2. نسبت به لمینت های سرامیکی هزینه کمتری دارند. بنابراین لازم نیست کامپوزیت نسبت به دندان های طبیعی شما بیش از حد سفید باشد. همانطور که گفته شد، پس از درمان با کامپوزیت لازم است مراقبت و توجه بیشتری نسبت بهداشت دهان و دندان خود داشته باشید. اگر از داشتن دندانهایی به هم ریخته و نامرتب رنج میبرید، دندانپزشک ممکن است دربارهی درمان ارتودنسی با استفاده از بریسهای نامرئی با شما صحبت کند.بریسهای نامرئی یا اینویزیلاین میتوانند مشکل شلوغی و نامرتبی دندانها ، فاصله دار بودن دندانها و چرخش دندان یا به هم ریختگی یا روی هم افتادگی دندانها را اصلاح کنند و ظاهر یکدست و زیبایی را به دندانهایتان بدهند که مراقبت از آنها آسانتر خواهد بود.

با این حال پاسخ خاص به این سوال که آیا کامپوزیت دندان طبیعی تر به نظر می رسد یا لمینت دندان؟ 5. آیا انجام کامپوزیت دندان در دوران بارداری خطرناک است؟ اگرچه کامپوزیت و اکثر درمان های دندانپزشکی به ویژه موارد زیبایی هیچ گونه ضرری برای دوران بارداری ندارد. در دوره بارداری معمولا درمان های اورژانسی برای بیمار انجام می شود. معمولا بعد از انجام کامپوزیت دندانی هزینه را از بیمار دریافت می کنند و درصورتی که بیمار نتواند هزینه را کامل بپردازد، طی دو قسط یا بیشتر هزینه را از بیمار می گیرند. در واقع در این روش بدون اینکه دندان هایتان سوراخ شود یا مینای آن آسیب ببیند، رنگ دندانتان تغییر می کند.

توجه داشته باشید اگر پوسیدگی دندان گسترده باشد و پرکردگی آن بزرگ باشد، ممکن است دندان ضعیف تر از آن باشد که بتواند لمینت را نگه دارد. به یاد داشته باشید که هرچقدر دندان های شما طبیعی تر به نظر برسد، بهتر و زیبا تر است. البته موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مهارت دندانپزشک در اجرای کامپوزیت نیز خیلی مهم است. اگر ایمپلنت دندان وضعیت مناسبی داشته باشد، برای هماهنگی با سایر دندان ها می توان برای آن از ونیر کامپوزیت استفاده نمود. بعد از خوردن مواد غذایی مانند چای و قهوه و یا خوراکی های دارای مواد رنگی دندان های خود را مسواک کنیدد، زیرا کامپوزیت ها نیز خاصیت رنگ پذیری دارند و دچار تغییر رنگ می شوند.

خوب است بدانید که پس از انجام کامپوزیت، مراقبتهای خاصی بهمنظور جلوگیری از تغییر رنگ کامپوزیت دندان باید انجام دهید؛ چرا که برخی از موارد مانند مصرف دخانیات و یا مواد غذایی رنگ دهنده باعث زرد شدن آن میشوند. در صورتی که دندان های شما قبلا روکش شده باشد، ابتدا دندانپزشک دندان ها را معاینه نموده و وضعیت آن ها را بررسی می کند و در صورتی که امکان پذیر باشد روکش های قبلی را با روکش های جدید هزینه ی کامپوزیت دندان 1400 تعویض می نماید. از این رو دندانپزشک حتما با بیمار مشورت می کند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد کامپوزیت دندان گچی لطفا از صفحه ما بخواهید.

ایندکسر