[ad_1]

نیویورک (سلامت رویترز) – شواهد جدید نشان می دهد که گسترش کوری رودخانه یا انکوسرکیازیس ممکن است در تقریباً دو سوم از 34000 فرد در معرض خطر در آمریکا متوقف شده باشد.

بر اساس یافته های ارائه شده در 18 نوامبر در کنفرانس سالانه مجازی انجمن طب گرمسیری آمریکا ، این بیماری در مناطق دورافتاده در جنگل های ونزوئلا و برزیل دنبال می شود ، جایی که کارمندان بهداشت احتمالاً انتقال آن را در 61٪ از جوامع در معرض خطر و 64٪ از جمعیت متوقف کرده اند. بهداشت

“قطع انتقال در بیش از 60٪ از جوامع این منطقه ، که به اعتقاد ما اتفاق افتاده است ، به این معنی است که کشورها قسمت عمده ای از بقیه جمعیت در معرض خطر را برای شانس واقعی گرفته اند. بنابراین ، اگر سو susp ظن ما درست باشد ، اکنون می بینیم انتقال به کمتر از 3٪ از جمعیت اصلی در معرض خطر در آمریکا ، “گفت نویسنده ارشد ، Lindsey Rackers از مرکز کارتر ، یک سازمان غیر انتفاعی در آتلانتا ، جورجیا ، از طریق ایمیل به سلامت رویترز.

کوری رودخانه در اثر کرم حلقوی Onchocerca volvulus ایجاد می شود که با گزش مگس های سیاه آلوده منتشر می شود. از سال 1993 ، یک طرح خصوصی و خصوصی به نام برنامه حذف Onchocerciasis برای آمریکا در حال مبارزه با بیماری برای ریشه کن کردن در مکزیک ، گواتمالا ، اکوادور و کلمبیا ، چهار کشور از شش کشوری است که قبلاً بومی بوده است. آخرین سنگر آن در نیمکره غربی اکنون در جوامع محلی یانومامی در جنگل بارانی آمازون واقع شده و از مرز ونزوئلا و برزیل عبور می کند.

تأیید توقف انتقال به آزمایش های سرولوژیکی کودکان و آزمایشات واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) برای مگس های سیاه در منطقه نیاز دارد. سازمان بهداشت جهانی آستانه هایی را برای اعلام قطع مصرف در کمتر از 0.1٪ سرولوژی مثبت در کودکان و کمتر از 0.05٪ در مگس های عفونی تعیین کرده است.

راکرز و همکارانش ارزیابی خود را بر اساس دو شاهد ارائه می دهند. یکی از آنها سابقه درمان در مناطقی است که در معرض خطر بیماری هستند. تجربه گذشته در جوامع دیگر منطقه نشان داده است که وقتی حداقل 85٪ از افراد جامعه جامعه با 20 یا چند دوره متوالی درمان با ایورمکتین انتهلمینتیک تحت درمان قرار گرفته اند ، انتقال قطع می شود.

راکرز گفت ، گزارش های سال 2019 نشان می دهد که 384 از 629 جامعه (61٪) که در معرض خطر بیماری هستند ، این معیار را برآورده کرده اند که مربوط به 64٪ از جمعیت در معرض خطر است.

شواهد دیگر از آزمایش PCR بر روی مگس های سیاه بدست می آید. از بیش از 84000 مگس جمع آوری شده در جوامع در معرض خطر در ونزوئلا بین سالهای 2006 و 2019 و حدود 76000 مگس جمع شده در جوامع برزیل از سال 2017 تا 2018 ، مشخص شد که 0.1٪ یا کمتر آلوده شده اند در آستانه WHO برای انتقال قطع شده.

راکرز گفت ، داده ها حاکی از آن است که فقط 50 تا 250 مورد جدید در سال وجود دارد. وی افزود ، WHO با این سرعت ممکن است بتواند تا سال 2027 حذف در آمریکا را تأیید کند.

اما رسیدن به آنجا می تواند دشوار باشد.

دکتر دانیل باوش ، استاد دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن که درگیر این موضوع نبود ، گفت: “در واقع ، آخرین مایل یا اینچ آخر همیشه دشوار است ، زیرا شما باید سوزن را در انبار کاه پیدا کنید.” در مطالعه

دکتر باوش از طریق ایمیل به رویترز سلامتی گفت: “به هر حال ، موانع اغلب بیشتر سیاسی و اجتماعی هستند تا علمی.”

اما راکرز خاطرنشان کرد که به جای موانع کنونی ، دولتهای ونزوئلا و برزیل بیشتر کارها را در جوامع یانومامی انجام داده اند.

“من واقعاً می خواهم تأکید کنم که موفقیتی که من گزارش می دهم به دلیل کار تیم های وزارت بهداشت برزیل و ونزوئلا است که در مقابل چالش های دسترسی باورنکردنی که در جنگل های بارانی با آن روبرو می شود ، داروها را در دهان مردم قرار می دهد. آمازون ، “او گفت.

علاوه بر دولت های ملی ، سایر اعضای برنامه حذف Onchocerciasis برای آمریکا شامل WHO ، سازمان بهداشت پان آمریكایی ، مراكز آمریكا برای كنترل و پیشگیری از بیماری ها ، Carter Center ، Merck ، بنیاد بین المللی Lions Clubs و دیگران هستند.

منبع: https://bit.ly/39djIDS نشست سالانه ASTMH 2020 ، 18 نوامبر 2020[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir