[ad_1]

مادرید (رویترز) – بیش از نیمی از اسپانیایی ها نمی خواهند واکسن ضد COVID-19 را به محض دسترسی دریافت کنند ، یک مطالعه نشان داد جمعه ، زمانی که دولت هدف قرار دادن 15-20 میلیون واکسیناسیون تا اواسط سال 2021 را اعلام کرد.

اکنون چندین واکسن در دست تولید است و یکی از چالش های دولت ها ترغیب بخش کافی از جمعیت خود برای واکسیناسیون خواهد بود.

بر اساس یک نظرسنجی رسمی توسط مرکز تحقیقات جامعه شناسی (CIS) ، حتی در اسپانیا که دفعات واکسیناسیون معمولاً زیاد است ، این یک مشکل است.

طبق یک نظرسنجی که در 23-26 نوامبر در میان 2130 نفر انجام شد ، حدود یک سوم از مردم آمادگی دریافت واکسن COVID-19 را دارند ، در حالی که 55.2٪ از آنها ترجیح می دهند منتظر بمانند تا بر دیگران اثر بگذارد. .

این مطالعه نشان می دهد از 55.2 درصد افرادی که ترجیح می دهند منتظر بمانند ، درصورت توصیه پزشک برای گرفتن آن به دلیل در معرض خطر بودن یا قرار دادن اعضای خانواده در معرض خطر ، تقریباً 60 درصد نظرشان تغییر می کند.

فقط 8.4٪ اسپانیایی ها از مصرف هر نوع واکسن امتناع می ورزند.

اسپانیا برنامه واکسیناسیون خود را هفته گذشته ارائه کرد ، وقتی تنظیم کننده ها تصویب کردند. واکسیناسیون به صورت رایگان و داوطلبانه انجام می شود و در ژانویه در خانه های سالمندان آغاز می شود.

نخست وزیر پدرو سانچز روز جمعه گفت که انتظار دارد تا ماه مه یا ژوئن 2021 بین 15 تا 20 میلیون نفر واکسینه شوند. اسپانیا 47 میلیون نفر جمعیت دارد.

در نظرسنجی قبلی CIS که بین 3 تا 12 نوامبر انجام شده بود ، 36.8٪ گفتند که بلافاصله واکسن می گیرند ، در حالی که 47.8٪ اعلام کردند که این واکسن را نخواهند گرفت ، اگرچه مسئله در آن مطالعه احتمال انتظار برای اثرات آن را شامل نمی شود شناخته شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir