[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

نیویورک (AP) – ممنوعیت ناهار خوری در داخل رستوران های نیویورک از روز دوشنبه در حالی اجرا شد که مقامات سعی کردند سرعت رشد مجدد ویروس کرونا را کاهش دهند.

این محدودیت که هفته گذشته توسط فرماندار اندرو کوومو اعلام شد ، ضربه سختی به صنعت آشفته ای است که شهر را به پایتخت آشپزی تبدیل کرده است. در نیویورک حدود 24000 رستوران وجود دارد و اگر زمستان امسال فقط به برون سپاری و شام در فضای باز محدود شود ، مالکان نسبت به اخراج و تعطیلی هشدار داده اند.

همین هفته گذشته ، کلوپ 21 در مرکز شهر منهتن ، که نزدیک به یک قرن مورد علاقه نخبگان حاکم بود ، اعلام کرد که به دلیل شیوع بیماری همه گیر در حال بسته شدن است.

بیل دو بلازیو ، شهردار نیویورک روز دوشنبه گفت که با صاحبان رستوران و کارگران همدردی می کند ، اما به افزایش تعداد موارد و بستری شدن در بیمارستان اشاره کرد. بیش از 1700 بیمار در این آخر هفته با عفونت COVID-19 در شهر بستری شدند ، تقریباً یک ماه پیش سه برابر شده است.

دی بلاسیو در یک جلسه مطبوعاتی گفت: “ما باید این صنعت را بازگردانیم. ما باید رستوران هایی را که دوست داریم بازگردانیم. اما این زمان می برد و در این بین ما باید ایمن باشیم ، زیرا این موج دوم بسیار بسیار واقعی است.” .

حتی در حالیکه شهردار روز دوشنبه شروع توزیع واکسن را جشن گرفت ، وی هشدار داد که محدودیت های بعدی در آینده نزدیک امکان پذیر است.

کوومو گفته بود که تلاش می کند از بدترین حالت جلوگیری کند ، زیرا بیمارستان های شلوغ ممنوعیت غذا خوردن در خانه و بیرون را وضع کردند.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر