محافظت در برابر عوارض لاپاراسکوپی هیسترکتومی


طبق مطالعه گذشته نگر در حدود 3000 بیمار ، بسته شدن دو لایه کاف واژن در حین هیسترکتومی لاپاراسکوپیک با عوارض بعد از عمل کمتر از بسته شدن استاندارد یک لایه است.

دکتر آن پیترز از بیمارستان Magee-Womens در مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ گفت ، این تفاوت به دلیل عوارض کمتر کاف واژن در بیمارانی است که جراحان از این روش دو لایه استفاده کرده اند.

با توجه به این اکتشافات ، پیترز به استفاده از یک محفظه دو لایه روی آورد. وی گفت: در جلسات سالانه تحت حمایت AAGL که امسال برگزار شد ، جراحان بیشتری می توانند از این روش استفاده کنند.

عوامل قابل تغییر

عوارض بعد از هیسترکتومی لاپاراسکوپیک کامل ممکن است با عوامل خطر جراحی قابل اصلاح مانند حجم جراحی ، معاینه و بخیه همراه باشد. پیترز گفت ، روش بسته شدن کاف واژن نیز نقش مهمی دارد ، اما تعداد کمی از مطالعات ، کافهای واژن چند لایه و تک لایه را مقایسه کرده است.

برای بررسی این موضوع ، پیترز و همكارانش داده های 2،973 زن را كه تحت هیسترکتومی كاملاً لاپاراسكوپی قرار گرفتند ، به دلیل وجود علائم خوش خیم در طی 6 سال در م theirسسه خود ، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

تجزیه و تحلیل شامل 1760 بیمار (59)) که تحت یک لایه بسته شدن و 1213 (41) که تحت بستن دو لایه قرار گرفتند. روش بستن برای جراح ترجیح داده می شود. به غیر از روش بسته شدن ، سایر جنبه های عملیات استاندارد شده بودند.

نتیجه اصلی درصد عوارض 30 روزه بعد از عمل است. نتایج ثانویه شامل عوارض کاف واژن در طی پیگیری 6 ماهه بود.

حتما بخوانید:
این شرایط ژنیکوماستی کاذب نامیده مى شود

این گروهها معمولاً دارای مشخصات پایه مشابهی بودند ، اگرچه بیماران گروه دو لایه دارای شاخص توده بدنی کمتری بودند و احتمال مصرف دخانیات در آنها کمتر بود.

عوارض حین عمل و بستری مجدد بعد از عمل در گروهها تفاوتی نداشت. با این حال ، درصد عوارض بعد از عمل در گروه دو لایه کمتر بود: 3.5٪ در مقابل 5.6٪. به طور مشابه ، بروز عوارض کاف واژن در گروه دو لایه کمتر بود: 0.9٪ در مقابل 2.5٪.

هیچ موردی از ضعیف شدن دست واژن یا جدا شدن مخاط در گروه دو لایه مشاهده نشد ، در حالی که 12 مورد کاهش وزن و 4 جدا شدن مخاط در گروه تک لایه رخ داده است.

بسته شدن دو لایه با کاهش احتمال عوارض با نسبت شانس 0.36 همراه است. پیترز خاطرنشان کرد: اگرچه این مطالعه با طراحی گذشته نگر محدود بود ، اما جراحان آموزش مشابهی داشتند و متغیرهای زیادی از جمله بخیه های استفاده شده ، تخت یا استاندارد بودند.

از عوارض نادر خودداری کنید

مدتهاست که دکتر گریس ام. یانیک از مرکز تولید مثل میلواکی معتقد است که بسته شدن دو لایه می تواند مفید باشد. یانیک در بحث پس از ارائه مطالعه گفت: این مطالعه داده هایی را برای حمایت از این نظریه ارائه می دهد.

یانیک گفت ، با توجه به اینکه عمل جراحی رحم یک روش معمول است ، “هر گونه بهینه سازی … برای تعداد زیادی از زنان عواقبی دارد.” اگرچه بررسی نتایج نادر مانند از بین بردن درجه حرارت دشوار است ، اما تعداد زیادی از بیماران در این تجزیه و تحلیل به محققان اجازه دادند تفاوت بین گروه ها را پیدا کنند.

حتما بخوانید:
میوه خشک برای لاغری و میوه های خشک چاق کننده !

مطالعات بسته شدن کاف واژن نتایج متفاوتی را به همراه داشته است. به عنوان مثال ، مطالعات مختلف نشان می دهد که بسته شدن لاپاروسکوپی ممکن است کمتر از مساوی یا بهتر از بسته شدن واژن باشد. یانیک گفت ، یافته ها با هم نشان می دهند که “آنچه که ما انجام می دهیم احتمالاً مهمتر از مسیر است”.

یانیک خاطرنشان کرد: همراه با بسته شدن چند لایه ، استفاده از بخیه های قابل تاخیر قابل جذب و گزش بافت کافی از دیگر عواملی است که می تواند منجر به عوارض کمتری شود.

پیترز و یانیک افشای مالی مربوطه را نداشتند. این مطالعه توسط مشاور Medtronic و Olympus تألیف شده است. تجزیه و تحلیل آماری توسط موسسه ملی بهداشت پشتیبانی شد.

منبع: علی آر و همکاران J Minim زنان تهاجمی. 2020 نوامبر doi: 10.1016 / j.jmig.2020.08.603.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma