[ad_1]

بیماران مبتلا به آرتروز پس از درمان با فرسایش رادیو فرکانس خنک ، تسکین درد قابل توجهی را گزارش می کنند ، این روش جدید اعصاب حسی مفاصل شانه و ران را “بی حس” می کند تا درد را کاهش دهد و گاهی اوقات از بین ببرد.فلیکس گونزالس

فلیکس گونزالس ، دکتر ، از دانشکده پزشکی دانشگاه اموری در آتلانتا ، به SETimes گفت: “ما یک جریان کوچک به عصب حسی می فرستیم تا بافت را گرم کرده و فیبرها را بشکنیم.” اخبار پزشکی Medscape. “تأثیر این است که انتقال درد به طور قابل توجهی به تأخیر می افتد یا کاملاً متوقف می شود.”

گونزالس ادامه داد: “ما برای برطرف کردن چیزی به چیزی آسیب می رسانیم.” “ما فقط روی عصب مشکل تمرکز می کنیم و یک اثر کاملاً محلی پیدا می کنیم.”

درمان دو فاز

درمان در دو مرحله انجام می شود. ابتدا بیماران مبتلا به درد شانه بیهوشی می کنند تا اعصاب مفصلی فوقانی کاسپولار ، توراکال جانبی و زیر بغل را مسدود کنند. بیماران مبتلا به درد مفصل ران دچار انسداد مفصلی و اعصاب مفصلی حسی فمور هستند.

یک یا دو هفته بعد ، همان اعصاب با فرسایش رادیو فرکانس خنک درمان می شوند. با راهنمایی اشعه ایکس ، پزشک بالینی بافت عصبی آسیب دیده را با نوک سوزنی که به سمت عصب است ، گرم می کند. گونزالس توضیح داد: “این سوزن 22 سنج است ، کمی ضخیم تر از سوزن طب سوزنی است.” وی گفت: “ما عصب را حدود 2 دقیقه تا حدود 60 درجه سانتیگراد گرم می کنیم – این عصب را بی حس می کند.”

“این نتیجه در حالی که عصب دست نخورده باقی مانده است انتقال درد را مختل یا کند می کند.”

برای آزمایش اثربخشی این روش ، محققان 12 شانه را در بیماران با میانگین سنی 61 سال و 11 باسن را در بیماران با میانگین سنی 62 سال تحت درمان قرار دادند.

سه ماه بعد از درمان ، بیماران مبتلا به درد مفصل ران از بهبود در نمره نارسایی مفصل ران و آرتروز (HOOS) از پایه 17.0 به 52.9 خبر دادند (پ <.0001).

درد شانه نیز به طور قابل توجهی کاهش یافت. با استفاده از ارزیابی جراحان شانه و آرنج آمریکایی (ASES) ، محققان از 17.2 (6.6 ±) در ابتدا به 65.7 (9 5.9) در 3 ماه بهبود دادندپ <.0001).

گونزالس گفت: “ما به زیرگروه بیمارانی مراجعه می کنیم که شرایط جراحی را ندارند.” وی گفت: برای بیماران با BMI بالای 35 یا سابقه فشار خون بالا ، بیماری قلبی یا سکته های مغزی متعدد ، مواد افیونی رایج ترین روش درمانی است.

وی توضیح داد که این بیماران “از شکاف می افتند”. کسانی که درد خفیف تا متوسط ​​دارند با فیزیوتراپی و تزریق کنترل می شوند و کسانی که درد شدیدی دارند برای جراحی مراجعه می کنند. وی گفت: “اما در مورد افرادی كه در وسط هستند … كه شرایط جراحی ندارند؟ “بنابراین این روش درمانی گزینه خوبی برای آنهاست.”

علائم را بهبود می بخشد ، نه علت آن

دکتر لوکا ماریا اسکونفینزا از بیمارستان ارتوپدی Galeazzi در میلان گفت: “این مطالعه اثر بخشی این روش مراقبت از درد شانه و مفصل ران را نشان می دهد.” اخبار پزشکی Medscape. Sconfienza در مطالعه گونزالس نقش نداشت.

با این حال ، مشابه تزریق کورتیکواستروئید ، “عیب فرسایش رادیو فرکانس این واقعیت است که فقط علائم را درمان می کند ، نه علت ، و اثربخشی آن معمولاً از نظر زمانی محدود است.”

Sconfienza گفت که این مطالعه سه سوال مرتبط را در اختیار او قرار داده است. “اول ، اینکه آیا کنترل درد بیش از پیگیری 3 ماهه گزارش شده توسط نویسندگان در خلاصه است. دومین، [what] تأثیر این روش در مقایسه با سایر مداخلات (به عنوان مثال فیزیوتراپی ، تزریق) یا بی عملی است. و در آخر ، فرسایش فرکانس رادیویی معمولاً یک درمان ارزان نیست ، بنابراین تجزیه و تحلیل مقرون به صرفه ، به ویژه در مقایسه با سایر روش ها ، مطلوب است. “

نویسندگان مشترک دکتر عمر ن. کالاس ، دکتر نیما کوکابی ، دکتر زکری برکو ، دکتر دیوید ریتر ، مونیکا بی امپیررس ، دکتر یی N. گو ، دکتر آدام دی سینگر ، دکتر دکتر جانیس ام نیوزوم ، دکتر شروین اوسای ، نیکلاس ریمر و فیلیپ کی وونگ ، دکتر

نشست سالانه انجمن رادیولوژی آمریکای شمالی (RSNA) 2020.

گونزالس و Sconfienza چیزی مهم برای آشکار کردن ندارند.

Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر