مقامات روسی فشار برای پیوستن به آزمایشات واکسن را توصیف می کنند


مسکو (رویترز) – در اواخر سپتامبر ، سرگئی ماریانوف ، مسئول شهرداری مسکو ، یک سری پیام کوتاه برای زیردستان خود ارسال کرد: “همکاران! … این خرابکاری چیست ؟؟؟ “

مارتینوف از عدم تمایل آشکار کارکنانش برای پیوستن داوطلبانه به آزمایشات انسانی واکسن کرونا ویروس Sputnik V روسیه ، که به نام ماهواره دوره اتحاد جماهیر شوروی که باعث ایجاد مسابقه فضایی شد ، مبهوت است. یک مقام مسئول در اداره املاک شهر مسکو گفت که بسیاری از سهمیه های کارکنان وی برای پیوستن به روند همچنان پر نشده است.

وی گفت که شنیده است برخی از کارگران در حال ثبت نام برای عکسبرداری از آنفلوانزا هستند ، و این آزمایشات را برای آزمایش ویروس کرونا غیر قابل قبول می کند.

مارتيانوف در متن ها گفت: “چه كسي را مي خواهي فريب بدهي ؟؟؟” “واکسن ویروس کرونا یک اولویت مطلق است !!!”

وی گفت ، هرکسی که دچار پنچر آنفولانزا شده باشد ، هنوز مجبور است برای آزمایش COVID ثبت نام کند و اجازه یک ماه تأخیر را بدهد. او از همکارانش خواست که در دادگاه ها دوستان و خانواده خود را استخدام کنند. حداقل دو نفر به ازای هر کارمند!

مارتيانف ، رئيس بخش وي و مديريت شهر مسکو ، به درخواست ها براي اظهارنظر پاسخ نداد. وزارت بهداشت مسکو گفت این واکسن قبلاً دو مرحله از آزمایشات بالینی را پشت سر گذاشته و ایمنی آن را نشان داده است و تصمیم به شرکت در این آزمایش فقط به طور داوطلبانه و فقط پس از معاینه پزشکی توسط ساکنان گرفته شده است.

اما گزارش های دیده شده توسط رویترز نشان می دهد که چگونه برخی از مقامات دولت روسیه تحت فشار شدید برای ثبت نام در آزمایشات قرار دارند ، که به گفته متخصصان اخلاقی پزشکی می تواند استانداردهای اخلاقی را برای شرکت داوطلبانه در چنین آزمایشاتی نقض کند.

یک منبع نزدیک به دپارتمان ماریانوف به رویترز گفت که به همه بخشهای اداره شهر مسکو که حدود 20 هزار نفر شاغل دارند ، سهمیه هایی برای شرکت در دادگاهها داده شده است.

آزمایش واکسن های روسی از اوایل سپتامبر آغاز شد و در 29 کلینیک در مسکو در مراحل نهایی است. در حال حاضر حدود 20،000 نفر در آن شرکت کرده اند. دولت می گوید نتایج موقت نشان می دهد که واکسن 92٪ موثر است. این کشور قصد دارد سال آینده بیش از یک میلیارد عکس در داخل و خارج از کشور تولید کند.

حتی قبل از پایان آزمایشات ، روس ها از قبل واکسن دریافت کرده اند. این دارو در ماه آگوست از طرف مقامات روسیه تایید رسمی قانونی را دریافت کرد. روسیه ، که چهارمین مورد گزارش شده از بیماری COVID-19 در جهان است ، می گوید تاکنون بیش از 100000 نفر را که در معرض خطر بالایی هستند به عنوان مأمور خدمت ، پزشکان و معلمان تلقیح کرده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور گفت این واکسن “همه آزمایشات را پشت سر گذاشته است”. کرملین گفت ، پوتین خود هنوز واکسینه نشده است: موقعیت او به این معنی است که او نمی تواند چیزی را که هنوز در حال آزمایش است ، بردارد. در ماه آگوست ، پوتین گفت که یکی از دخترانش واکسینه شده است و پس از آن حال خوبی دارد.

مسکو در انجام دادگاه ها به لشکرهای مقامات بخش دولتی روسیه که برای پرداخت آنها به دولت متکی هستند کمک می کند. به مدت سه روز در ماه نوامبر و شش روز در ماه اکتبر ، خبرنگاران رویترز از 13 کلینیک آزمایشگاهی بازدید کردند و با 32 شرکت کننده در این روند گفتگو کردند. 30 نفر از 32 نفر گفتند که در مورد روند کار به آنها گفته شده است.

از 32 نفر ، 23 نفر گفتند که آنها داوطلب واقعی هستند. بیشتر ابراز اشتیاق برای شرکت در روند.

نه نفر گفتند که آنها داوطلب واقعی نیستند. همه نه کارمند بخش دولتی بودند که خواستند نامشان فاش نشود. بسیاری گفتند که احساس می کنند نمی توانند درخواست کارفرمایان خود برای درخواست واکسیناسیون را رد کنند ، اما با ورود آنها ، آزمایشات پزشکی غیرقابل قبول بودن آنها را نشان می دهد یا پرسنل به آنها دلیل رد داده اند.

برخی گفتند که به درمانگاه رسیده اند و سپس به راحتی از شرکت در این کار خودداری کردند. هیچ کس نگفت که آنها برخلاف میلشان تزریق شده اند.

اخلاق پزشکان گفتند که فشار بر مقامات دولتی هنوز هم می تواند هنجارهای راهنمای آزمایش اخلاقی را گسترش دهد.

جولیان ساولولسکو ، استاد اخلاق در دانشگاه آکسفورد گفت ، به طور کلی ، اگر مردم فکر کنند که اگر آنها از شرکت در دادرسی خودداری کنند ، هزینه آنها را تهدید می کند ، این یک زورگویی است که در ایالات متحده ، انگلیس یا سایر کشورهای غربی توجیه پذیر نخواهد بود. رویترز

جاناتان آیوز ، خواننده تجربی اخلاق زیستی در مرکز اخلاق پزشکی در انگلیس در انگلیس ، گفت آنچه که قهری در نظر گرفته می شود ممکن است به رابطه بین شرکت کنندگان بستگی داشته باشد.

“حتی اگر کارفرما فشار بسیار کمی به کارمند برای شرکت در دادرسی وارد کند و این کارمند احساس کند که اگر این فشار را تحمل نکنند ممکن است شغل یا رفاه او در معرض خطر قرار گیرد ، من فکر می کنم که این کار اجباری خواهد بود ، و من خیلی نگران این مسئله هستم. “

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه ، که از تولید واکسن پشتیبانی می کند و مسئول عرضه آن در بازار خارج است ، از اظهار نظر خودداری کرد.

الکسی کوزنتسوف ، دستیار وزارت بهداشت که موسسه گاماله را اداره می کند ، جایی که واکسن در حال تولید است ، گفت که شرکت داوطلبان در آزمایشات بالینی “فقط به صورت داوطلبانه امکان پذیر است”.

“اجباری”

با واکسن قبلاً تأیید شده ، برخی از کارمندان مستقیماً به کارمندان سفارش داده اند که عکس ها را دریافت کنند.

اولگا تسوتکووا ، معاون افسر پزشکی کلینیک شماره 3 مسکو ، در بیانیه ای در ماه اکتبر برای کارمندان گفت: “کلینیک ما دستور واکسیناسیون اجباری علیه COVID-19 را صادر کرده است. این توسط بخش بهداشت مسکو کنترل می شود.”

وی در پیام WhatsApp که توسط رویترز دیده شد ، بدون توضیح توضیح داد: “اگر از واكسن زدن امتناع كنید ، می توانید از كار اخراج شوید. این امر قانونی وجود دارد.”

از کلینیک شماره 3 در مورد سال برای اظهار نظر ، مسکو یکی از معدود مناطقی است که به کارکنان بهداشتی فرصت واکسیناسیون علیه ویروس کرونا داده می شود و دستور واکسیناسیون کارکنان کلینیک میزان مراقبت آنها را نشان می دهد.

در این بیانیه آمده است: “تصمیم گیری برای واکسیناسیون توسط کارمندان داوطلبانه و فقط پس از انجام معاینه پزشکی انجام می شود.”

اداره بهداشت مسکو در مورد این دستور توضیحی نداد.

Savulescu ، استاد آکسفورد ، گفت: این واکسن می تواند از نظر اخلاقی معرفی شود در حالی که در صورت وجود شواهد کافی مبنی بر بی خطر بودن ، آزمایشات بالینی همچنان ادامه دارد. وی گفت: “اگر به این مرحله رسیده اید ، توجیه سیاست اجباری امکان پذیر است.”

وی افزود بدون دانستن اطلاعات ایمنی Sputnik V ، نمی توان درمورد تصمیم روسیه اظهارنظر کرد. برگزارکنندگان این محاکمه اظهار داشتند که تاکنون هیچ اتفاق سو ad پیش بینی نشده ای رخ نداده است و نظارت بر شرکت کنندگان همچنان ادامه دارد ، اما اطلاعات دقیق ایمنی منتشر نشده است.

واکسیناسیون اجباری در صنعت بهداشت و درمان ایالات متحده معمول است. اداره ایمنی و بهداشت شغلی آمریکا (OSHA) در گذشته گفته بود كه كارفرمایان حق تحمیل واكسن را دارند. مقررات واکسن ملی مختلط در اروپا وجود دارد. برخی از کشورها به واکسیناسیون در دوران کودکی نیاز دارند ، اما کارشناسان می گویند کارفرمایان به طور کلی قادر به انجام این کار برای کارمندان نیستند.

بودجه ها

جامعه جهانی استانداردهایی را برای اطمینان از مشارکت اخلاقی در آزمایشات بالینی تعیین کرده است. طبق رهنمودهای اعلامیه انجمن پزشکی جهانی هلسینکی ، که توسط اکثر کشورهای جهان استفاده می شود ، افرادی که در آزمایشات بالینی شرکت می کنند باید بتوانند رضایت دهند ، از تمام جنبه های آزمایش که مربوط به آنها است مطلع شوند و داوطلبانه شرکت کنند.

روسیه مجموعه متفاوتی از رهنمودهای مورد توافق بین المللی – از شورای بین المللی هماهنگی الزامات فنی محصولات دارویی برای استفاده انسان (ICH) را به تصویب رسانده است. آنها همچنین می گویند مشارکت باید داوطلبانه باشد.

این فرایند شامل امضای فرم رضایت آگاهانه است. در مسکو ، شرکت کنندگان یک سند 16 صفحه ای مشابه را امضا کردند که بیان داشت مشارکت داوطلبانه ، بدون حقوق بوده و “غیرممکن است که امکان ایجاد یک اثر جانبی غیر منتظره را رد کرد.”

کارمندان بخش مارتيانوف و همچنين ساير کارمندان موسساتي که از بودجه دولت روسيه تأمين مي شوند ، به عنوان “کارمندان دولت” يا “کارمندان دولت” شناخته مي شوند. هنگامی که کرملین به تعداد زیادی از مردم برای شرکت در پروژه هایی از جمله رأی دادن در انتخابات یا همه پرسی نیاز دارد ، صفوف آنها اغلب در روسیه به عنوان ابزاری قابل اعتماد توصیف می شود.

دنیس ولکوف ، جامعه شناس ، معاون مرکز لوادا ، یک سازمان مستقل نظر سنجی ، گفت بسیاری از روس ها با مشاغل تأمین شده توسط دولت احساس وظیفه می کنند آنچه را که دولت می خواهد به عنوان بخشی از یک قرارداد اجتماعی بین آنها و دولت فراهم کند. .

وی گفت: “دولت از شما می خواهد و در عوض از شما مراقبت می کند و رفاه مالی را برای شما فراهم می کند.” “این یک بازی ظریف است. آنها شما را مجبور نمی کنند ، شما را متقاعد می کنند ، متقاعد می کنند و به شما توصیه می کنند.”

طبق آخرین برآورد خدمات آماری دولت فدرال ، در روسیه تقریباً 19 میلیون بودجهتنیکی در مدارس ، بیمارستان ها یا بهداشت شهرداری کار می کنند. این 26 درصد جمعیت در سن کار روسیه است که چیزی کمتر از 72 میلیون نفر است.

“انجام شده”

در یک کلینیک در سولنتسوو ، محله ای از ساختمان های بلندمرتبه آپارتمانی در حومه مسکو ، پنج نفر حاضر شدند تا ظرف یک ساعت به این روند بپیوندند. هر پنج رویترز گفتند که آنها واقعاً نمی خواهند شرکت کنند ، اما احساس کردند که باید – آنها در میان 9 کارمند بخش دولتی هستند که می گویند رئیس آنها آنها را تحت فشار قرار داده است تا شرکت کنند.

یک کارگر اورژانس میانسال گفت: “آنها ما را به اینجا آوردند.” وی گفت كه به كل تیمش گفته شد كه ثبت نام كنند. “نه گفتن غیرممکن است ، شما فقط نمی توانید”.

سرویس های اورژانس مسکو گفتند که شرکت در آزمایشات واکسیناسیون “کاملاً داوطلبانه است ، هیچ زورگویی علیه کارکنان وجود ندارد” و تاکنون 101 داوطلب واکسینه شده اند.

یک معلم گفت که به مدرسه ای که وی کار می کند سهمیه مکان های آزمایشی داده می شود ، اما این چیزی فراتر از دعوت به شرکت بود.

این معلم با بیان اینکه 17 نفر از کارمندان ثبت نام کرده اند ، گفت: “اگر آنها می گویند شما باید بیایید ، باید بیایید.”

دو کارمند بیمارستان گفتند که آنها توسط کارفرمای خود اعزام شده اند. یک کارگر از یک شرکت نظافت خیابان گفت که به او و همکارانش گفته شده است که شرکت اجباری است زیرا آنها در خیابان با ساکنان شهر رو در رو می شوند.

وی در پاسخ به این س ifال که آیا می تواند امتناع کند ، خندید ، “نه ، ما برای بخش دولتی کار می کنیم.”

سرانجام هر پنج نفر در کلینیک غیر قابل قبول شناخته شدند ، بنابراین آنها عکس دریافت نکردند.

اما یک زن 50 ساله در پلی کلینیک شماره 68 در مرکز مسکو دیدگاه دیگری داشت. وی گفت که کارفرمایش او را مجبور به حضور در آن کرده است ، اما او فقط برای استفاده از حق خود در امتناع رسمی کودتا حاضر شد.

وی گفت: “من نمی خواهم یک خوکچه هندی باشم.”

“اطلاعاتی وجود ندارد”

اکثر مسکویت های مصاحبه شده توسط رویترز می خواستند به این روند بپیوندند. وقتی از آنها در مورد عوارض جانبی س askedال شد ، برخی از داوطلبان که قبلاً یکی از دوزهای دو زمانه را داشتند ، خواب آلودگی را به طرق مختلف توصیف کردند و گفتند که در ابتدا درجه حرارت آنها برای مدت کوتاهی افزایش یافت. هیچ کس تأثیر جدی را گزارش نمی کند.

در کلینیک شماره 68 ، یک کارگر در شرکت دولتی PJSC Sberbank ، بزرگترین وام دهنده روسیه ، گفت که در محل کار وی واکسن به او پیشنهاد شده است و می توان اولین مرحله از این فرآیند – معاینه پزشکی – را در دفتر شرکت انجام داد. اسبربانک گفت که به طور فعال از تولید واکسن پشتیبانی کرده و کارمندان می توانند داوطلب آزمایش شوند ، اما هیچ معاینه پزشکی در دفاتر آن انجام نشده است.

وی گفت: “لازم نیست به کلینیک های مختلف مراجعه کنید. اگر می خواهید (واکسینه شوید) – ادامه دهید. اگر نمی خواهید – همینطور باشد.” “من هیچ نقصی ندیدم.”

آنتون شیرکین ، کارگر پارک ، گفت که تصمیم گرفته است در آن شرکت کند زیرا اغلب به والدین مسن خود سر می زند و به این دلیل که “سرانجام کسی مجبور است این کار را انجام دهد”.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes