از جمله زمان بسیار کوتاه برای بررسی این پرونده ها و ورود سریع به کانادا و نیز هموار شدن راه برای اقدام جهت دریافت اقامت دائم کانادا می باشد. دارندگان اقامت موقت کانادا برخلاف افرادی که به اقامت دائم دست پیدا کردهاند، تنها بسته به نوع اقامت موقتی که دارند میتوانند در موضوعات مختلف مشارکت کنند. اما با توجه به بسته شدن سفارت کانادا در ایران در حال حاضر انجام مراحل انگشت نگاری کانادا در یکی از کشورهای ترکیه، گرجستان، ارمنستان، امارات و آذربایجان صورت خواهد پذیرفت، و متقضاییان باید در زمان معین شده به سفارت کانادا در یکی از کشورهای مذکور مراجعه کنند. با توجه به رقابت در برخی از برنامه های اقامتی داشتن حداقل امتیاز ، تضمینی برای انتخاب متقاضیان ثبت نام مهاجرت به کانادا نمی باشد و متقاضیان می بایست حداقل امتیازهای انتخاب شده در دورهای قبل را نیز مد نظر قراردهند . در این بین نکات مهاجرت به کانادا بایستی مورد توجه خاص قرار گیرد.

، بدون هیچ تدبیر جانبی، شاغل نیز باشید.

کانادا این افراد بایستی همان حرفه خود را در استان کبک ادامه و توسعه دهند. بسیاری از افراد در جهان به دلایل مختلف تمایل به مهاجرت داشته و قصد دارند ادامه زندگی را خارج از کشور خود ادامه دهند. ریشه بسیاری از این مشکلات زندگی در کانادا البته به نوع فرهنگ نهادینه در کشور ما و عادات اجتماعی موجود باز میگردد. به طور مثال شما با داشتن نوع تحصیلی اقامت موقت کانادا نمیتوانید همزمان در کانادا، بدون هیچ تدبیر جانبی، شاغل نیز باشید. البته در خاطر داشته باشید که اقامت موقت کانادا همیشه به معنی یک حق اقامت کوتاه مدت نیست؛ در برخی شرایط ممکن است شما بین ۵ تا ۱۰ سال اجازه اقامت در کانادا داشته باشید. همچنین فرد اسپانسر شونده که پدر,مادر, و یا پدر بزرگ مادر بزرگ می باشند، باید سند مبنی بر خرید بیمه درمانی به مدت یک سال در کانادا را ارایه دهند. مدت زمان اخذ این رگولیشن بین 2 ماه تا یکسال است. این برنامه مختص متقاضیان اقامت دائم کاناداست که سابقه کار حداقل حدود یکسال در استان کبک را داشته و یا حداقل دو سال معادل 1800 ساعت در استان مربوطه تحصیل کرده و مدرک دریافت نموده اند.

{||||||||||||||||}

شرایط این برنامه مهاجرتی تا اندازه زیادی در تمان استان های کانادا شبیه به هم می باشد و شامل: داشتن سابقه مدیریت ارشد، تمکن مالی لازم، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه (با تفاوت هایی البته)، حداقل مدرک تحصیلی می باشد. البته ویزای تحصیلی دشواری های خود را نیز دارد. برای شناخت بیشتر ماهیت اقامت موقت کانادا باید با این پرسش شروع کرد که اقامت موقت کانادا با اقامت دائم آن چه تفاوتی دارد؟ جهت رسیدن بدین منظور، سازمان مهاجرتی کوچ با بکارگیری کارشناسان خبره مهاجرتی جهت کشورهای مختلف از جمله اقامت کانادا و همکاری نزدیک با وکلای رسمی ICCRC در کشور کانادا، شرایط لازم جهت موفقیت شما را فراهم نموده است. البته این خوش شانسی برای کسانی می باشد که امتیازات لازم را از فاکتورهای دیگر مانند ارزش اموال و دارایی، تحصیلات، تجربه مدیریت و غیره آورده باشند. در این بین برخی از برنامه های فعال در این حوزه یا اصولا نیازی به مدرک زبان ندارند، یا ارائه مدرک زبان میتواند به بعد موکول شود یا اینکه نیاز به مدرک زبان با نمره بالا ندارند.

{تورنتو در جایگاه سوم شهرهای مهاجرپذیر قرار دارد.|البته دو روش کلی در این دسته بندی قرار می گیرند.}

ما در ویزا موندیال با آگاهی کامل از شرایط ورود به دانشگاه های کانادا، و شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا، این انتخاب را برای موکلین انجام میدهیم. از ویژگی های بارز این روش مهاجرتی، دریافت کارت PR یا همان اقامت دائم کانادا از ابتدای ورود به کاناداست. این نظرسنجی نشان داد که تورنتو و ونکوور (مشترک ۱۰۹) دارای بالاترین هزینه های زندگی در کانادا می باشند. ضمنا در نظر داشته باشید که برخی از دانشگاههای این کشور هزینه بسیار زیادی را به همراه دارد و ممکن است شما را دچار مشکل کند. تورنتو در جایگاه سوم شهرهای مهاجرپذیر قرار دارد. البته دو روش کلی در این دسته بندی قرار می گیرند. ژورنال ایرانیان کانادا رسانه ای سیاسی و اجتماعی است که خبرها، گزارش ها و تحلیل هایی را که به نحوی زندگی ایرانیان و بخصوص ایرانی کانادایی ها را تحت تاثیر قرار می دهند پوشش می دهد.

کانادا البته شرایط ذکر شده، شرایط بالاتر از حداقل ها بوده ولی موفقیت متقاضی را بشدت افزایش می دهند. همچنین خرید حداقل 51 درصد از سهام یک بیزینش فعال، همراه با ارایه یک بیزینس پلن قوی جهت توجیح برنامه خود جهت توسعه کس و کار خریداری شده و همینطور تاییدیه LIMA نیز از دیگر ملزومات این امر است. البته این والدین اجازه کار در کانادا را نخواهند داشت، مگر اینکه خود نیز پس از ورود برای پذیرش یک دوره تحصیلی اقدام کنند تا پس از تحصیل ویزای کاردریافت نمایند. شاخص بودن افراد متقاضی این برنامه اقامتی در حرفه و تخصص خود، حائز اهمیت می باشد. این بدان معناست که متقاضی اجباری ندارد تا در کانادا کسب و کاری راه اندازی یا خریداری نماید. افرادی که در این رده سنی می باشند همچنان می توانند از طریق برنامه های اسکیل ورکر استانی و یا سرمایه گذاری کانادا و خود اشتغالی جهت مهاجرت و اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند .

ایندکسر