[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

یک مطالعه کالبد شکافی بین المللی از 21 بیماری که به علت COVID-19 فوت کردند ، وجود میوکاردیت لنفوسیتیک چند کانونی را در سه بیمار نشان داد (14٪). در شش بیمار دیگر ، لنفوسیت های T بینابینی بزرگ شده کانونی در میوکارد مشاهده شدند ، فقط آسیب کانونی یا بدون آسیب میوسیت.

با این حال ، افزایش نفوذ ماکروفاژ بینابینی ، احتمالاً با نفوذ سیتوکین همراه است ، در 86٪ بیماران مشاهده شد.

وی افزود: “یك روش برای اندیشیدن در این باره این است كه اگر این بیماران به جای كالبدشكافی تحت بیوپسی قرار بگیرند ، حتی در صورت بهبودی بیماران میوكاردیت آسیب میوكارد خواهد داشت. اما با ماكروفاژهای بینابینی ، آسیب دیدگی وجود دارد یا نه “، آسیب شناس قلب و عروق جیمز آر استون ، MD ، بیمارستان ماساچوست ، بوستون.

استون و همکارانش در ماس جنرال ، دو بیمارستان در ایتالیا ، دانشگاه آمستردام و کلینیک مایو در روچستر ، مینه سوتا ، کالبدشکافی را در ماه مارس و آوریل انجام دادند. نتایج در ژورنال قلب اروپا.

روش آنها دقیق بود: میانه 20 بلوک میوکارد با ضخامت کامل از نظر بافت شناسی مورد بررسی قرار گرفت (محدوده 5 تا 29 بلوک).

وجود میوکاردیت ، که با حضور چندین کانون التهاب همراه با آسیب میوسیت همراه تعریف شده ، مشخص شد و ترکیب سلول التهابی توسط شیمی ایمونوهیستوشیمی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

استون در این باره گفت: “من فکر می کنم یکی از خانه های این مطالعه این است که شما باید از قلب نمونه برداری کنید تا آسیب میوکارد را رد کنید. شما فقط با یک یا دو نمونه برداری نمی توانید میوکاردیت را رد کنید.” theheart.org | قلب و عروق Medscape.

“ما به تعدادی از بخشهای مختلف بافتی که در پارافین حفظ شده بود ، نگاه کردیم و فقط 14٪ مبتلا به میوکاردیت بودند. اکثر کالبدشکافیهایی که روی بیمارانی که از COVID-19 می میرند انجام شد ، کالبد شکافی را تغییر داد و انجام نشد. به روشی که میوکاردیت را از بین ببرد ، “اضافه کرد.

برای همه بیماران ، COVID-19 اصلی ترین علت مرگ است ، اما مکانیسم های مرگ سندرم دیسترس تنفسی حاد در 15 نفر ، ذات الریه ویروسی در چهار نفر ، شوک قلبی در یک مورد و ایست قلبی در یک مورد است.

در هفت بیمار سابقه بیماری قلبی عروقی از جمله فیبریلاسیون دهلیزی در چهار مورد ، بیماری شریان کرونر در سه مورد ، هایپرتروفی بطن چپ در یک مورد و تعویض دریچه قبلی در یک مورد وجود داشت. شانزده نفر مبتلا به فشار خون بالا ، هفت نفر دیابت شیرین ، و یک نفر دارای بیماری انسداد ریوی مزمن بود.

در چهار مورد ، پریکاردیت خفیف وجود دارد. آسیب حاد میوسیت در بطن راست ، به احتمال زیاد به دلیل بارگیری یا اضافه بار ، در چهار مورد نیز وجود دارد.

در بیماران مبتلا به میوکاردیت تمایل کمی برای افزایش سطح تروپونین سرم در مقایسه با بیماران بدون میوکاردیت وجود دارد. اختلال در پلاک عروق کرونر ، آنوریسم عروق کرونر یا آمبولی بزرگ ریوی گزارش نشده است.

نفوذ ماکروفاژ ، نه میوکاردیت ، آسیب میوکارد؟

این مطالعه یافته های قبلی تصویربرداری با تشدید مغناطیسی قلب (CMR) را بیشتر روشن می کند ، که نشان می دهد بسیاری از بیمارانی که بهبود از COVID-19 علائم میوکاردیت را نشان می دهد. این مطالعات قبلی شامل یک مطالعه اخیر در ورزشکاران رقابتی و یک مطالعه قبلی توسط Puntmann و همکاران در بیماران نسبتاً جوان مبتلا به COVID-19 بود که ادامه درگیری قلبی را در اکثر بیماران نشان داد.

استون گفت: “من تعجب نخواهم کرد اگر بعضی یا همه تغییرات MR قلبی که در برخی از این مطالعات تصویربرداری اخیر دیده می شود به دلیل ماکروفاژها باشد.”

“آنچه ما دیدیم به هیچ وجه یک آسیب شناسی معمول نیست. این مقدار زیادی ماکروفاژ بود ، بیشتر از آنچه در SARS مشاهده کردیم و بیشتر شبیه مطالعه ای است که در سال 2007 منتشر شد و بیماران مبتلا به سپسیس باکتریایی را بررسی می کرد.” استون گفت.

در یک مطالعه قدیمی روی بیماران مبتلا به SARS ، 35٪ ویروس را در بافت میوکارد توسط PCR تشخیص دادند. در این زیرگروه ، میزان نفوذ ماکروفاژ میوکارد با آنچه در 86٪ موارد COVID-19 شرح داده شده در این مجموعه مشاهده شد ، قابل مقایسه بود.

احتمال دیگر این است که نفوذ ماکروفاژ به جای COVID-19 ، بیماری زمینه ای را منعکس می کند. دکتر نیکولاس G. Frangoganis ، یک متخصص قلب و عروق که مکانیسم های آسیب قلبی ، بهبود و بازسازی را مطالعه می کند ، گفت: به جز یکی از بیماران ، شرایط اولیه پزشکی مربوط به بازسازی قلب را می دانستند.

Frangogiannis از کالج پزشکی آلبرت اینشتین در برانکس ، نیویورک ، سرمقاله ای نوشت که همراه با بررسی کالبد شکافی بود.

“مشکل این یافته افزایش نفوذ ماکروفاژ این است که تفسیر آن بسیار دشوار است ، زیرا با افزایش سن ، و به ویژه در یک جمعیت کمتر سالم ، تعداد و تراکم ماکروفاژها در قلب افزایش می یابد ، بنابراین غیرممکن است وی به عنوان تأثیر خود عفونت تفسیر می شود ، مگر اینکه شما یک گروه کنترل مناسب داشته باشید که از مشخصات یکسانی برخوردار باشد ، ادعا تقریباً غیرممکن است. “

“از ابتدای شیوع همه گیری ، من متوجه شده ام که به نظر می رسد افرادی هستند که می خواستند هر مورد به میوکاردیت مبتلا شود و دیگران نیز تعصب داشتند که نمی خواستند COVID-19 علت میوکاردیت باشد. من فکر می کنم ما” استون گفت: “این هیچ چیزی درباره این ویروس نیست و یا هیچ چیزی نیست ، بلکه کمی از همه چیز است.”

استون و فرانگوجیانیس درگیری منافع را گزارش نکردند.

Eur Heart J. 2020 41: 3827-3835 ، 3836-3838. متن کامل ، ویرایش[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر