[ad_1]

بر اساس یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله ، کمی بیش از نیمی از افرادی که از COVID-19 بهبود می یابند ، حتی هفته ها پس از بهبودی ، خستگی را گزارش می دهند. PLOS One.

علی رغم شدت عفونت ، حدود 52٪ می گویند که 10 هفته پس از آلوده شدن به COVID-19 هنوز احساس خستگی مفرط می کنند.

محققان کالج ترینیتی دوبلین نوشتند: “خستگی طولانی مدت پس از عفونت کیفیت زندگی را بدتر می کند و تأثیر قابل توجهی بر مردم ، کارفرمایان و سیستم های بهداشتی خواهد داشت.”

محققان 128 بیمار را که از COVID-19 در بیمارستان سنت جیمز در دوبلین مراقبت می کردند بررسی کردند و نتایج آنها را از خستگی تا 10 هفته پس از عفونت ارزیابی کردند. حدود 52٪ – یا 67 شرکت کننده – از نظر جسمی و روانی معیارهای خستگی را دارند. به ویژه ، زنان و کسانی که قبلاً افسردگی یا اضطراب تشخیص داده اند ، احتمالاً خستگی طولانی مدت را گزارش می کنند.

به طور کلی ، سطح خستگی بیمار بسیار بیشتر از نتایج معمول مشاهده شده در جمعیت عمومی است. با این حال ، نتایج آنها کمتر از معیارهایی است که برای نشان دادن سندرم خستگی مزمن استفاده می شود.

حدود نیمی از بیماران برای COVID-19 در بیمارستان بستری شدند و نیمی از آنها برای درمان ویروس دارو دریافت کردند. محققان هیچ ارتباطی بین خستگی مداوم و بستری شدن در بیمارستان یا شدت بیماری پیدا نکردند.

محققان نوشتند ، این خستگی مداوم ممکن است به یک نگرانی اساسی تبدیل شود ، زیرا افراد از COVID-19 بهبود می یابند. حدود یک سوم شرکت کنندگان در طول نظر سنجی به محل کار خود برنگشته بودند.

آنها نوشتند: “این مسئله نگرانی ویژه ای دارد ، زیرا توصیه می شود كه عفونت پس از ویروس پس از چهار هفته به كار خود بازگردد تا از بین رفتن شرایط جلوگیری كند.”

منبع:

PLOS One ، “خستگی مداوم پس از عفونت SARS-CoV-2 شایع است و به شدت عفونت اولیه بستگی ندارد.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر