[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در Medscape پیدا کنید مرکز منابع ویروس کرونا.

ایالات متحده بیش از 3،080 مرگ ناشی از COVID-19 را در روز چهارشنبه گزارش کرد که بالاترین روز در هر سال است پاندمی و انتقال تعداد مرگ ثبت شده در 11 سپتامبر ، طبق نیویورک مجله

در 11 سپتامبر 2001 ، چهار حمله تروریستی هماهنگ منجر به کشته شدن 2977 قربانی شد ، این تنها مرگبارترین رویداد تروریستی در خاک آمریکا از زمان حمله پرل هاربر در 7 دسامبر 1941 بود. مورخان و کارشناسان بهداشت عمومی هفته گذشته یک نقطه عطف برای اندازه گیری اندازه ویروس کرونا پاندمی.

دکتر Naeha Quasba ، پزشک در بالتیمور ، گفت: “تصور اینکه این تعداد نفر در 11 سپتامبر گذشتند ، غم انگیز است. فاجعه بار است که بسیاری از افراد در طی روز اول در طی این بیماری همه گیر ، که 10 ماه است ادامه دارد ، گذشتند.” شرکت تلویزیونی استرالیا اعلام کرد که بیماران COVID-19 را درمان می کند.

کوآسبا ، که پدرش را در سپتامبر به دلیل ویروس کرونا از دست داد ، گفت: “اما من احساس می کنم ما حتی نباید این حرف را بزنیم.” “جاذبه کاری که قبلاً این ویروس مشاهده کرده ایم باید به اندازه کافی باشد تا مردم متوجه شوند که چقدر وحشتناک است.”

چهارشنبه همچنین یکی از مرگبارترین روزهای تاریخ ایالات متحده بود. تخمین زده می شود که در 8 سپتامبر 1900 ، طوفان در گالوستون ، تگزاس بیش از 8000 نفر را کشته و در 17 سپتامبر 1862 ، بیش از 3600 سرباز اتحادیه و کنفدراسیون در نبرد جنگ داخلی آنتی اتم کشته شدند. .

انتظار می رود در هفته های آینده با افزایش موارد ویروس کرونا و بستری شدن در بیمارستان ، تعداد کل مرگ ویروس کرونا در یک روز افزایش یابد. طبق پروژه پیگیری COVID ، که همچنین یک رکورد است ، تقریباً 107000 بیمار مبتلا به COVID-19 روز چهارشنبه در بیمارستان های ایالات متحده بودند. بیش از 210،000 مورد جدید گزارش شده است.

همانطور که آمریکایی ها شروع کردند سفر تعطیلات و به دلیل سرمای هوا زمان بیشتری را در خانه سپری کرد ، تعداد COVID-19 در ماه گذشته افزایش یافته است. طبق پروژه پیگیری COVID ، از 10 نوامبر ، موارد روزانه و بستری در بیمارستان تقریباً دو برابر شده است و میانگین مرگ و میر هفتگی تقریباً سه برابر شده است.

بر اساس اخبار بلومبرگ که تقریباً یک سوم موارد جدید را تشکیل می دهد ، پرونده ها در جنوب در حال افزایش است. تاکنون 28 کشور رکوردهای پرونده یک روزه را شکسته اند. این روزنامه گزارش داد ، آلاباما ، آریزونا ، اوهایو و واشنگتن در روز سه شنبه به بالاترین سطح خود رسیده اند.

با بیش از 289،000 مرگ ناشی از COVID-19 در سال جاری ، ایالات متحده احتمالاً هفته آینده 300000 مرحله را به پایان می رساند. این روزنامه گزارش داد كه می تواند تا ماه فوریه 200000 مورد دیگر مرگ داشته باشد.

جفری گلد ، PhD ، رئیس مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا گفت: “این داستان در آنچه طی 7-10 روز آینده رخ خواهد داد ، اعم از اینکه سفر ، اجتماعات اجتماعی و موارد دیگر از این قبیل در ایالات متحده تأثیر داشته باشد ، بیان خواهد شد.” ، شرکت پخش استرالیا را اعلام کرد.

وی گفت: “همه از این بابت نگران هستند ، از جمله من”. “ما باید مدت زمان بعدی نفس خود را نگه داریم تا ببینیم تأثیر واقعی چیست.”

منابع:

نیویورک مجله: “ایالات متحده برای اولین بار در یک روز از 3000 مرگ ناشی از COVID پیشی می گیرد.”

شرکت تلویزیونی استرالیا: “ویروس کرونا در یک روز تعداد افراد بیشتری را در ایالات متحده نسبت به 11 سپتامبر می کشد.”

پروژه پیگیری COVID: داده های ما.

اخبار بلومبرگ: “دسامبر رکورد موارد ویروس را به عنوان نزدیک به 300،000 مرگ و میر شکست.”



[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر