[ad_1]

نیویورک (سلامت رویترز) – درمان طولانی مدت محرومیت از آندروژن (ADT) با تناسب اندام قلبی تنفسی ضعیف (CRF) و مرگ و میر قلبی عروقی (CV) بالاتر در بیماران مبتلا به سرطان پروستات (PC) در معرض خطر بالا مرتبط است CV در آغاز ، تحقیقات جدید نشان می دهد.

وی گفت: “كاهش CRF ممكن است تا حدی باعث افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی شود كه مشاهده كرده ایم و ممكن است یك هدف درمانی باشد. فواید بالقوه ورزش همزمان با تجویز طولانی مدت ADT در بیماران رایانه ای و خطرات بالا نیاز به بررسی دارد.” دکتر جان دی. گروارک از بیمارستان بریگام و زنان در بوستون و همکارانش در گزارش خود در JACC: CardioOncology نتیجه گرفتند.

دکتر Groarke و همکارانش خاطرنشان کردند ، ADT بعلاوه پرتودرمانی غالباً به عنوان جایگزینی برای درمان جراحی رایانه استفاده می شود ، و شدت و مدت زمان درمان در سالهای اخیر افزایش یافته است زیرا درمان طولانی مدت با نتایج بهتر همراه است. آنها افزودند ، مطالعات در مورد ADT و CV و مرگ و میر نتایج متفاوتی داشته است ، بعضی از آنها به جای بیماران PC که ADT دریافت نمی کنند ، از کنترل های مناسب سن مناسب استفاده می کنند.

محققان 616 بیمار را که تحت ورزش تردمیل قرار گرفتند مورد بررسی قرار دادند و حدود 5 سال پس از تشخیص با رایانه ، میانه را آزمایش کردند. حدود یک چهارم ADT دریافت کردند ، از جمله 99 نفر که به مدت شش ماه یا کمتر ADT داشتند و 51 نفر که درمان طولانی مدت داشتند. بیش از 80٪ دو یا چند عامل خطر CV داشتند.

کاهش CRF (هشت معادل متابولیکی یا MET یا کمتر) در 49٪ بیماران PC در معرض ADT و 33٪ بیماران PC بدون قرار گرفتن در معرض شناسایی شد. 28 بیمار در اثر بیماری های قلبی عروقی جان خود را از دست دادند ، از جمله 17 نفر در گروه بدون ADT و 11 نفر در گروه در معرض ADT.

ADT طولانی مدت با افزایش قابل توجه CRF (ضریب احتمال ، 2.71) و مرگ و میر CV (نسبت خطر ، 3.87) به طور قابل توجهی افزایش می یابد. ارتباط بین ADT کوتاه مدت و کاهش CRF به اهمیت آماری نرسید (OR ، 1.71 ، P = 0.052) ، در حالی که هیچ شواهدی از رابطه با مرگ و میر CV (HR ، 1.60 ، P = 0.420) وجود دارد.

به طور کلی ، کاهش CRF با تقریباً پنج برابر افزایش مرگ و میر همراه بود (HR ، 4.60 ؛ P <0.001).

“این بر اساس برخی از ادبیات موجود است که در حال حاضر در مورد رابطه بین قرار گرفتن در معرض AD و پیامدهای جانبی قلب و عروق وجود دارد ، و من فکر می کنم این مکمل این ادبیات است زیرا ما می دانیم که بسیاری از اثرات سو metab متابولیک و اثرات جانبی قلبی می تواند تجمعی داشته باشد شخصیت “دکتر ویوک نارایان از دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا از طریق تلفن به رویترز سلامتی گفت. دکتر نارایان در سرمقاله ای که همراه با مطالعه بود ، نویسنده بود

اگرچه منطقی است که ADT های طولانی مدت خطر بالاتری را به همراه دارند ، “من شخصاً فکر نمی کنم این باعث کاهش دوره های کوتاه تری از آندروژن از اثرات سوverse قلبی عروقی شود.

دکتر نارایان گفت: به جای کاهش ADT ، پزشکان باید ضمن آگاهی از افزایش خطر مرتبط با این نوع درمان ، خطر CV بیماران را به طور فعال کنترل کنند.

دکتر گروارک برای مصاحبه مطبوعاتی در دسترس نبود.

منبع: https://bit.ly/39ugw6I و https://bit.ly/39ugsnu JACC: CardioOncology ، آنلاین 20 نوامبر 2020[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر