[ad_1]

نیویورک (سلامت رویترز) – بر اساس یک مطالعه پایگاه داده ، افرادی که از مهارکننده های ایست بازرسی ایمنی استفاده می کنند خطر ابتلا به یوویت غیر عفونی و میاستنی گراویس را دارند.

چندین سری از موارد عوارض جانبی چشم مهارکننده های ایست بازرسی ، معمولاً یووئیت غیر عفونی و میاستنی گراویس را گزارش کرده اند ، اما هیچ مطالعه گسترده اپیدمیولوژیکی برای ارزیابی خطر واقعی چشم این داروها انجام نشده است.

برای تحقیق ، دکتر برایان ال واندربیک و همکارانش در دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا داده های پایگاه داده Clinformatics Data Mart را تجزیه و تحلیل کردند.

26 مورد یوویت در میان 8،678 بیمار در معرض مهارکننده های ایست بازرسی (0.3٪) وجود داشت ، در حالی که گزارش شده است محققان در مجله چشم پزشکی انگلیس.

در میان 9،210 بیمار در معرض مهارکننده های ایست بازرسی ، 11 مورد میاستنی گراویس (1/0٪) وجود داشت ، در حالی که 36 مورد در میان 80،620 بیمار همزمان در معرض شیمی درمانی بدون مهارکننده ایست بازرسی (04/0٪) بود. )

در سنجش های چند متغیره که سن ، جنس ، نژاد و سال شاخص را کنترل می کند ، قرار گرفتن در معرض مهار کننده نقطه کنترل با افزایش 2.09 برابر خطر ابتلا به یووئیت (0.001 = P) و 2.60 برابر افزایش خطر میاستنی گراویس (0.005 = P) همراه بود.

نویسندگان پیشنهاد می کنند: “مکانیسم دقیق واکنشهای جانبی چشم با مهارکننده های ایست بازرسی ناشناخته است ؛ اما احتمالاً مربوط به فعال شدن سلول T و واکنش متقابل سلولهای تومور و بافت طبیعی است.”

آنها نتیجه گیری کردند: “نتایج ما نشان داد که اگرچه یووئیت و میاستنی گراویس هنگام استفاده از مهارکننده ها در ایست های بازرسی میزان بروز کمی دارند ، اما خطرات این عوارض جانبی بیشتر از شیمی درمانی استاندارد است.” “مدیریت این عوارض جانبی چشمی باید برای کنترل علائم باشد ، زیرا کنترل با مهارکننده های نقاط کنترل می تواند جان انسان را نجات دهد.”

دکتر مهیار اعتمادان از دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور ، کانادا ، که اخیراً عوارض جانبی چشم را با مهارکننده های ایست بازرسی گزارش شده به سازمان غذا و داروی ایالات متحده بررسی کرده است ، در نامه ای به رویترز سلامت گفت: “این تأکید می کند که این داروها آنها همچنین می توانند بر روی چشم تأثیر بگذارند ، یعنی اینکه عوارض جانبی آنها فقط به قلب ، ریه ها یا پوست محدود نمی شود. “

“در بیمارانی که از یووئیت یا میاستنی گراویس شکایت دارند و در مهارکننده های ایست بازرسی هستند ، پزشکان ابتدا باید بررسی کنند که آیا این نتایج ممکن است به دلیل استفاده از مهارکننده های ایست بازرسی باشد قبل از بررسی سایر مقصرهای احتمالی. “، او گفت.

دکتر VanderBeek به درخواست نظر پاسخ نداد.

منبع: https://bit.ly/3mGrTvT مجله چشم پزشکی انگلیس ، آنلاین 21 اکتبر 2020[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir