[ad_1]

دکتر محمد کاشانی-ثابت در یک مجمع مجازی درباره بدخیمی های پوست ، که به طور مشترک توسط انستیتوی پزشکی تحصیلات تکمیلی و آکادمی جهانی علوم ارائه شده است ، فرکانس میتوزی ، به درستی اعمال شده ، دارای تأثیر پیش آگهی در ملانوم قابل مقایسه با زخم ضایعه است. آموزش پزشکی.

کاشانی ثابت ، متخصص پوست ، مدیر برنامه تحقیقاتی ملانوما و دانشمند ارشد موسسه تحقیقات پزشکی کالیفرنیا اقیانوس آرام ، سانفرانسیسکو ، اولین نویسنده یک مطالعه مهم اخیر است که استدلال محکمی برای ادغام مجدد شاخص میتوزی در کمیسیون مشترک ایالات متحده ارائه می دهد. سیستم قرارگیری ملانوم در کنترل سرطان (AJCC).

شاخص میتوزیک در نسخه هفتم سیستم طبقه بندی AJCC موجود است ، اما به دلیل نگرانی هایی که می تواند منجر به درمان بیش از حد بیماران با ملانومای بسیار نازک با ضخامت کمتر از 0.5 میلی متر شود ، از نسخه 8 فعلی حذف شده است. .

سرعت میتوزی ، مانند ضخامت تومور ، یک متغیر پیوسته است. و مانند ضخامت تومور ، سرعت میتوزی با بقا رابطه غیرخطی دارد. بنابراین ، سیستم AJCC برای تشخیص بیماری T1-T4 از ضخامت تومور توزیع شده ناهموار 1 ، 2 و 4 میلی متر استفاده می کند. اما تا زمان مطالعه به رهبری کاشانی-ثابت ، هیچ نقطه بهینه میتوز مشخص نشد.

وی و محققان وی در انستیتوی ملانومای استرالیا مجموعه ای متشکل از 5050 بیمار مبتلا به ملانوم پوستی اولیه در استرالیا و شمال کالیفرنیا را جمع آوری کردند که یا به دلیل ملانوم متاستاتیک فوت کردند یا حداقل 8 سال پیگیری بدون متاستاز باقی ماندند. میانگین پیگیری گروه همبستگی 9.5 سال بود.

محققان نقاط فرکانس میتوزی تولید شده توسط رایانه و تأثیر آن بر بقا را برای هر دسته از ملانوم T ایجاد کردند ، سپس ارزش آنها را در آموزشهای تصادفی و مجموعه های اعتبار سنجی از گروه بزرگ آنها ارزیابی کردند. برای ملانوم T1 ، نقطه برش مطلوب 2 میتوز در میلی متر مربع بود. بیش از دو نفر به طور مستقل با افزایش خطر مرگ و میر مرتبط هستند. برای بیماری T2 ، نقطه قطع مطلوب 4 ، برای T3 6 و برای T4 7 میتوز / میلی متر مربع است.

یافته های کلیدی مطالعه: در تحلیل رگرسیون چند متغیره ، ضخامت تومور با بقا همراه بود ، با نسبت شانس 1.58 ، زخم نسبت شانس 1.55 ، و میزان میتوزی در نقطه شکست دارای ضریب شانس 38/5. هر یک از این سه ویژگی به طور مستقل با بقا مرتبط بود (پ <.00005). کاشانی ثابت گفت که با وجود بیش از سه برابر احتمال فراوانی میتوزی در مقایسه با زخم ، در یک تجزیه و تحلیل Kaplan-Meyer ، تأثیر زنده ماندن در حضور زخم "تقریباً یکسان" با افزایش میزان میتوز در هر یک است. دسته T

او و متقاضیانش یک سیستم دسته بندی شده T طبقه بندی شده شامل این اطلاعات جدید را پیشنهاد کردند. در تعیین ملانوم T1-T4 تغییری در ضخامت تومور مشاهده نشد: T1 کمتر از 1.0 میلی متر ، T2 بیشتر از 1-2.0 میلی متر ، T3 بیشتر از 2.01-4 بود ، 0 میلی متر و T4 بیشتر از 4.0 میلی متر است. اما اکنون ، در هر دسته T ، پیشنهاد این است که تعیین “a” به معنی عدم ایجاد زخم یا افزایش میزان میتوز است ، در حالی که “b” به معنی زخم و / یا افزایش میزان میتوز ، با استفاده از نقطه برش بهینه است. برای این گروه T وجود دارد. در مجموعه داده های استرالیا / کالیفرنیای شمالی ، این دسته های T جدید تقسیم مشخصی در بقای تجمعی نشان می دهند.

کاشانی ثابت و همکارانش پیشنهادی را برای اعتبار سنجی نتایج خود با استفاده از پایگاه داده AJCC ارائه دادند. وی بر اساس اولین نگاه به اعداد ، “ما فکر می کنیم واقعاً بسیار محتمل است که این مشاهدات در این مهمترین مجموعه داده ها تکرار شود”.

دکتر سانسی لیچمن طی یک میزگرد ، مثالی اخیر از عمل شخصی خود ارائه داد که در آن شاخص میتوزی بالا ، همانطور که کاشانی ثابت و همکارانش تعریف کردند ، به عنوان یک پرچم قرمز عمل می کند.

لیچمن ، استاد و رئیس گروه پوست در دانشگاه بهداشت و علوم در اورگان ، پورتلند ، گفت: “من یک بیمار با ملانوم 0.3 میلی متر با سه میتوز داشتم. از گره لنفاوی کنترل بیمار نمونه برداری کردم و مثبت بود.”

کاشانی ثابت اظهار داشت که اگرچه شاخص میتوزی افزایش یافته در صورت وجود برای متاستازها یک نیاز مطلق نیست ، اما یک یافته مهم از نظر پیش آگهی است.

بعلاوه ، از آنجا که درمانهای کمکی با ارزش اثبات شده در بیماریهای مثبت گره ای بطور فزاینده ای در ملانوم منفی گره ای مورد مطالعه قرار می گیرند ، شناسایی زیرگروههای گره منفی پرخطر که باید چنین درمانی برای آنها هدف گذاری شود بسیار مهم خواهد بود.

“در حالی که تومورهای T4 و ملانومای زخمی به وضوح خطر بالایی دارند ، اما هیچ بیماری را که در معرض خطر زیادی متاستاز از راه دور و مرگ است ، اسیر نمی کند. من فکر می کنم که فرکانس میتوزی روش دیگری برای شناسایی بیمارانی است که سودمندی و ما باید کاندیدای گنجاندن در این آزمایشات درمانی کمکی باشیم زیرا بیماران مبتلا به گره های منفی را هدف قرار می دهیم “، طبق گفته کاشانی ثابت.

وی گفت که هیچ تضاد منافع مالی در مورد ارائه وی وجود ندارد.

آکادمی جهانی آموزش پزشکی و این سازمان خبری متعلق به یک شرکت هستند.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir