مصرف ماری جوانا همراه با عود MI ، سکته مغزی بعد از PCI است


مصرف ماری جوانا در مطالعات جداگانه با شیوع بالاتری از سکته قلبی مکرر (MI) و افزایش خطر خونریزی یا سکته مغزی پس از مداخله کرونر از طریق پوست (PCI) همراه بوده است.

Rhushik Bhuva ، Ph.D. ، نتایج یک MI مکرر را از یک مطالعه ملی در ایالات متحده ارائه داد ، و Sang Gune K. Yoo ، Ph.D. ، یک مطالعه PCI را ارائه داد که از داده های یک گروه از میشیگان استفاده می کند. این تحقیق در جلسات علمی سال 2020 انجمن قلب مجازی آمریکا (AHA) ارائه شده است.

دکتر Ersilia M. Defilipis ، متخصص قلب در مرکز پزشکی ایروین در دانشگاه کلمبیا در نیویورک که در این مطالعه شرکت نکرد ، گفت: “هر دو مطالعه” به دانش انباشته ما در مورد خطرات قلبی عروقی ماری جوانا می افزاید. ” theheart.org | قلب و عروق Medscape.

دفیلیپیس و دو نویسنده این تحقیق می گویند پزشکان و بیماران باید از خطرات قلبی عروقی سیگار کشیدن ماری جوانا آگاهی بیشتری داشته و خواستار غربالگری ، مشاوره و تحقیقات بیشتر در مورد بیماران شوند.

نیاز به غربالگری ، مشاوره

ماری جوانا یک ماده کنترل شده در برنامه 1 در ایالات متحده است و انجام آزمایش های دقیق کنترل شده بر روی محصولات ماری جوانا را غیرقانونی می کند. دفیلیپیس گفت ، بنابراین دانش موجود براساس مطالعات مشاهده ای است.

او نویسنده اصلی بررسی استفاده از ماری جوانا در بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی است. این نقد و بررسی در ژانویه 2020 در مجله کالج قلب و عروق آمریکا. یک بیانیه علمی از AHA در مورد ماری جوانا و سلامت قلب و عروق در منتشر شد جریان در آگوست سال 2020

هر دو سند توجه به خطرات مصرف ماری جوانا را در بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی جلب می کند.

تا زمانی که اطلاعات بیشتری در دسترس نباشد ، “من فکر می کنم کاملاً مهم است” که متخصصان قلب و عروق از نظر مصرف ماری جوانا بیماران را بررسی کنند ، “یا در حین MI ، یا به طور ایده آل قبل از آن ، هنگام ارزیابی قلب خطر عروقی ، “دفیلیپیس گفت.

زمان این است که “به بیماران ، به ویژه کسانی که MI داشته اند ، در مورد خطرات ناشی از ادامه مصرف ماری جوانا توصیه کنیم.”

نکته مهم ، ارائه دهندگان و بیماران باید توجه داشته باشند که “کانابینوئیدها از طریق سیستم سیتوکروم P450 می توانند با داروهای قلبی عروقی شناخته شده تداخل کنند ، که ما می دانیم در دوره پس از MI مزایایی دارند.” “به عنوان مثال ، ماری جوانا می تواند بر بتا بلاکرها ، استاتین ها ، ضد آریتمی ها و برخی داروهای ضد انعقاد خون تأثیر بگذارد.”

بووا ، همکار قلب و عروق در مرکز بهداشت جامعه رایت ، اسکرانتون ، پنسیلوانیا ، گفت که او “نگران” است که “حملات قلبی مکرر و مداخلات قلبی [were] در میان مصرف کنندگان شاهدانه بیشتر است ، اگرچه آنها جوان تر بودند و عوامل خطر کمتری برای بیماری های قلبی داشتند.

حتما بخوانید:
هکرهای ادعا شده از کره شمالی سازنده واکسن COVID AstraZeneca را هدف قرار داده اند: منابع

وی در بیانیه ای گفت: “انتشار آگاهی از خطر احتمالی حملات قلبی مكرر در افراد شاهد در میانسالان ، آفریقایی آمریکایی ها و مردان و غربالگری آنها در سنین پایین برای عوامل خطر احتمالی برای حملات قلبی در آینده باید در میان پزشکان تشویق شود.” AHA

ایو ، متخصص طب داخلی در دانشگاه میشیگان ، آن آربر ، گفت که در مطالعه خود بر روی بیمارانی که پس از سکته قلبی دچار PCI شدند یا به دلیل بیماری عروق کرونر ، کسانی که ماری جوانا سیگار کشیدند یا تبخیر کردند ، جوان تر و بیشتر بودند – مستعد مرد بودن به جز استعمال دخانیات که به طور گسترده ای روبرو است ، احتمال بروز عوامل خطرناک قلبی عروقی در آنها کمتر است.

به دنبال یک استعداد تطبیقی ​​، بیمارانی که ماری جوانا استفاده می کردند 1.5 برابر خطر خونریزی بیمارستانی و 11 برابر خطر سکته مغزی بیمارستانی بعد از PCI داشتند.

یو گفت ، با این وجود ، تعداد مطلق سکته در PCI کم است و فاصله اطمینان زیاد است (عدم اطمینان زیادی را نشان می دهد). theheart.org | قلب و عروق Medscape.

این خطرات “نباید بیماران را از انجام آنها منصرف کند [lifesaving] وی گفت: “با این حال ، پزشکان باید هنگام استفاده از ماری جوانا از این خطرات آگاه باشند و باید بیماران را در این مورد بررسی و مشاوره دهند.

بیماران بستری با MI قبلی

بووا و همكاران بيماران بيمارستان بيمارستان ملي را شناسايي كردند كه از سال 2007 تا 2014 در آمريكا بستري بودند و بيماري قبلي از MI داشتند و تحت عمل جراحي مجدد با PCI يا بي پس عروق كرونر (CABG) قرار گرفتند.

سالانه حدود 8 میلیون بیمارستان بستری بود. این پایگاه داده نوع ماری جوانایی را که بیماران استفاده کرده اند نشان نمی دهد.

در طول دوره مطالعه 8 ساله ، بسیاری از کشورها ماری جوانا پزشکی و / یا تفریحی را قانونی یا غیرقانونی دانستند و مصرف ماری جوانا به طور پیوسته از 0.2٪ به 0.7٪ افزایش یافت.

در مقایسه با افراد غیر مصرف کننده ، کسانی که ماری جوانا استفاده کرده اند جوان تر هستند (میانگین سنی 53 سال در مقابل 72 سال) و مردان بیشتری دارند (77٪ در مقابل 62٪) یا سیاه پوستان (34٪ در مقابل 10٪) پ <.001).

کمتر مصرف کننده ماری جوانا دارای فشار خون بالا (72٪ در مقابل 75٪) ، دیابت (24٪ در مقابل 33٪) یا دیس لیپیدمی (51٪ در مقابل 58٪) بود. پ <.001).

بیشتر کاربران ماری جوانا دچار MI مکرر شدند (67٪ در مقابل 41٪).

از طرف دیگر ، مصرف کنندگان ماری جوانا که جوان تر و سالم تر از سایر بیماران بودند ، به دلیل سکته مغزی مکرر (0.8 v در مقابل 2.5 likely) و بستری شدن در بیمارستان ، احتمال مرگ در هنگام بستری کمتر بود. هزینه های آنها کمتر بود

حتما بخوانید:
فشار خون خاموش ماسک دار ، که در بزرگسالان در ایالات متحده رایج است

محققان اذعان می کنند که محدودیت های مطالعه شامل کمبود اطلاعات در مورد نوع ماری جوانا (دودی ، خوراکی ، دارویی یا تفریحی) یا دوز و زمان استفاده از ماری جوانا تا یک رویداد قلبی است.

نتایج بیمارستان پس از PCI

یو و همکارانش داده های بیمارانی را که از 1 ژانویه 2013 تا 1 اکتبر 2016 در 48 بیمارستان غیر فدرال در میشیگان که بخشی از ثبت قلب و عروق MICI Blue Cross هستند ، تحت PCI قرار گرفتند.

در این گروه ، 3970 بیمار (3.5٪) در ماه قبل از PCI ماری جوانا سیگار کشیده یا از دست داده اند و 109507 بیمار آن را مصرف نکرده اند.

مصرف کنندگان ماری جوانا جوان تر هستند (میانگین سنی ، 54 در مقابل 66) و بیشتر احتمال دارد که مردان باشند (79٪ در مقابل 67٪) و سیگار می کشند (73٪ در مقابل 27٪).

آنها کمتر به فشار خون بالا ، دیابت نوع 2 ، دیس لیپیدمی ، بیماری عروق مغزی یا CABG قبلی مبتلا می شوند و به همان اندازه دارای MI قبلی (36٪) هستند.

در مقایسه با افراد غیر مصرف کننده ، احتمالاً ماری جوانا با NSTEMI (30٪ در مقابل 23٪) یا STEMI (27٪ در مقابل 16٪) تظاهر می کند و احتمال آنژین نیز کمتر است.

محققان با استفاده از برآوردهای منطقی میزان تمایل ، 3803 کاربر ماری جوانا را با همان تعداد مصرف کننده غیر ماری جوانا مقایسه کردند.

در گروه مربوطه ، بیمارانی که ماری جوانا استفاده می کردند بیشتر در معرض خطر خونریزی در بیمارستان بودند (نسبت شانس تنظیم شده). [aOR]1.54؛ 95٪ CI، 1.20 – 1.97؛ پ <.001) یا سکته مغزی (aOR ، 11.01 ؛ 95٪ CI ، 1.32 - 91.67 ؛ پ = .026) بعد از PCI.

مصرف کنندگان ماری جوانا کمتر در معرض آسیب حاد کلیه قرار داشتند (2.2٪ در مقابل 2.9٪). پ = .007). انتقال خون و مرگ و میر در هر دو گروه مشابه است.

محققان محدودیت های این مطالعه را تأیید می کنند ، از جمله این واقعیت که ماری جوانای خوراکی در آن گنجانده نشده است ، ممکن است نتایج به طور کلی تعمیم داده نشود و پس از قانونی شدن ماری جوانای تفریحی در سال 2018 ، مصرف ماری جوانا در میشیگان بیشتر است.

بووا ، یو و دفیلیپیس روابط مالی مربوطه خود را فاش نمی کنند.

جلسات علمی انجمن قلب آمریکا (AHA) 2020: این P380 و P1916.

برای اطلاعات بیشتر از heart.org Cardiology Medscape ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma