[ad_1]

به گفته بخشی از یک متخصص که به داده های منتشر شده و تجربیات تجربی در مجازی پوست به روز رسانی رنگی 2020

دکتر اندرو الکسیس ، رئیس گروه پوست در کوه سینا مورنینگ ساید و کوه سینا گفت: به دلیل خطر تشدید هایپرپیگمانتیشن ، باید از لایه بردارهای سطحی استفاده منطقی کرد ، اما “لایه برداری برخی از مزایا را در رفع سریع رنگدانه ایجاد می کند.” وست ، نیویورک ، در این نشست گفت.

رسیدگی به هایپرپیگمانتاسیون در پوست رنگی یک هدف اساسی است. برای بسیاری از بیماران ، هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب (PIH) ، که همراه با آکنه Fitzpatrick نوع IV یا بالاتر پوست است ، وزن بیشتری نسبت به خود آکنه تحمیل می کند.

الکسیس ، که همچنین استاد پوست در دانشکده پزشکی Icahn در کوه سینا ، نیویورک است ، گفت: “PIH یکی از نیروهای محرک در میان بیماران پوست تیره است که به یک متخصص پوست مراجعه می کنند.” وی افزود: بیماران اغلب این ماكول هایپرپیگمانته را به عنوان زخم توصیف می كنند و نگران هستند كه قابل برگشت نباشند.

به گفته الکسیس ، برای پوست های تیره ، ترکیبی از روش های درمانی که برای آکنه استفاده می شود باید عوامل بیماری زا را که به طور همزمان باعث آکنه و PIH می شوند ، برطرف کند. وی توصیه کرد در اولین بازدید اهداف و برنامه آکنه و محلول PIH را شرح دهد.

از بین این دو هدف ، حل PIH اغلب یک چالش بزرگتر است. رتینوئیدهای موضعی دارای اثرات ضد التهابی هستند ، اما الکسیس پیشنهاد می کند که برای کنترل کامل التهاب ، مواد اضافی مانند آنتی بیوتیک های موضعی ، داپسون موضعی و بنزوئیل پراکسید معمولاً مورد نیاز است.

وی گفت: “رتینوئیدهای موضعی به دلیل تأثیر دو بر روی آکنه و PIH ، به عنوان پایه ای برای درمان آکنه عمل می کنند ، به ویژه در پوست های رنگی. با این حال ، وی اضافه کرد که این امر نیاز به پشتیبانی با “یک درمان ترکیبی کاملاً گردآوری شده برای مقابله با هرچه بیشتر عوامل بیماریزا دارد”.

یکی از این عوامل التهاب زیر بالینی است. الکسیس با اشاره به مطالعاتی که برای اولین بار در دانشگاه هوارد واشنگتن آغاز شد ، گفت: اکنون داده های قوی وجود دارد که نشان می دهد نفوذ لنفوسیت های T و افزایش بیان سیتوکین های پیش التهابی حتی در پوست بدون عارضه بالینی در بیماران با آکنه تیره تر است.

در بیماران با PIH قابل توجه ، وی آنتی بیوتیک های خوراکی را برای اثرات ضد التهابی سیستمیک آنها در نظر گرفت ، و باعث آزاد شدن داروی سارسایکلین به عنوان یک عامل طیف باریک با تأثیر قوی بر کوتی باکتریوم آکنه. ثابت شده است که این تتراسایکلین ، که یک گزینه نسبتاً اخیر به گزینه های درمان آکنه است ، “در بیماران مختلف از دارونما بهتر است” ، از جمله افرادی که رنگ پوست آنها تیره است.

الکسیس گفت: “مکمل دیگری که می تواند برای اثرات ضد التهابی مورد استفاده قرار گیرد ، فوم موضعی ماینوسایکلین است. این ماده همچنین در جمعیت های مختلف بیمار مورد مطالعه قرار گرفته و نشان داده شده است که از ماشین برتر است.”

در آکنه ، پاسخ به اکثر این روشهای درمانی نسبتاً سریع است ، اما کنترل PIH بیشتر طول می کشد. وی پس از رفع آکنه ، معتقد است که لایه برداری شیمیایی سطحی باعث تسریع در بهبود PIH می شود.

در یک مطالعه تصادفی کوچک ، که او نقل می کند ، پوسته سطحی اسید گلیکولیک اضافه شده به فرمول اصلاح شده کلیگمن (هیدروکینون 2، ، ترتینوئین 0.05 hyd و هیدروکورتیزون 1)) نتایج قابل توجهی پایین تر در منطقه متوسط ​​رنگ آمیزی و شاخص در سن 12 هفتگی (پ = 0.004) و 21 هفتهپ <.001 فقط طبق فرمول کلیگمن). الکسیس گفت که او همان تجربه بالینی را با لایه برداری شیمیایی داشته است

برای بسیاری از بیماران مبتلا به آکنه های پوست تیره ، بعد از چهار هفته که با بسیاری از داروها با ستون فقرات رتینوئید محلی ترکیب می شود ، نتایج خوبی حاصل می شود. یک هفته پس از قطع ترکیب ، می توان لایه برداری شیمیایی سطحی را با دوز بسیار کمی در یک برنامه شبانه شروع کرد. در صورت تحمل ، دوز دارو ممکن است به آرامی افزایش یابد.

به گفته الکسیس ، تیتراسیون آهسته همه عوامل محلی در پوست رنگی ، نه فقط لایه برداری شیمیایی سطحی ، منطقی است. برای بیمارانی که تازه به رتینوئید مبتلا شده اند ، وی همچنین توصیه می کند دوزهای شبانه مصرف شود تا از تحریکاتی که باعث تشدید PIH می شود ، جلوگیری شود. وی گفت: خطرات عوارض جانبی زودرس است. “ما باید دست بیماران خود را برای 2 هفته اول نگه داریم. هشدار به خشکی و پوسته پوسته شدن. مرطوب کننده ها را توصیه کنید و دوزها را پایین نگه دارید.”

الکسیس گفت: فواید و خطرات درمان آکنه برای پوست تیره تا روشن متفاوت است. وی افزود که یک روش اندازه گیری شده ، که شامل استراتژیهای خاصی برای PIH است ، نتیجه می دهد.

وی با ارائه درمانی با استراتژی ای که هم آکنه و هم PIH را برطرف می کند ، گفت: “ما می توانیم در بیمارانی که دارای پوست تیره تر هستند بارها و بارها نتایج جوش عالی داشته باشیم.”

شواهدی از درمان موثر PIH به عنوان یک هدف خاص در درمان آکنه وجود دارد. در مطالعه ای که تأثیر روانی اجتماعی PIH را در 50 بیمار آکنه ارزیابی کرد ، 54٪ گفتند که PIH منبع اختلال است. این مطالعه یکی از اولین تحقیقاتی بود که تأثیر PIH را به عنوان منبع جداگانه کیفیت زندگی در بیماران آکنه ارزیابی کرد.

دکتر کاتلین فرانکا ، استادیار پوست در دانشگاه میامی گفت: “برای بهبود کیفیت زندگی بیمار ، یک متخصص پوست باید هم آکنه و هم رنگ پرشی بعد از التهاب را درمان کند.”

به طور خاص ، فرانكا ، رهبر مطالعه PIH ، اظهار داشت كه PIH ، مانند آكنه ، منبع اعتماد به نفس پایین است. در مورد PIH ، “بیشتر بیماران از لکه ها احساس ناراحتی می کنند” ، وی در مصاحبه ای گفت.

وی افزود: “استراتژی های پنهان سازی لکه های هایپرپیگمنتیشن شامل استفاده از آرایش و حتی مدل های مختلف مدل مو برای پوشاندن مناطق آسیب دیده است.” خوب-وجود.

الکسیس گزارش روابط مالی با بسیاری از شرکت های داروسازی ، از جمله شرکت هایی که داروهای جوش تولید می کنند ، است.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر