[ad_1]

قرار گرفتن در معرض نسخه های HIV (PrEP) و خدمات ناوبری بیمه ای ، 70٪ از افراد در کلینیک عفونت های منتقله از راه جنسی در دیترویت را وادار به درخواست نسخه درمانی برای PrEP کرده است. اما فقط 40٪ از همین افراد برای جلسه پیگیری بازگشتند و 5 نفر در دوره مورد بررسی اچ آی وی را بدست آوردند.

از نظر آماندا اولماخر ، DNP ، RN ، یک پرستار فعال در یک کلینیک بهداشت عمومی در دیترویت ، این بدان معنی است که تجویز PrEP از همان روز جواب می دهد و قابل قبول است. اما هنوز برای یک کلینیک و داروخانه تلاش شده است تا محافظت از اچ آی وی را برای بیشتر بیمارانش به واقعیت تبدیل کند. Allmacher اطلاعات خود را در نشست سالانه مجازی انجمن پرستاران ایدز 2020 ارائه داد.

Dawn K. Smith ، دکتر اپیدمیولوژیست و افسر پزشکی در بخش پیشگیری از HIV / AIDS در مرکز ملی پیشگیری از HIV / AIDS ، هپاتیت ویروسی ، بیماریهای مقاربتی و سل ، به سایر داده ها اضافه کرد تا نشان دهد که ما اکنون وارد می شویم. در مرحله بعدی اجرای PrEP.

اسمیت گفت: “تمرکز اولیه ما یادگیری بود – به مردم اطلاع دهیم PrEP چیست ، چرا می توانند از استفاده آن بهره مند شوند و در صورت پذیرش آن را تجویز می کنند.” اخبار پزشکی Medscape از طریق ایمیل. “خواه استاندارد باشد یا همون روز [PrEP prescribing]، واضح است که جذب فقط اولین قدم است. “

کمک به پرستاران

Allmacher در سخنرانی خود گفت: بیمارانی که از کلینیک اطفال دیترویت بازدید کرده اند به احتمال زیاد جوان تر هستند ، هیچ بیمه ای ندارند و در غیر این صورت “با سیستم مراقبت های بهداشتی ارتباط کمی دارند یا هیچ ارتباطی ندارند.” آنها همچنین تمایل دارند از اجتماعاتی ناشی شوند که بیشترین بار اچ آی وی را در ایالات متحده دارند – به عبارت دیگر ، آنها اغلب افرادی هستند که تاکنون بیشتر در گسترش PrEP از دست رفته اند.

در پاسخ ، کلینیک پروتکل PrEP را از همان روز اجرا کرد که در آن پرستاران ثبت نام شده در ارزیابی ریسک HIV مشتریانی را شناسایی می کنند که می توانند بیشترین بهره را از PrEP ببرند. معیارها اغلب شامل سایر STI ها هستند. بعد از اینکه پرستار توضیح داد که PrEP چیست و چگونه کار می کند ، در صورت تمایل بیمار ، مشتری ها با پرستار ملاقات می کنند تا نسخه ای از PrEP دریافت کنند. این کلینیک همچنین آزمایشاتی را برای رد عفونت فعلی HIV ، هپاتیت B ، مشکلات متابولیکی و سایر غربالگری های STI انجام می دهد.

اما این در اینجا متوقف نمی شود. این کلینیک از کمک های بلاعوض برای ارائه خدمات ناوبری PrEP و خدمات مشاوره مالی برای کمک به مشتریان در جهت گشت و گذار در فرآیند پرداخت PrEP که گاهی اوقات پر خار است ، استفاده می کند. پرداخت یا از طریق Medicaid انجام می شود که در میشیگان ماهیانه 3 دلار برای نسخه PrEP ، از طریق برنامه های مراقبت از بیمار یا بیمه خصوصی پرداخت می شود. با مراجعه کنندگان زیر 18 سال که به PrEP علاقه مند هستند ، کلینیک تلاش می کند تا راهی برای دسترسی به PrEP بدون نیاز به اطلاع والدین خود پیدا کند. همین ناوبران قرار ملاقات های بعدی را ترتیب می دهند ، یادآوری های ملاقات را ارائه می دهند و در صورت از دست دادن قرار ملاقات ، با مشتریان ارتباط برقرار می کنند.

وی گفت: “ناوگان و مشاوران مالی ما پشتیبانی بزرگی برای راه اندازی PrEP در همان روز هستند ، كمك به كمك مالی ، مجوز قبلی ، پیمایش برنامه های مختلف و كمك به بیماران در صورت لزوم برای درخواست Medicaid.”

این کلینیک همچنین مبادلات و مشوق های عمومی را ارائه می دهد که می تواند شامل کارت های هدیه ، کارت های اتوبوس و ظروف قرص ، از جمله موارد دیگر باشد.

Allmacher گفت ، این یک درس کلیدی در ایجاد برنامه بود اخبار پزشکی Medscape.

Allmacher در ایمیل خود گفت: “راه اندازی PrEP در این ویزیت اولیه به پزشکان این امکان را می دهد تا با بیماران در آنجا که هستند ملاقات کرده و مراقبت های عادلانه تری را انجام دهند.” “از همه منابع موجود و منابع مالی استفاده کنید. ما یک تیم چند وجهی داریم که برای افزایش دسترسی بیمار و پیشگیری از HIV و کاهش خطر همکاری می کنند.”

اسکریپت پیگیری

این رویکرد معمول است ، در مکانهایی مانند نیویورک و سانفرانسیسکو استفاده می شود. پس از راه اندازی ، Allmacher آرامش پیدا کرد و منتظر ماند تا ببیند این برنامه چگونه به مشتریان کمک می کند تا خود را در برابر HIV محافظت کنند.

از 451 مشتری واجد شرایط PrEP در سال 2019 ، 336 همجنسگرا و دوجنس گرا ، 6 نفر تراجنسیتی ، 61 نفر دگرجنسگرا ، مردهای سیسجندر و 48 نفر زن سیزن جنس هستند. همچنین مشخص شد که یک مرد تراجنسیتی واجد شرایط است. Allmacher داده ها را بر اساس نژاد تقسیم نکرد.

میزان مصرف زیاد بود: 70٪ از کل مشتریان واجد شرایط نسخه ای از PrEP یا ژنریک tenofovir disoproxil fumarate / emtracitabine (Truvada) یا tenofovir alafenamide / emtracitabine (Descovy) دریافت کردند. و مقبولیت در میان افراد در معرض خطر زیاد بود: 80٪ مردان واجد شرایط همجنسگرا و دوجنسگرایان نسخه تجویز می کردند ، 60٪ زنان مستقل زن سیزر ، 50٪ تعداد اندک زنان تراجنسیتی و 32.7٪ زنان مردان سیزندر ناهمگن این کار را به خوبی انجام دادند. 1 مرد ترجنس خواه نیز نسخه دریافت کرد.

این یک درصد بالاتر از پروژه اخیر تظاهرات PrEP است که نشان می دهد با وجود مردان همجنسگرا و دوجنسگرایان ، افراد تراجنسیتی و سیاه پوستان در معرض بالاترین خطر ابتلا به HIV در ایالات متحده ، خدمات بهداشت عمومی به احتمال زیاد بزرگسالان دگرجنس خواه را هدف قرار می دهد. برای PrEP.

این میزان جذب بالا دلگرم کننده است ، اما پیگیری؟ نه خیلی پس از مصرف اولیه ، مشتریان باید یک ماه دیگر برگردند تا آزمایشگاه های خود را دوباره بررسی کنند ، عوارض جانبی را بپرسند و عرضه 90 روزه دارو را شروع کنند. اولماخر گفت ، اما فقط 40 درصد در جلسه 30 روزه حضور داشتند. و فقط یک سوم آنها برای پیگیری بعد از 90 روز حاضر شدند.

در پایان سال 2019 ، فقط 73 نفر از 451 مشتری که در ابتدا غربالگری شده بودند ، همچنان از PrEP استفاده می کردند.

آلماخر گفت: “تعجب آور بود که دیدیم بعد از اولین ویزیت ، وقتی بیمار در ابتدا نسخه را پذیرفت ، پیگیری قابل توجهی کاهش یافت.”

و گرچه ممکن است برخی از مشتریان از ارائه دهندگان مراقبت های اولیه مراقبت های بعدی را دریافت کنند ، “کلینیک ما صرف نظر از وضعیت بیمه از افراد برخوردار است و بسیاری تشخیص نمی دهند که برای هر نوع مراقبت از مراقبت های اولیه دسترسی دارند. خدمات ، PrEP یا غیر این ، “او گفت.

5 اچ آی وی

علاوه بر این ، در بررسی برنامه پنج مشتری مشخص شد که به آنها PrEP پیشنهاد شده است یا برای مدت کوتاهی از PrEP استفاده کرده اند که بعداً به ویروس HIV آلوده شده اند. اولماخر گفت ، این بیماران همان روز درمان ضد ویروسی ارائه شدند.

آلماخر درباره این اقدامات گفت: “بنابراین ما افرادی را پیدا می کنیم که در معرض خطر ابتلا به HIV هستند و می توانیم از آنها جلوگیری کنیم ، اما هنوز به اندازه کافی کار نمی کنیم.” “بدیهی است که ما کارهای زیادی برای انجام تمرکز بر پیشگیری از HIV و تلاش برای ایجاد یک روند پیگیری رسمی تر” در بخش کلینیک داریم.

به عنوان مثال ، کارکنان کلینیک 1 هفته پس از مراجعه اولیه با مشتریان تماس می گیرند تا نتایج آزمایشگاه را به اشتراک بگذارند. وی گفت: “این به عنوان یک فرصت از دست رفته برای پرسیدن در مورد وضعیت آنها تعریف شده بود ، آیا آنها نسخه خود را برآورده می کنند یا به کمک بیشتری نیاز دارند.” “این منطقه ای است که پرستاران ثبت شده ما نقش بزرگتری را در پیش می گیرند.”

Allmacher و تیم همچنین دریافتند که علیرغم اینکه ناوبران PrEP در روزی که نسخه پزشک خود را دریافت می کنند ، پوشش بیمه ای را برای مشتریان ترتیب می دهند ، اما در صورت مراجعه مشتری به داروخانه ، بعضی اوقات هنوز موانعی وجود دارد. این کلینیک داروخانه خاص خود را ندارد و در حال حاضر هیچ بودجه ای برای اجازه دادن به آنها در هنگام خروج از کلینیک به بیماران یک بطری دارو ندارد.

وی گفت: “هدایت تسهیلات پرداختی و پوشش بیمه ای و استفاده از كمك مالی از طریق تولیدكننده دارو – اگرچه ما در كلینیك پشتیبانی می كنیم ، اما به نظر می رسد بین كلینیك ما و مراجعه به داروخانه عدم تطابق وجود دارد. همه داروخانه ها در پیمایش این موارد تبحر ندارند.” “بنابراین ما شروع به شناسایی برخی از داروخانه های نزدیک کلینیک خود کرده ایم که عملکرد خوبی در این زمینه دارند و واقعاً تلاش می کنیم بیماران خود را به مکان هایی برسانیم که می دانیم می تواند به آنها کمک کند.”

انجمن پرستاران در مراقبت از ایدز 2020: خلاصه ای از اواخر شکست 3. ارسال شده در 12 نوامبر 2020.

هدر Böörner یک گزارشگر علمی و پزشکی مستقر در پیتسبورگ ، پنسیلوانیا است. کتاب او “منفی مثبت: پیروزی شگفت آور عشق ، جنسیت و علم بر اچ آی وی” در سال 2014 منتشر شد.

برای اخبار بیشتر ، Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر