لنفوم سلول B ممکن است به مهار N-myristoyltransferase پاسخ دهد


نیویورک (سلامت رویترز) – بر اساس یک مطالعه پیش بالینی ، هدف قرار دادن N-myristoylation می تواند یک درمان موثر برای لنفوم سلول B و سایر سرطان ها باشد.

میریستولیزاسیون ، اصلاح N ترمینال پروتئین های واسطه N-myristoyl-transferase (NMT) ، نقشی اساسی در سیگنالینگ سلولی ایفا می کند و امکان تعامل دینامیکی پروتئین ها با غشای سلول را فراهم می کند. سطح و فعالیت بیان NMT در برخی از سرطان ها افزایش می یابد.

دکتر Luc G. Berthiaume از دانشگاه Alberta and Pacylex Pharmaceuticals Inc. ، در ادمونتون ، کانادا ، و همکارانش حساسیت 300 رده سلول سرطانی را که شامل همه سرطان های اصلی در برابر مهار NMT است ، با مهارکننده خوراکی مولکول کوچک خوراکی PCLX آزمایش کردند. – 001

محققان در ارتباطات طبیعت گفتند PCLX-001 مانع زنده ماندن و رشد تقریباً انواع رده های سلولی سرطانی آزمایش شده می شود ، اما سلولهای سرطانی خون را در شرایط آزمایشگاهی با م effectivelyثرتر از سایر سلولهای سرطانی مهار می کند یا سلولهای طبیعی را انتخاب می کند.

علاوه بر این ، PCLX-100 ترجیحاً در مقایسه با سلول های طبیعی B جاودانه ، میریستولیز را در سلول های لنفوم بدخیم مهار می کند ، و در نتیجه منجر به مرگ انتخابی سلول می شود.

در مدل لنفوم سلول B سلول موش ، درمان PCLX-001 با کاهش وابسته به دوز در فعالیت NMT و بقای طولانی مدت همراه بود.

علاوه بر این ، درمان با PCLX-001 باعث آپوپتوز و توقف چرخه سلولی به روشی خاص برای دوز در لنفوم سلول B بزرگ منتشر (DLBCL) مشتق از بیمار می شود.

در آزمایش های جداگانه ، موش ها PCLX-001 را در دوزهایی که باعث رگرسیون تومور 100٪ در مدل لنفوم موش شدند ، تحمل کردند.

“به طور کلی ، نتایج ما نشان می دهد که درمان با PCLX-001 مانع از رشد لنفوم در داخل بدن ، از جمله رگرسیون کامل بیماری نسوز به سایر درمان های تأیید شده از نظر بالینی می شود ، و بنابراین شواهدی برای مفهوم استفاده از یک بازدارنده NMT با حسن نیت مانند PCLX ایجاد می کند. -001 در سرطان “، نویسندگان نتیجه گرفتند.

آنها افزودند: “این یافته ها از پیشرفت مداوم و آزمایشات بالینی بالقوه PCLX-001 و مهاركننده های NMT مربوط به عنوان درمانی برای لنفوم سلول B و احتمالاً سایر سرطان ها پشتیبانی می كنند.”

چندین نویسنده از بنیانگذاران Pacylex Pharmaceuticals Inc است که دارای حق برنامه های مربوط به ثبت اختراع است.

دکتر Berthiaume به درخواست نظر پاسخ نداد.

منبع: https://go.nature.com/31JmFXV ارتباطات طبیعت ، آنلاین 22 اکتبر 2020
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes