مجدداً عفونت مجدد COVID-19 در حداقل 6 ماه بعید به نظر می رسد


لندن (رویترز) – بر اساس یک مطالعه انگلیسی در مورد کارکنان بهداشتی درجه یک در مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا ، افرادی که به COVID-19 مبتلا شده اند بعید است که حداقل شش ماه پس از اولین عفونت دوباره به آن مبتلا شوند.

محققان دانشگاه آکسفورد گفتند که این یافته ها می تواند اطمینان بیش از 51 میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده به بیماری همه گیر اطمینان دهد.

دیوید ایر ، استاد دپارتمان بهداشت عمومی آکسفورد در نافیلد گفت: “این واقعا خبر خوبی است زیرا ما می توانیم اطمینان حاصل کنیم که حداقل در کوتاه مدت ، اکثر افرادی که به COVID-19 مبتلا می شوند دیگر به آن مبتلا نخواهند شد.” مطالعه.

موارد منفرد عفونت مجدد با COVID-19 ، بیماری ناشی از ویروس SARS-CoV-2 ، این نگرانی را ایجاد کرده است که ایمنی ممکن است کوتاه مدت باشد و بیماران بهبود یافته ممکن است به سرعت دوباره بیمار شوند.

اما نتایج این مطالعه که در گروهی از کارمندان بهداشت در انگلیس – که در میان بیشترین خطر ابتلا به عفونت COVID-19 قرار دارند – انجام شده است ، حاکی از آن است که احتمالاً عفونت مجدد بسیار نادر است.

ایر گفت: “عفونت COVID-19 حداقل برای شش ماه در برابر عفونت مجدد برای بیشتر افراد محافظت می كند.” “هیچ عفونت علامتی جدیدی در هیچ یک از شرکت کنندگان که آزمایش آنتی بادی مثبت داشتند ، مشاهده نکردیم.”

این مطالعه ، بخشی از یک برنامه اصلی آزمایش کارکنان ، یک دوره 30 هفته ای بین آوریل و نوامبر سال 2020 را شامل می شود. نتایج آن توسط دانشمندان دیگر بررسی نشده است ، اما قبل از بررسی وب سایت MedRxiv منتشر شده است.

حتما بخوانید:
کوچک کردن سینه ماموپلاستی توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و بهترین جراح زیبایی

در طول مطالعه ، 89 نفر از 11152 کارمند فاقد آنتی بادی به عفونت جدیدی با علائم مبتلا شدند ، در حالی که هیچ یک از 1164 کارمند دارای آنتی بادی ، عفونت علامتی نداشته اند.

به گفته محققان ، کارکنانی که دارای آنتی بادی هستند از نظر COVID-19 بدون علامت آزمایش کمتری دارند ، در حالی که 76 نفر آنتی بادی مثبت ندارند ، در حالی که تنها 3 آنتی بادی در آنتی بادی وجود دارد. آنها افزودند که هر سه خوب بودند و علائم COVID-19 در آنها مشاهده نشد.

ایر گفت: “ما همچنان این گروه از كاركنان را از نزدیک پیگیری خواهیم كرد تا ببینیم كه این محافظت چه مدت ادامه دارد و آیا در صورت ابتلا دوباره افراد به این عفونت ، بر شدت عفونت تأثیر می گذارد”.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma