[ad_1]

(رویترز) – مقامات آمریکایی روز سه شنبه گفتند که پس از پاکسازی اولین واکسن توسط تنظیم کننده های اورژانس ، در توزیع اولیه 6.4 میلیون دوز واکسن COVID-19 در سراسر کشور را آزاد می کنند.

مقامات دولت عملیات Warp Speed ​​به خبرنگاران گفتند كه ایالت ها و سایر حوزه های قضایی روز جمعه در مورد توزیع تخمینی واكسن ها برای اولین محموله ها مطلع شدند تا آنها بتوانند برنامه ریزی كنند كه چگونه بهترین توزیع را بین آنها انجام دهند. جمعیت های پرخطر.

پیش از این ، مقامات گفته بودند که انتظار دارند 40 میلیون دوز تا پایان سال توزیع شود ، این رقم در روز سه شنبه تکرار شد.

هفته گذشته ، Pfizer Inc پس از انتشار اطلاعاتی که نشان داد 95٪ در پیشگیری از بیماری در یک مطالعه بزرگ و مرحله III موثر است ، برای اولین مجوز بازاریابی اضطراری ایالات متحده (EUA) درخواست واکسن COVID-19 را ارائه داد.

انتظار می رود سازمان غذا و داروی ایالات متحده پس از جلسه کمیته مشورتی متخصص برای بحث درباره واکسن در 10 دسامبر ، در مورد EUA تصمیم بگیرد.

مقامات گفتند ، Pfizer كه واكسن خود را با شریک آلمانی خود BioNTech SE و سایر افرادی كه در حمل و نقل و حمل واكسن مشاركت دارند ، تهیه كرده است ، تمرینات آزمایشات خشك را برای اطمینان از عملکرد صحیح زیرساخت های توزیع آغاز كرده است.

ایالت ها و سرزمین های ایالات متحده مسئول نحوه توزیع واکسن کرونا در جمعیت آنها هستند.

تولیدکنندگان دارو ، با توافق با مقامات فدرال ، واکسن های خود را به این حوزه ها ارسال می کنند ، اما انتظار می رود فرمانداران نحوه توزیع بهترین روش را در ایالت های خود تعیین کنند.

ایالت ها برنامه های منفردی را تهیه كرده اند كه اولویت كسانی است كه با در دسترس قرار گرفتن اولین واكسن ها اولین دوزهایی را دریافت می كنند. بسیاری از کشورها گفته اند که قصد دارند کارگران بهداشتی در خط مقدم و ساکنان خانه های سالمندان را با اولین فشار واکسینه کنند.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر