[ad_1]

مرگ جهانی سرخک از سال 2016 تا 2019 50 درصد افزایش یافته است و فقط در سال گذشته بیش از 200000 نفر بر اثر بیماری قابل پیشگیری جان خود را از دست داده اند.

سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه آمار جدیدی را منتشر کرد که نشان می دهد 869،770 مورد سرخک ، یکی از واگیرترین بیماری های شناخته شده در جهان در جهان در سال 2019 است که بالاترین آمار از سال 1996 است.

گزارش جدید زمانی ارائه می شود که مقامات در شهرستان کینگ ، واشنگتن ، مورد جدیدی از سرخک در کودک را تأیید می کنند.

روز چهارشنبه اداره بهداشت عمومی این شهرستان گفت که این پسر احتمالاً در فرودگاه Sea-Tac در نزدیکی سیاتل آلوده شده است.

جف داچین ، دکترای بهداشت ، یک مقام بهداشت عمومی از سیاتل و شهرستان کینگ گفت: “شیوع سرخک همچنان در بسیاری از نقاط جهان به گردش در می آید. با مسافرت مردم ، هیچ جامعه ای از خطر سرخک در امان نیست.” سرخک ایمن ، موثر است و از محافظت عالی برخوردار است. اگر مطمئن نیستید که از دوزهای توصیه شده واکسن سرخک ، اوریون و سرخچه (MMR) مطلع هستید ، با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید و در صورت لزوم دوز MMR مصرف کنید.

“در طول بیماری همه گیر COVID-19 ، مهم است که از همه واکسیناسیون های برنامه ریزی شده برای کودکان آگاهی داشته باشیم تا در جامعه دیگر در برابر سایر عفونت های جدی ، محافظت مهم را از دست ندهیم.”

تاکنون در سال 2020 ، CDC می گوید 12 مورد تایید شده در هفت کشور یا سرزمین وجود دارد.

بر اساس CDC ، در ایالات متحده 1،282 مورد سرخک در سال 2019 گزارش شده است که تقریبا چهار برابر بیشتر از سال 2018 است. این آژانس گفت که این بالاترین رقم سالانه از سال 1992 است. هشتاد و نه درصد از افراد آلوده واکسینه نشده اند یا وضعیت واکسیناسیون نامشخصی داشته اند و 10 درصد نیز در بیمارستان بستری شده اند.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) در حالی که موارد سرخک از سال 2010 تا 2016 در سرتاسر جهان کاهش یافته است ، این تعداد از سال 2017 در مسیر اشتباه حرکت می کند. یک دلیل: واکسن ها در دهه گذشته راکد بوده اند.

واکسیناسیون سرخک در دو دوز در دسترس است. WHO می گوید میزان واکسیناسیون جهانی برای دوز اول حدود 84 تا 85 درصد است ، در حالی که درصد دوز دوم فقط 71 درصد است. برای کنترل و جلوگیری از شیوع این درصدها باید در محدوده 95٪ باشد.

CDC در ماه مه اعلام کرد ، میزان واکسیناسیون برای کودکان آمریکایی در نیمه اول سال 2020 کاهش یافته است ، بخشی از آن به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، که باعث شده است برخی از والدین از مراجعه به مطب پزشکان دریغ کنند. CNBC گزارش داد ، واکسیناسیون های پیشنهادی برای کودکان 5 ماهه از حدود دو سوم کودکان از سال 2016 به 2019 به کمتر از نیمی از آن در ماه مه سال 2020 کاهش یافته است.

خبر خوب این است که میزان عفونت در سال 2020 بسیار کمتر است ، اما همه گیری COVID-19 در بسیاری از کشورها تلاش برای واکسیناسیون را کند می کند.

منابع

CDC.gov: “به روزرسانی ملی شیوع و شیوع سرخک – ایالات متحده آمریکا ، 1 ژانویه تا 1 اکتبر 2019 ،” موارد سرخک و شیوع “.

CNBC: “CDC در مورد شیوع سرخك احتمالی هشدار می دهد زیرا واكسیناسیون برای كودكان هنگام شیوع ویروس كرونا رخ می دهد.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر