نهالستان گردو هارتلی آمریکایی همیشه پرمحصول و دارای گردوهای مرغوب است؛ در مجموعه نهالستان پالیز گردو، ضمن بررسی این نهال آمریکایی و بیان مشخصات گردو هارتلی، به بحث فروش نهال گردو هارتلی نیز خواهیم پرداخت. ضخامت پوست چوبی گردوها، رابطهی مستقیمی با سهولت جدا سازی مغز گردو از پوسته دارد؛ دربارهی گردوی هارتلی گفته میشود که ضخامت بالایی ندارد و پوست گرفتن آن نیز آسان است. ۸ توصیه شده؛ این فاصله گذاری باعث میشود که ریشهی نهالها در نهالستان گردو هارتلی آمریکایی و در زیر زمین، با هم تلاقی نداشته باشند و هر یک منابع مورد نیاز خود را بدون مزاحمت، بر طرف نهال گردو رشت کنند. عملکرد گردو در این نهالها بسیار مورد توجه باغداران بوده است؛ تا حدی که باعث شده خرید نهال گردوی هارتلی آمریکایی نیز رونق خوبی داشته باشد. این نوع از نهالها در آب و هوای معتدل رشد بسیار ایده آلی را تجربه میکنند. این نهال به دلیل زودبارده بودن در میان باغداران بسیار معروف است اما باید بدانید که باردهی اقتصادی این نهال از سال دوازدهم کاشت آن شروع میشود.

طرز تهیه نهال گردو
همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، جدا شدن مغز گردوی هارتلی از پوست چوبی، به راحتی انجام میشود. خصوصیات نهال گردوی هارتلی باعث میشود که افراد بیشتری به دنبال خرید نهال گردوی هارتلی آمریکایی باشند. مشکلات فوق الذکر باعث شده است که متوسط میزان تولید گردوی ایرانی به 1.5 تا 2 تن در هکتار برسد ، در حالی که میانگین تولید گردو در کشورهای پیشرو حدود 5 تا 10 تن در هکتار است. در خاک های قلیایی به ازای هر هکتار بین 100 تا 200 کیلوگرم کود سوپرفسفات به خاک اضافه کنید. باید به بحث مشخصات گردوی هارتلی اضافه کنیم که این گردو بیضی شکل و درشت است و همچنین داشتن طعمی مطبوع، از ویژگیهای آن است. هنگامی که آماده استفاده هستید، 1 پیمانه از هر محلول را به 2 گالن آب اضافه کنید ،قبل از ریختن آهک در مخلوط بردو ، آن را تکان دهید و در سمپاش بریزید و تمام درخت را اسپری کنید.

در این مقاله کاشت گردو از بذر را بررسی می کنیم و به نکات ریز و درشت آن می پردازیم همان طور که میدانید کاشت دانه های گردو آسان است ما در این مقاله جامع تمامی تکنیک ها را با هم بررسی خواهیم نمود. نهال گردو چندلر نسبت به کم آبی و خشکی تا حدودی متحمل میباشد. خوب است بدانید که بهترین مناطق برای کاشت این نهال گردو، مناطقی با ارتفاع ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ متر از سطح دریا میباشد. 6. ارتفاع محل پيوند تا سطح خاک 20-15 سانتيمتر باشد. اگر نهال گردوی هارتلی در شرایط خوبی باشد، تا ۵ متر ارتفاع هم میتواند رشد داشته باشد. ارتفاع نهال گردو هارتلی آمریکایی تقریبا متوسط است و این نهال تا حدود ۵ متر رشد میکند. منشاء این رقم از آمریکا بوده و اکثر باغات گردو در آمریکا از این رقم است. نهالی که مناسب برای مناطق سردسیری باشد، مسلما از نوع رقم آپومیکس یا پیوندی می باشد.

کاشت این رقم مورد استقبال کشاورزان و باغداران قرار می گیرد ، زیرا روش اصولی کاشت درختان جوان به افزایش بهره وری اقتصادی آنها کمک می کند. درختان گردو اسرائیلی پس از چند سال از کاشت به اوج برداشت خود می رسند – یک درخت تنها می تواند تقریباً 30 کیلوگرم گردو را تحمل کند. از جمله مشخصات گردوی هارتلی، وجود درصد بالایی از چربی است که در مغز این گردو قرار دارد؛ کارشناسان این چربی را بالای ۶۰ تخمین زدهاند. رشد انواع نهال گردو به عوامل زیادی از جمله ژنتیک بستگی دارد. گردو به دلیل داشتن خواص زیاد از جمله پروتئین مغز بسیار مناسبی است و برای تقویت استخوان و قلب مفید است. در مناطقی که میزان بارندگی آن حدود ۷۶۰ میلی متر است، باید درختان گردو را هر ۷ تا ۱۰ روزیکبار آبیاری کنید. این مطلب سعی داریم تا در مورد اقلیم و آب وهوای استان اصفهان، همچنین درختان کشت شده در این استان و به ویژه انواع بهترین درخت گردو در اصفهان را خدمت شما عزیزان معرفی نماییم، پس لطفا تا انتها همراه ما باشید.

ایندکسر