[ad_1]

(رویترز) – مدیر عامل شرکت Stefan Bansel روز چهارشنبه گفت: واکسن COVID-19 Moderna Inc می تواند ظرف 24 تا 72 ساعت برای استفاده اضطراری تأیید شود.

سازمان غذا و دارو قرار است در تاریخ 17 دسامبر تشکیل جلسه دهد و در مورد درخواست این شرکت برای اجازه استفاده اضطراری از واکسن خود بحث کند.

بانسل هنگام سخنرانی در کنفرانس سلامت پایپر سندلر گفت ، مدرنا در حال حاضر میلیون ها دوز واکسن دارد که می تواند به محض برآورده شدن درخواست وی ارسال شود.

Moderna ، یکی از رهبران رقابت در تولید واکسن ویروس کرونا ، پس از نتایج کامل مطالعه مرحله آخر نشان می دهد که واکسن 94.1 94 م effectiveثر است ، برای مجوزهای اضطراری در ایالات متحده و اتحادیه اروپا درخواست می کند بدون نگرانی جدی در زمینه ایمنی.

عکس تهیه شده توسط Pfizer Inc و BioNTech SE ، که در مطالعه اصلی 95٪ موثر بود ، یک هفته زودتر توسط گروهی از متخصصان خارجی بررسی می شود. FDA پس از توصیه مشاوران درباره مجوزها تصمیم می گیرد.

بنسل گفت Moderna قادر است به سرعت تولید را تسریع کند و در سال آینده درآمد زیادی ایجاد خواهد کرد.

وی گفت: “ما بستر لازم را داریم و اکنون زمان مقیاس گذاری است.”

سهام Moderna با رشد یک درصدی به 142.47 دلار رسید. آنها امسال بیش از 7 برابر افزایش یافته اند و ارزش این شرکت را 55.80 میلیارد دلار در برابر قیمت پایانی روز سه شنبه ارزیابی کرده اند.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir