال خاصی از آسیب شناسی روانی در کودکان ، به ویژه اختلال وسواس فکری عملی و اختلالات مزمن تیک همراه است.

ایسونگ گفت ، در حالی که بیماران مبتلا به این زیرگروه IgA انتخابی ممکن است در معرض خطر افزایش عفونت و بیماری خودایمنی باشند ، اما در غیر این صورت سلامت آنها خوب است.

وی افزود ، شیوع PID از 1: 250 تا 1: 20،000 متفاوت است ، بسته به نوع نقص ایمنی هومورال ، اگر چه بیشتر در گروه نسبتاً کمیابی قرار می گیرند.

محققان با استفاده از چندین ثبت ملی پیوندی سوئدی ، افراد با برخی از تشخیص PID را که بر سطح ایمونوگلوبولین تأثیر دارد ، خواهر و برادر کامل آنها و کسانی که تشخیص مادام العمر کمبود IgA انتخابی دارند ، شناسایی کردند. علاوه بر این ، آنها داده های مربوط به بیماری های خود ایمنی را جمع آوری کردند.

نتیجه این مطالعه ثبت یک مادام العمر از اختلال روانپزشکی ، اقدام به خودکشی یا مرگ خودکشی بود.

ارتباط قوی با اوتیسم

محققان 8378 بیمار (59٪ زن) مبتلا به PID را که بر سطح ایمونوگلوبولین تأثیر می گذارد شناسایی کردند (میانگین سنی در اولین تشخیص ، 8/47 سال). آنها این گروه را با تقریبا 14.3 میلیون نفر بدون PID مقایسه کردند.

حتما بخوانید:
بایدن لایحه سیاست صنعتی را با هدف افزایش رقابت با چین امضا کرد

در مبتلایان به PID ، 6/27 درصد مبتلا به بیماری خود ایمنی در مقابل 6/8 درصد از افراد مبتلا به PID بودند ، که از نظر آماری تفاوت معناداری دارد (پ <.001).

حدود 5/20 درصد مبتلایان به PID و 7/10 درصد افراد در معرض نور حداقل یک تشخیص اختلال روانپزشکی داشتند.

در مدلی که برای سال تولد ، جنس و سابقه بیماری خود ایمنی تنظیم شده بود ، افراد PID 91٪ بیشتر دچار اختلال روانی بودند (نسبت شانس اصلاح شده). [AOR] 1.91؛ 95٪ CI، 1.81 – 2.01؛ پ <.001) در مقایسه با همتایان غیر PID آنها.

AOR برای اختلالات روانپزشکی فردی از 34/1 (95٪ CI ، 17/1 – 1،54) متغیر است. پ <.001) برای اسکیزوفرنی و سایر اختلالات روان پریشی تا 2.99 (95٪ CI ، 2.42 - 3.70 ؛ پ <.001) برای اختلالات طیف اوتیسم (ASD)

ایسونگ گفت ، مشخص نیست که چرا پیوند PID برای اوتیسم بیشترین ارتباط را دارد ، “اما به عنوان یک اختلال عصبی ، شاید اوتیسم از نظر منطقی ارتباط بیشتری با این نوع اختلال داشته باشد.”

مطالعات نشان می دهد که اختلالات ایمنی می تواند در ASD نقش داشته باشد ، یا از طریق عملکرد ایمنی مادر در رحم یا از طریق اختلالات ایمنی پس از زایمان.

در مقایسه با افراد بدون PID ، افراد مبتلا به PID احتمال رفتار خودکشی به طور قابل توجهی افزایش یافته است (AOR ، 1.84 ؛ 95٪ CI ، 1.66 – 2.04 ، پ <.001) ، و همچنین مرگ های فردی در اثر خودکشی و اقدام به خودکشی.

ارتباط با اختلالات روانپزشکی و رفتار خودکشی هنگام قرار گرفتن در معرض PID و بیماری خودایمنی به طور قابل توجهی قوی تر از قرار گرفتن در معرض هر یک از آنها به تنهایی بود ، که نشان دهنده تأثیر اضافی بر این شرایط ایمنی است.

تفاوت های جنسیتی

ایسونگ گفت: “برای ما روشن نبود که چرا زنان به ویژه آسیب پذیر به نظر می رسند.” وی خاطرنشان کرد: PIDs معمولاً در زنان مانند مردان شایع است ، اما زنان تمایل دارند که میزان بیشتری از اختلالات روانی را داشته باشند.

تجزیه و تحلیل گروه خواهر و برادر همچنین افزایش خطر اختلالات روانی ، از جمله ASD و رفتار خودکشی را نشان داد ، اما به میزان کمتری.

ایسونگ گفت: “از این طریق می توان نتیجه گرفت که حداقل برخی از این ارتباطات ژنتیکی است ، اما برخی دیگر مربوط به تجزیه فی نفسه است.”

تجزیه و تحلیل بررسی زیرگروه IgA انتخابی همچنین ارتباط با اختلالات روانپزشکی و رفتار خودکشی را نشان داد ، نشان می دهد که این ارتباط منحصر به موارد شدید PID نیست.

حتما بخوانید:
آشنایی با مواد شیمیایی - آرال شیمی

ایسونگ گفت: “نتیجه گیری ما در اینجا این بود كه به نظر می رسد PID یا خود اختلال ایمنی می تواند ارتباط را توضیح دهد نه شدت بیماری.”

با این حال ، وی اذعان داشت که استرس طولانی مدت و پیامدهای بهداشت روانی یک بیماری مزمن مانند PID نیز ممکن است برخی از افزایش خطر اختلالات روانی را توضیح دهد.

به گفته وی ، این مطالعه شواهد بیشتری ارائه می دهد که نشان می دهد اختلالات ایمنی بر رشد عصبی و مغز تأثیر می گذارد. با این حال ، وی افزود ، سازوکار اساسی هنوز به طور کامل درک نشده است.

نتایج بر لزوم افزایش آگاهی از ارتباط بین نقص ایمنی و بیماری های روانی ، از جمله خودکشی در میان پزشکان ، بیماران و وکلا تأکید می کند.

ایسونگ گفت ، این یافته ها ممکن است برای بیمارانی که نقص ایمنی دیگری دارند ، پیامدهایی داشته باشد ، و خاطرنشان کرد که “کشف ارتباط بیشتر با سایر جمعیت های دارای نقص ایمنی جالب خواهد بود.”

جای تعجب نیست

در مورد یافته ها نظر دهید اخبار پزشکی Medscape، دکتر ایگور گالینکر ، استاد روانپزشکی در دانشکده پزشکی ایکان در کوه سینا ، نیویورک ، گفت که این مطالعه “بسیار خوب انجام شده است” و از پایگاه های داده “قابل اعتماد و کنترل شده” استفاده می کند.

گالینکر گفت ، با این حال ، وی افزود ، نتایج “به ویژه چشمگیر و واضح نیستند” ، زیرا منطقی است که شرایط پزشکی مانند PID “خطر آسیب شناسی روانی” را افزایش می دهد.

وی گفت: بیماران مبتلا به PID احتمالاً با پزشکان تماس می گیرند و تشخیص روانپزشکی می گیرند.

“افراد مبتلا به بیماری مزمن استرس بیشتری دارند و معمولاً میزان بالای افسردگی ، اضطراب و رفتار خودکشی دارند. بعلاوه ، ممکن است با این شرایط تشخیص داده شود زیرا بیشتر به پزشک مراجعه می کنند.”

گالینکر گفت ، با این حال ، این استدلال در مورد اوتیسم اعمال نمی شود ، که خود را در اوایل کودکی نشان می دهد و بنابراین بعید است نتیجه استرس باشد. ، “قانع کننده ترین” است.

گالینکر تعجب نکرد که ارتباط بین PID و بیماری های روانپزشکی و رفتار خودکشی در زنان بیشتر است.

“زنان سعی می کنند چهار برابر بیشتر از مردان خودکشی کنند تا انتظار بیشتری داشته باشند” در مبتلایان به PID.

این مطالعه با کمک مالی مرکز تحقیقات روانپزشکی ، بخش مغز و اعصاب بالینی ، موسسه کارولینسکا پشتیبانی شد. خدمات مراقبت در استکهلم؛ بنیاد Söderström König ؛ و بنیاد فردریک و اینگرید تورینگز.

ایسونگ و گالینکر روابط مالی مربوطه خود را فاش نکردند.

روانپزشکی JAMA. شماره از نوامبر 2020. متن کامل

برای اخبار بیشتر از روانپزشکی Medscape ، به ما بپیوند توییتر و فیس بوک
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma