[ad_1]

تحقیقات جدید نشان می دهد که Coenobamate (Xcopri) ، داروی جدید صرع ، تا 1 سال ایمن و موثر است.

تجزیه و تحلیل های پس از بررسی از یک مطالعه با برچسب باز نشان داد که فراوانی تشنج به طور قابل توجهی کاهش یافته و میزان تشنج در میان 240 شرکت کننده بزرگسالی که کوئنوبامات دریافت کرده اند به طور قابل توجهی بهبود یافته است. استفاده از داروهای ضد عفونی کننده همزمان (ASM) نیز کاهش یافته است ، و هیچ تاثیری در اثربخشی ندارد.

نویسنده ارشد ، ویلیام ای. روزنفلد ، دکتر ، مدیر مرکز مراقبت جامع از کودکان و بزرگسالان صرع ، سنت لوئیس ، میسوری ، گفت: این نتایج “جذاب” و “بسیار بسیار هیجان انگیز است”.

روزنفلد گفت ، اگرچه میزان پاسخ چشمگیر بود ، با 50 and و ≥ 75 ، “آنچه که بیماران واقعاً می خواهند این باشد که آزادی تشنج داشته باشند یا حداقل 90٪ از تشنج را کاهش دهند.” اخبار پزشکی Medscape.

یافته ها در هفتاد و چهارمین اجلاس سالانه انجمن صرع آمریکا (AES) 2020 ارائه شد که امسال به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 به صورت آنلاین برگزار شد.

عوارض جانبی

روزنفلد گفت ، سنوبامات با مهار جریان سدیم یا تأثیر بر کانال GABA A ، یا به طور بالقوه با ترکیبی از این دو مکانیسم ، حملات را کاهش می دهد.

همانطور که گزارش شده است اخبار پزشکی Medscape ، این دارو در نوامبر 2019 توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده برای درمان صرع کانونی کنترل نشده تأیید شد ، که حدود 60٪ از کل حملات صرع را تشکیل می دهد. این محصول از ماه مه سال 2020 به بازار عرضه شده است.

سه مورد ائوزینوفیلی و علائم سیستمیک (DRESS) در طی تولید دارو رخ داده است. این شرایط معمولاً شامل بثورات پوستی ، تب ، تورم غدد لنفاوی و ناهنجاری های مشخصه خون از جمله میزان بالای ائوزینوفیل ها است.

با این حال ، یک مطالعه آزاد منتشر شده در اوایل سال جاری در صرع ، روزنفلد گفت ، كه ایمنی و فارماكوكینتیك را در 1،347 بیمار 18 تا 70 ساله كه دوزهای پایدار یك تا سه ASM دریافت كردند ارزیابی كرد ، نشان داد كه هیچ موردی از DRESS با “تیتراسیون پایین و پایین” Coenobamate وجود ندارد.

در این مطالعه ایمنی ، محققان دوزهای روزانه Coenobamate را در فواصل 2 هفته ، 12.5 ، 25 ، 50 ، 100 ، 150 و 200 میلی گرم در روز افزایش دادند. در صورت لزوم ، می توان دوز مصرفی را در مراحل 50 میلی گرم در روز به 400 میلی گرم در روز افزایش داد.

محققان آنالیزهای مقطعی 240 بیمار را از 10 سایت آمریکایی که در مطالعه ایمنی شرکت کرده اند ، ارائه دادند. روزنفلد خاطرنشان کرد: “اینها همه مراکز صرع خوبی هستند و همه آنها سوابق تشنج را ثبت کرده اند.”

از این شرکت کنندگان ، 177 نفر در آخرین مراجعه خود به طور متوسط ​​بیش از 30 ماه به مصرف دارو ادامه دادند. برای بعضی ها 44 ماه بود.

روزنفلد گفت: “بنابراین در حین برچسب باز 73.8٪ میزان ماندگاری داشتیم که این مرحله پشتیبانی است.”

در میان کل گروه 240 نفره ، 8/25 درصد در آخرین ویزیت بیش از 12 ماه هیچ تشنجی نداشتند. از 177 نفری که به مصرف Coenobamate ادامه دادند ، 9/33 درصد به طور متوسط ​​5/23 ماه هیچ تشنجی نداشتند.

روزنفلد با بیان اینکه “ما در گذشته چنین مواردی را ندیده ایم ،” داشتن آزادی تشنج برای بیماران بسیار مهم است.

وی پیش بینی می کند این نتایج امیدوار کننده ممکن است به این واقعیت مربوط شود که دارو بیش از یک مکانیزم تشنج عمل می کند.

روزنفلد گفت ، برای برخی از بیماران ، این دارو با ارائه بهترین کیفیت زندگی به آنها و “اجازه دادن به آنها برای شروع فعالیت های طبیعی” “تفاوت زیادی ایجاد می کند”.

علاوه بر این ، دارو به خوبی تحمل می شود. شایعترین عوارض جانبی سرگیجه / دوبینی و خواب آلودگی / خواب آلودگی است.

کاهش همزمان دارو

تجزیه و تحلیل بعد از آزمایش 240 بیمار نشان داد که بسیاری از بیماران قادر به کاهش استفاده از سایر ASM ها بودند. در ابتدای مطالعه ، حدود 41٪ از افراد لاكوزامید ، 35.7٪ از بیماران لووتراستام و 7/27٪ از لاموتریژین استفاده می كردند.

در میان بیمارانی که به دریافت کوئنوبامات ادامه می دادند ، 22.7٪ از ASM های پایه همزمان قطع شد. مصرف کاربامازپین 6/28 درصد ، اگزکاربازپین 25 درصد ، لاکوزامید 5/21 درصد ، ایفکاربازپین 23/1 درصد ، کلوبازام 6/22 درصد ، لاموتریژین 4/15 درصد و لووتراستام 14.1 درصد مصرف دارو قطع شد.

روزنفلد گفت: “ما دریافتیم كه بیمارانی كه بیشترین مدت مطالعه را داشتند ، در مدیتراسیون همزمان ضد صرع كاهش بیشتری داشتند.” کاهش داروهای همزمان باعث کاهش اثر در دوز مورد نظر 200 میلی گرم در روز نمی شود.

محققان امیدوارند این دارو را در کودکان و در بیماران با انواع مختلف تشنج آزمایش کنند.

امیدوار کننده ، با هشدارها

اظهار نظر در مورد مطالعه برای اخبار پزشکی Medscape، دکتر جونگ وو لی ، دکتر ، دانشیار برنامه صرع در ادوارد برومفیلد ، بیمارستان بریگام و زنان ، بوستون ، ماساچوست ، گفت که Coenobamate “مطمئناً امید تازه ای” به برخی از بیماران خود داده است.

وی خاطرنشان کرد که چندین نفر از این بیماران تشنج روزانه یا تقریباً روزانه داشته اند و سالها سه یا بیشتر دارو مصرف کرده اند.

لی که در این مطالعه حضور ندارد گفت: “احتمال موثر بودن داروی دیگر برای این بیماران بسیار کم است.” “اما تعداد زیادی از این بیماران به کوئنوبامات پاسخ دادند و برخی از آنها به آزادی کامل تشنج دست یافتند.”

با این حال ، مانند همه داروهای جدید امیدوار کننده ، برخی از هشدارها نیز وجود دارد. لی گفت: “نگرانی مربوط به اثربخشی طولانی مدت بیش از 5 سال و البته عوارض جانبی پیش بینی نشده است.”

بودجه این تحقیق توسط SK Life Science Inc. روزنفلد مشاور SK Life Science است. لی رابطه مالی مربوطه را فاش نکرد.

هفتاد و چهارمین نشست سالانه انجمن صرع آمریکا (AES) 2020: پوسترهای 336 و 340. ارسال شده در 6 دسامبر 2020.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مغز و اعصاب Medscape ، در Facebook و. به ما بپیوندید توییتر.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر